את מכשיר הנקסוס 5, גוגל הצליחה לשמור בסוד (כמעט) עד הרגע האחרון, אבל את מה שמסתתר בפנים דווקא יותר עניין אותנו. גרסת האנדרואיד 4.4 קיטקט (KitKat) שלראשונה ראתה אור במכשיר החדש, מציגה מספר חידושים מעניים לצד חומרה חזקה של מכשיר הנקסוס האחרון, וכאשר הוא גם מתומחר נמוך יותר מהמתחרים הוא הופך לנחשק עוד יותר. אז לקחנו הנקסוס 5 לבדיקה מקיפה ויצאנו מרוצים.

הדור החמישי למכשירי הנקסוס מיוצר גם הוא על ידי LG. אחרי הנקסוס 4 שהפתיע את כולם במיוחד בגזרת המחיר, הציפיות מגוגל היו רבות. כשאחזנו בנקסוס 5 בפעם הראשונה שמנו לב יותר לגבו מאשר לקדמתו. בפעם הראשונה בסדרת מכשירי ה-Nexus, אפשר לומר כי הנדסת האנוש של הנקסוס 5 היא נהדרת. ההרגשה המאוד נעימה שהגב האחורי של הנקסוס 5 מעניק נובעת מהפלסטיק הרך, שמוכר לנו ממכשירים ישנים יותר, ומעניק תחושה נוחה מאוד בהחזקת המכשיר אך אנחנו בספק האם כל התחושה הנעימה הזאת תעמוד במבחן הנפילה, שם דברים יתחילו להראות לא נעימים. בכל זאת, עדיין לא איכות החומר של HTC או Apple.

בקידמת המכשיר נמצא מסך בגודל 4.95 אינץ' (בגוגל אוהבים להגדיר אותו כ-5 אינץ') מסוג True HD IPS+ שמיוצר על ידי LG. מעליו ממוקמת האפרכסת העגולה (הנדלקת בזמן שמתקבלת שיחה), ובסמוך אליה נמצאים החיישנים והמצלמה הקדמית. מתחת למסך ישנה נורית LED שתתריע על הודעות ושיחות שלא נענו כאשר המכשיר נעול. בדופן הימינית נמצאים כפתור הכיבוי/שינה ומגירת ה-microSIM ובדופן השמאלית נמצא את מקשי השליטה בווליום. בתחתית המכשיר נמצא חיבור ה-microUSB, הספיקר והמיקרופון, כשבצד העליון נמצא מיקרופון נוסף לסינון רעשים וחיבור ה-3.5 מ"מ לאוזניות. בגב המכשיר נמצאת מצלמת ה-8MP והפלאש LED עם בליטה שיכולה לדעתנו לשרוט את עדשת המגן, יחד עם הכיתוב neuxs שחרוט בגדול.

מסך איכותי
הנקסוס מיוצר על ידי LG, שבהתאם לכך ציידה את המכשיר במסך הכי טוב שיש לה להציע כיום: ה-LCD True HD IPS+ שמוכר לנו מה-LG G2, שם לא הפסקנו לחלק לו שבחים. גודל המסך הוא 4.95 אינץ' ברזולוציית fHD עם ppi של 445.

מכיוון שמדובר באותו מסך שכבר נתקלנו בו בעבר רק בגודל שונה, דעתנו עליו נשארה אותו דבר: מדובר במסך שלא נופל ואף מתעלה בחלק מהמקרים ממסכי ה-Super AMOLED של סמסונג. הצבעים, כיאה למסכי ה-LCD, מדויקים ובהירים מאוד וגם חדים הודות למטריצת ה-sRGB וצפיפות הפיקסלים הגבוהה, ובנוסף לכך הבהירות הגבוהה וההשתקפות הנמוכה נותנים פתרון מצוין באור שמש ישיר. החיסרון היחידי של המסך הוא למעשה איבוד הניגודיות כשמתחילים לצפות בו מזוויות שונות, אך עדיין, לדעתנו, מדובר במסך מצוין.

ממשק: OK Google
מכשירי הנקסוס נותנים לנו הזדמנות טובה לדעת כיצד מערכת האנדרואיד נראית ומתפקדת באמת בגרסתה החדשה והנקייה, כפי שגוגל עיצבה אותה ותכננה אותה, ללא כל הממשקים הכבדים של היצרניות. יש כאלה שיאהבו את הממשק הנקי והפשוט של גוגל, ויש כאלה שלא יוכלו בלי כל תוספות הממשק של היצרניות. לאחר שהציגה את 'פרויקט חמאה' (Project Butter) ב-4.1 שנועדו לשפר את את הממשק והאנימציות ליותר "חלקות", באנדרואיד 4.3 הגיעה התרופה לבעיית האיטיות לאורך זמן – פונקציית איחוי הזיכרון הפנימי, TRIM, המסייעת לנושא הביצועים בצורה ניכרת במכשירים המתיישנים עם הזמן (בהחל ניכר השינוי לפני ואחרי שבחנו זאת ב-Galaxy S2 שהיה ברשותנו). באנדרואיד 4.4 KitKAt מגיעה הצלע השלישית, כשגוגל חשבה גם על המכשירים החלשים והחזקים כאחד, עם ה-Project Svelte, שבה היא שיפרה כל רכיב מרכזי אפשרי בכדי להוריד את צריכת הזיכרון שלו ולייעל את דרך העבודה. ביחד עם שלושת אלה, אנדרואיד (לפחות בגרסה הנקייה) צריכה לתפקד בצורה חלקה גם לאורך זמן.

Nexus 5 KitKat Android 4.4

בהפעלת המכשיר אנחנו רואים את מסך הנעילה הבסיסי למידי: אין קיצורי דרך מהירים לאפליקציות, אלא רק שעון, תאריך, ולמטה את שם המפעילה. הווידג'טים של מסך הנעילה (Lockscreen Widgets) נמצאים גם פה, כשהמסך הימיני מפעיל ישר את המצלמה, כשיש לנו אפשרות להוסיף מסכים נוספים, אך זה מוגבל מאוד. פתיחת המכשיר נעשית ע"י החלקת המנעול במרכז המסך לכל כיוון שנרצה.

גוגל הקדישה מסך בית נפרד לשירות החיפוש/פקודות הקוליות/העוזרת האישית שלה – Google Now. במסך בית קבוע (הניתן להסרה) נוסף לנו השירות לשימוש מהיר. כפי שאנחנו כבר מכירים אותו ויותר טוב: ניתן לקבל דיווחי תנועה, תזכורות לפגישה הקרובה (כולל זמן משוער להגעה), מזג האוויר, לבחור את קבוצת הספורט האהובה שלנו ועוד. מעתה, ובדומה למכשיר ה-Moto X ניתן לומר את צמד המילים "OK Google" שיקפיץ לנו את חלון הפקודות הקוליות של Google Now ולבקש את הדרוש. כל אלו אמנם לא עובדים היטב בעברית, ורק אם אנחנו בשפת ממשק באנגלית נוכל להשתמש בפקודות הקוליות.

מכיוון שאנדרואיד נשארה כפי שהיא מבחינת ממשק המשתמש, נתמקד יותר על ההבדלים בממשק ב-4.4 לעומת העבר. אחרי ששילבה את תפריט הווידג'טים במגירת האפליקציות ב-ICS, גוגל החזירה את האופציה הישנה המוכרת לנו עוד מגרסאות ה-Gingerbread: לחיצה ארוכה על מסך הבית תוביל אותנו לתפריט העריכה המלא, ששם ניתן להוסיף ווידג'טים, ולהחליף רקעים או טפטים, ואפילו ישנו כפתור חדש שמאפשר להגיע להגדרות של ה-Google Voice. נוח יותר. כעת גם התפריט, מקשי המגע בתחתית המסך (ברוב המקרים) ובר ההתראות הם שקופים, וניתן לראות את מסך הבית האחרון שהיינו בו דרך השקיפות. הוספת מסך בית נוסף נעשית ע"י גרירה של יישום כלשהו כלפי ימינה/שמאלה ממסך מלא אחר אל מסך ריק חדש. התפריט עצמו נשאר בסיסי כפי שהיה, שבו לא ניתן לשנות את סדר האפליקציות או סדר הדפים, כאשר כל אפליקציה חדשה שמתווספת לנו תופסת מקום לפי סדר הא'-ת' או A-Z.

Nexus-5-next-to-android-dollמלבד זאת, הדברים המוכרים נשארו אותו דבר: החלקת שתי אצבעות כלפי מטה מהמסך תפתח לנו את חלון ההגדרות המהירות (שלצערנו לא ניתן לערוך או להוסיף לו דברים), החלקת האצבע כלפי מעלה מכפתורי המגע תעניק לנו גישה מהירה ל-Google Now, לחיצה על כפתור הכיבוי + ווליום למטה תצלם לנו תצלום מסך, ולחיצה על כפתור התפריטים תפתח לנו את חלון הניהול משימות (שגם הוא שופר וכעת הוא מהיר ויעיל יותר) ששם ניתן "לסגור" אפליקציות פתוחות.

קרא עוד:  בבטא החדשה ל-OnePlus 7 Pro בוטלה האפשרות למצב שליטה ביד אחת

המקלדת בנקסוס 5 היא המקלדת ברירת המחדל. היא כוללת מילון מובנה ואופציית ה-Swipe גם במקלדת העברית, כשלא מזמן היא שינתה את סדר האותיות במקלדת העברית ועשתה את זה, לטעמנו, פחות נוח. חידוש נוסף ב-KitKat זה שהמקלדת מגיעה ישירות עם הסמיילים של Emoji, ככה שלא נצטרך להוריד אותם מהחנות.

ביצועים: מוביל, אבל לא במספרים
נקסוס 5 מריץ בתוכו את המעבד הכי חזק כיום, ה-Snapdragon 800 כשהוא מעבד מרובע ליבות בתדר של 2.26 ג'יגה-הרץ לכל ליבה המשולב עם זיכרון של 2 ג'יגה-בייט RAM. השבב הגרפי הוא ה-Adreno 330, כשהזיכרון הפנימי מגיע בנפחי של 16 ו-32 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס עם microSD, חסרון שנמצא בכל מכשירי סדרת הנקסוס. בשימוש השוטף, כשהוא מצויד בכל 3 הפרויקטים שציינו ממקודם, הנקסוס 5 עבד מצוין, מהר, חלק וללא השתהויות או תקיעות כלשהן, כאשר גולת הכותרת שגוגל הצליחה להביא את הדרך שבה עובדת iOS אל אנדרואיד: ללא ספק, הנקסוס 5 הוא מכשיר האנדרואיד המהיר ביותר כיום.

מבחינת המספרים במבחני הביצועים (הבנצ'ים), אין כאן במה להשוויץ. ב-Antutu קיבלנו ציון של 25,480 נקודות ואילו ב-Quadrant קיבלנו 8,476 נקודות, מספר נמוך בהרבה ממה שקיבלנו ב-LG G2. גוגל לא מחפשת לרמות את אפליקציות הבנצ'ים, ותוסיפו לכך את העובדה שגם האפליקציות עדיין לא ממש מתואמות לעבוד עם קיטקאט, ותקבלו תוצאות נמוכות בהרבה ממה שה-Snapdragon 800 באמת אמור להציע.

מולטימדיה
נגן המוזיקה ב-KitKat 4.4 עבר לאחרונה ל-Play Music, שגם קיבל לאחרונה גם עיצוב חדש. המסך הראשי מציג את רשימת השירים האחרונה ששמענו מהרשימה/שירים שהוספנו לאחרונה, כולל שירים אחרונים שהאזנו להם והאופציה 'אני מרגיש בר מזל' שתייצר לנו רשימת פלייליסט מותאמת אישית המבוססת על האזנות הקודמות שלנו (ככל שנאזין ליותר שירים – כך המערכת תדע מה להתאים), בנוסף להיותו נגן מוסיקה רגיל. חידוש נוסף בקיטקאט זה שברגע שנשמע שיר, העטיפה שלו תוצג על גבי מסך הנעילה, גם באותו אפקט שקיפות שציינו ממקודם.  איכות השמע באוזניות נקייה מאוד, והעוצמה שלה בהחלט מספקת.

נגן הווידאו בנקסוס בסיסי מאוד. ניתן לגשת לקבצי ווידאו דרך הגלריה, והתמיכה בקבצים כמו שצריך זה רק MP4 עד 1080p, כש-MKV 1080p עבד לנו אך עם תקיעות בלתי פוסקות, ובלתי אפשרי לצפות בזה כך. למזלנו, מדובר באנדרואיד, ועם המעבד החזק של הנקסוס, לא חסרים נגני צד שלישי בחנות הפליי שיעשו את העבודה, לכל הפורמטים עד 1080p.


Nexus-5-back-handמצלמה: פלוס מינוס
סדרת הנקסוסים מעולם לא הייתה מצטיינת בתחום הצילום, כשעיקר הביקורת הייתה על איכות התמונה הירודה. הפעם גוגל נשארה על קו ה-8 מגה פיקסל, אך שדרגה את הציוד האופטי (כולל מייצב תמונה אופטי) של הנקסוס 5 לעומת ה-4 כדי להביא לנו איכות תמונה טובה יותר. האם זה עזר לה?

ממשק המצלמה נראה בדיוק אותו כבר מגרסאות ה-Google Play Edition של ה-Galaxy S4 וה-HTC One, שהביאו אל ממשק המצלמה את ה-Swipe Gestures וההגדרות המהירות. הגישה להגדרות המצלמה השונות (+HDR, איזון לבן, חשיפה, הגדרות תמונה, טיימר ועוד) זמינות על ידי החלקת האצבע על ההגדרה הרצויה, שכל פעם נפתח עוד חצי-עיגול של תפריטים שנוכל להחליק את האצבע אליו. זוהי הדרך הכי מהירה ושימושית להגיע אל ההגדרות השונות, וגוגל עשו פה עבודה מצוינת. בנוסף לממשק הגדרות המהירות, בצד התחתון נמצאת כפתור למעבר בין מצבי וידאו לסטילס, פנורמה ול-Photo Sphere (צילום ב-360 מעלות).

כפי ש-LG עשתה עם ה-G2, היצרנית ציידה את הנקסוס 5 במייצב תמונה אופטי – שאמור להפחית את הרעידות שהגוף מייצר על המכשיר ובכך להשיג תמונות חדות יותר בסיטואציות מסובכות – בעת תזוזה או בצילום אובייקטים מהירים.

מבחינת איכות התמונה, אכן ישנו שיפור גדול לעומת הנקסוס 4. בסה"כ, איכות התמונה של הנקסוס 5 לעומת שאר המתחרים עם חיישן דומה היא בגדר הממוצע-טובה. רמת הפרטים בתמונה טובה מאוד, אם כי יש רכות בולטת לכיוון הקצה השמאלי של המסגרת. רמות הרעש הדיגיטלי הן מעל הממוצע, אבל בהחלט לא הגרוע ביותר שראינו. כמו כן, ישנה גם בעיה מידי פעם עם איזון הלבן, כשהנקסוס מתקשה לאזן את הלבן נכון, ולעתים קרובות מייצר דימויים שהם בדרך כלל קרים או חמים מדי. להלן דגימות תמונה:

צילום וידאו
הנקסוס 5 מסוגל לצלם וידאו ב[email protected], והעובדה המאכזבת היא זה שלמרות שהוא מצויד בשבב ה-Snapdragon 800, שמבחינת כוח עיבוד מעניק יכולת לצלם ברזולוציה של 4K (היחיד נכון לרגע זה שעושה זאת הוא הגלקסי נוט 3) או 1080p ב-60FPS או בהילוך איטי של 120fps, הנקסוס 5 לא מסוגל לעשות שום דבר מבין האלו וזה חבל מאוד.

ממשק הוידאו של הנקסוס 5 דומה לממשק המצלמה, אך טומן בו הרבה פחות אפשרויות. כל מה שנוכל לשנות כאן זהו את מצב הפלאש, איזון הלבן ורזולוציית הוידאו.

צילומי הוידאו של הנקסוס 5 מקודדים בפורמט MP4 עם קצב נתונים (bitrate) של 17MB לשניה ב-29 פריימים לשניה. האודיו מקודד בשיעור של 96 Kbps וקצב דגימה של 48 קילוהרץ בערוץ אחד, מה שאומר סאונד מונופוני וחבל שכך, מכיוון שלנקוסס 5 יש שני מיקרופונים והוא היה מסוגל להפיק אודיו סטראופוני בקלות. מבחינת איכות הוידאו, צבעים נעימים, אם כי רמת הפירוט היא באיזור הממוצע. הפוקוס בסדר אבל קצת "נלהב" מדי, כשהוא מחפש ללא הרף מיקוד מחדש, מה שגורם לוידאו כל כמה שניות להיות קופצני.

תקשורת
האפרכסת של הנקסוס 5 מגיעה בעיצוב שונה ממה שאנחנו מכירים, וזהו עיגול קטן, שנותן רושם של אפרכסת חלשה. אך לא כך הדברים: השמע מהצד השני היה חזק וממוקד מאוד, ולא נתקלנו בבעיות איתו. דבר אחר שכן היו איתו בעיות היה הרמקול (ספיקר): עוצמת הרעש שבקעה ממנו לא הייתה חזקה במיוחד, ואנחנו חושבים שהוא אפילו לא מגיע לציון ממוצע לעומת מתחרים אחרים.

קרא עוד:  גם לשארפ יש טלפון 5G והוא מגיע בתצורה גבוהה, וגם שתי מגרעות מקדימה

חידושים נוספים ששווה לציין ב-KitKat הם ללא ספק אפליקציות אנשי הקשר וה-Hangout. מבחינת עיצוב ופיצ'רים, אפליקציית אנשי הקשר לא עברה שינוי כלשהו מאז המהפכה שעברה ב-ICS; אך החיוג החכם במכשיר נעשה חכם יותר מאי פעם. כעת, במסך הראשי של האפליקציה, נוכל לחפש אנשי קשר ומקומות קרובים, וכן אנשי הקשר הכי פעילים שלנו ומועדפים. עוד פיצ'ר מהפכני באפליקציית אנשי הקשר זהו ה-Caller ID: ברגע שמספר לא מזוהה מתקשר, בין אם זה איש קשר פרטי או עסק, זהותו תופיע על המסך לאחר שהמספר יעבור בדיקה בשרתים של גוגל. אך למעשה, האם תזוהו או לא, זה נתון בידכם: ברגע שהגדרנו את אפליקציית ה-Hangout, הגיעה אלינו הודעה מגוגל שנבקש שנאמת את המספר שלנו, כדי שיופיע ב-Caller ID (ניתן לשינוי לאחר מכן בהגדרות של ה-Hangouts.

את השילוב של אפליקציית ה-SMS וה-Hangouts יחדיו מצאנו כלא נוח ואף מיותר. כאשר משתמשים בה מאוד מבלבל לדעת האם אנו שולחים SMS או הודעה מיידית דרך השירות, ואין מחוון ברור לכך. הניסיון של גוגל לשלב את Google+ בכל מקום קצת מטריד, אך למזלנו אפשר למצוא מגוון תחליפים לאפליקציית ה-SMS בחנות ה-Google Play. מעניין לראות איך היצרניות השונות ישלבו את זה במכשירים העתידיים.

סקירת וידאו

דפדפן
כמו שמכשיר נקסוס צריך להיות, הדפדפן היחידי בו הוא כמובן דפדפן ה-Chrome, שניתן להורידו לכל מכשיר אנדרואיד בשוק. כמות הפיצ'רים שגוגל הוסיפה עם הזמן לדפדפן האינטרנטי שלה גדלה, וזה הזמן לציין חלק מהם: הטרי ביותר הוא ה-AutoFill, שינחש ישר לאיזה דף אתם רוצים לגלוש ע"י סנכרון היסטורית הגלישה שלכם, ברגע שהתחלנו לרשום את הכתובת של אותו אתר. האופציה השניה נועדה לאנשים בעלי נפח חבילת גלישה קטנה: באמצעות שירות של גוגל, ניתן לגלוש לאתרי אינטרנט אשר יעברו דחיסה ומשם השרת ישלח לנו דף שצורך פחות אינטרנט סלולרי, מה שעם הזמן יחסוך לנו בחבילת הגלישה. כמובן שכל הפיצ'רים הישנים עדיין כאן: סנכרון הכרטיסיות עם מכשירים אחרים, מצב גלישה פרטי, מצב שולחן עבודה נמצאים כאן.

גם חיישן ה-Wi-Fi של הנקסוס 5 עשה עבודה מצוינת, וכשניסינו לבחון את המהירות המקסימלית שהוא מסוגל להפיק, הגענו ל-50MB בקלות, שזה הרבה יותר מהרבה סמארטפונים אחרים שאנחנו מכירים.

קישוריות
הנקסוס 5 מגיע עם מגוון רחב של קישוריות. הדברים הבסיסים והרגילים נמצאים פה, Wi-Fi a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 4.0 ו-A-GPS. גם ה-NFC קיים כאן ונוכל להעביר קבצים בקלות ע"י ה-Android Beam, ואת פונקציות ה-Wi-Fi שהם Direct, Hotspot ו-DNLA נמצא גם פה.

חיבור ה-microUSB גם משחק פה תפקיד כפול. הוא תומך ב-SlimPort, ה-MHL של LG, המאפשר להעביר את כל המוצג על מסך המכשיר למסך הטלוויזיה. תכונה זו גם קיימת ב-Nexus 4 וב-7, והיא דורשת מתאם. USB On The Go גם כן נתמך פה, אך לא בהתקני זכרון (דיסק און קיי, כונן חיצוני ועוד), אך עם אפליקציות צד 3 הם כן עבדו, מה שאומר שגוגל חסמה אותם מראש. גם לשימוש הזה יש צורך במתאם.

הנקסוס 5 מציע גם הזרמת תצוגה אלחוטית, המשתמשת בתקן Miracast. עיקרו של פונקציה זו מאפשרת לך לשתף את תוכן מסך של הנקסוס 5 למכשירים התומכים ב-Miracast באמצעות Wi-Fi.

זמן סוללה: סביר בלבד
הנקסוס 5 כולל בתוכו סוללה בנפח של 2300mAh, כשמדובר בעליה של 200mAh בלבד לעומת הנקסוס 4, כשבעקבות כך עלו לא מעט חששות לגבי אורך הזמן שהסוללה של הנקסוס 5 תתפקד, עם המעבד והמסך החדשים והמשודרגים. כמו כן, יש לציין כי הנקסוס 5 תומך גם בטעינה אלחוטית, ולאחרונה גם גוגל השיקה את המטען האלחוטי שלה, המיועד גם לנקסוס 7.

חיי הסוללה של הנקסוס 5 הם בגדר הסבירים, וזה באמת תלוי באיך אתם משתמשים בו במהלך היום. אם נכבה את הקישוריות ואת שירותי המיקום ולא נעמיס יותר מידי עם 3G או משחקים, נצליח לסיים את היום ללא בעיות. ברגע שהכנסנו את שירותי המיקום (Google Now וכ'ו) למשוואה או נעמיס על המערכת עם יותר מידי קנדי קראש, המכשיר יתחיל להתחמם וזה הסימן שתדעו שגם הסוללה עובדת בעומס לה.

"זוהי בעצם הנקודה המרכזית בסדרת הנקסוס מאז הנקסוס הראשון: המחיר והתמורה. אנחנו מקבלים בנקסוס 5 המון דברים שנמצאים רק במכשירי הפרימיום אבל עם התמיכה של גוגל ובמחיר נמוך"

לסיכום
הנקסוס 5 הוא עדיין המכשיר הטוב ביותר שאפשר לקבל בתמורה למחיר. בארה"ב שם הוא נמכר דרך חנות ה-Google Play הוא עולה 350 דולר לדגם הבסיסי, לעומת זאת המחיר באירופה בחנויות פרטיות גבוה בהרבה. בארץ, המחיר נגזר ממחיר החנויות הפרטיות שבאירופה (ולא מהמחיר המסובסד של גוגל) ומחירו גם כן בגדר הסביר אם כי עדיין גבוה במקצת לטלפון מהסוג הזה כשנכון לרגע ההשקה, המחיר עומד על 2,800 שקל (16GB) ואנו מניחים שהוא ימשיך לרדת עם הזמן במהירות.

זוהי בעצם הנקודה המרכזית בסדרת הנקסוס מאז הנקסוס הראשון: המחיר והתמורה. אנחנו מקבלים בנקסוס 5 המון דברים שנמצאים רק במכשירי הפרימיום אבל עם התמיכה של גוגל ובמחיר נמוך. המבנה החיצוני הנוח, המסך הפנטסטי, המפרט הטכני המשובח, גרסת האנדרואיד הכי עדכנית שיש עם מהירות ממשק מסחררת, עדכונים לגרסה החדשה ישירות מגוגל ללא המתנה, מייצב תמונה אופטי, אינספור אפשרויות הקישוריות ועוד מגוון רחב של פיצ'רים מתקדמים ותוסיפו את העובדה שהוא ידידותי יותר למשתמשים המתקדמים (להחלפת רום או ביצוע רוט). על כל הפלוסים הללו מעיב חיי סוללה סבירים, מצלמה בינונית, חוסר תמיכה ב-microSD, ספיקר חלש, חוסר תמיכה בפורמטי וידאו שונים, ואפליקציית ה-Hangouts ל-SMS. יש שיאמרו כי הערך המוסף של היצרניות האחרות הוא בתוספות הממשק כמו מחוות, ממשק מצלמה משופר, השארת המסך דולק בזמן שימוש ועוד, אך זה נתון לדעתנו לשיקול האישי.

בשורה התחתונה, הנקסוס 5 הוא מכשיר שעומד בשורה הראשונה עם הגלקסי S4, ה-LG G2 וה-HTC One, עושה את העבודה מצוין וגם זול יותר.