שולחן מגע

לפני כשמונה שנים מיקרוסופט הציגה מוצר חדש בשם, כמה אירוני, Microsoft Surface, אשר הציעה שולחן עבודה אמיתי כשעלי גביו מסך מגע של 30 אינץ'. המוצר לא ממש תפס, אבל שנתיים לאחר מכן החל שוק הטאבלטים מתוצרתה לתפוס תאוצה. אז מיקרוסופט השאילה את השם Surface לטובת ליין הטאבלטים המוגדלים שלה, וככל הנראה שכחה מהמוצר המקורי. כעת, חברה צרפתית בשם Kineti מנסה לעשות לו קאמבק ולהוכיח שיש דרישה לשולחנות בעלי מסכי מגע.

La Table Kineti הוא שולחן קפה רגיל שעליו מורכב מסך מגע גדול שמריץ את מערכת ההפעלה חלונות 10. המסך תומך לא רק במולטי טאץ', אלא גם במחוות מרובות ובמצב של ריבוי משתמשים, וכך למשל אפשר לחצות את השולחן לשניים למצב ריבוי משימות ולצפות בתמונות, סרטונים ודפי אינטרנט נפרדים, כל זה על ידי מספר אנשים בו זמנית.

אלא שבניגוד לדגם המקורי של מיקרוסופט, השולחן של קינטי תומך בכמה פיצ'רים מעניינים, כמו למשל האופציה להחליק תוכן משולחן לשולחן אחר, מהשולחן למסך הטלוויזיה הסמוך או אפילו מהסמארטפון לשולחן. ניתן גם להשתמש בשולחן כמערכת שליטה מרכזית לבית חכם, או כמסך משחקים לכל המשפחה. והשולחן עצמו עמיד בפני מים, כך שהוא יכול בהחלט לתפקד גם כשולחן רגיל.

הקאץ' הכי גדול פה הוא המחיר – 5,560 דולר, וזו ככל הנראה הייתה גם נקודת התורפה של מיקרוסופט בזמנו. סורי, בשביל ששולחנות חכמים יוכלו למלא את הסלונים שלנו, אנחנו נצטרך אותם בהרבה פחות כסף.