בימינו עבודה מול המחשב בשילוב עם ארוחת צהריים, קפה או כל מאכל או משקה אחר הפכה לעניין שבשגרה. במקרים רבים השילוב של השניים עשוי לגרום למעט תקלות (אופס, נשפך הקפה על המקלדת…) או אי נוחות בזמן העבודה, מה שלא מונע מהתופעה להמשיך.

לאור המנהג הזה, הציג ביל גייטס בשנת 2003 טכנולוגיה עתידית של מיקרוסופט שמטרתה להציע שולחן אינטראקטיבי שיאפשר, בנוסף להיותו שולחן לכל דבר, לשמש גם כמחשב לכל דבר. אז כשהקונספט הזה הוצג לפני מספר שנים הטכנולוגיה ללא ספק נראתה רעיון מעניין, אך העיצוב היה לא מוצלח ולא מרשים והמוצר עצמו גם לא עבד הכי טוב. כעת, מספר שנים לאחר מכן, מציג סטיב באלמר את ה Microsot Surface או שולחן המחשב.

ה Microsoft Surface הוא בעצם מחשב חזק המחובר לשולחן מעוצב בעל מסך מגע של 30 אינץ'. המסך אינו מסך פשוט שמגיב לכל נגיעה. ביכולתו לזהות עצמים הנמצאים עליו בעזרת מספר דרכים הכוללות בין היתר גם מצלמות אינפרא אדום. בשימוש באינפרא אדום ניתן למשל להניח ע"ג השולחן את מחשב כף היד שלכם ולידו לפתוח את אוסף התמונות הדיגיטליות. על ידי הזזת התמונות ביד לכיוון המחשב כף יד הן עוברות ישירות לזכרון של המחשב כף יד, בדומה להעברה של קובץ עם עכבר. כמובן שניתן גם לכתוב עם היד, לגדיל/להקטין עצמים ועוד שלל גימיקים נחמדים.
השולחן מיועד בעיקר לשימושי גרפיקה, צפייה בתמונות, מפות, תרשימים הרצת משחקים וכדומה. הממשק נראה ממש מדליק, אינטואיטיבי ופשוט לשימוש. אחרי שתראו את סרטוני ההדגמה באתר אין בכלל ספק שתרצו אחד כזה אצלכם בסלון.
במיקרוסופט מעדיפים לכוון את שיווק המוצר למסעדות, מרכזי קניות, מרכזי בידור וביטוי לכך נותנת החברה גם במחיר, שצפוי לנוע בין 5,000$ ל 10,000$. ממש לא שווה לכל כיס. פרטים נוספים תמצאו בדף המוצר המושקע והמרשים. (Reload)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.