ההצלחה מוכיחה את עצמה: חברות רבות וביניהן חברת סמסונג ומיקרוסופט הודיעו כי יטמיעו את מתג ה-Killer Switch המשמש כפתרון יעיל נגד גניבת מכשירים, בכל המכשירים שייוצרו לאחר שנת 2015. בנוסף גוגל הודיעה גם כי תספק טכנולוגיה זהה כבר בעדכון גרסה המשמעותי הבא- כך דווח בסוכנות הידיעות בלומברג.

כחלק מהשינויים המהפכנים אותה הציגה אפל במהלך חשיפתה של הגרסה השביעית למערכת ההפעלה iOS, חשפה גם שיפור למתג ה-Find my iPhone הקיים, כך שבעת ביצוע איפוס המכשיר להגדרות היצרן, המשתמש יהיו מחוייבים להקליד את פרטי ה-Apple ID (כתובת מייל וסיסמא) בטרם יוכל להשתמש במכשיר. ללא הכנסת הפרטים, לא יוכל המשתמש לבצע פעולה כלשהי ויישאר תקוע על מסך האקטיביציה הראשוני עד לאחר הכנסת הפרטים.

בעקבות לחץ ציבורי שהופעל על יצרניות רבות ביניהן גם מיקרוסופט וסמסונג כאמור, הבטיחו אלו כי כבר בעדכון הבא המשמעותי של מערכת ההפעלה שלהן ישלבו את מתג הקילר להשבתת המכשיר מרחוק ולהפוך אותי לבלתי שמיש. בפגישה שנערכה בין משרד התקשורת האמריקאי, גובשו המלצות כיצד ליישם את הטכנולוגיה הלכה למעשה וסוכם כי המהלך יתרום משמעותית לחיזוק ההרתעה בקרב גנבי מכשירים סלולריים. "אין ספק כי מהלך זה יתרום רבות לתחושת ההרתעה בפני גנבים פוטנציאליים. עלינו למגר עד כמה שניתן את תופעת הגניבות של המכשירים החכמים", אמר אחד ממובילי היוזמה.

המהלך הראשוני של מתג הקילר לאיפוס המכשיר מרחוק שאותו יזמה אפל יחד עם השקת גרסה 7 של מערכת ה-iOS, תרם רבות לירידה משמעותית באחוזי גניבות המכשירים ברחבי העולם וכן לתחושת הרתעה של המשתמשים. כך לדוגמה בניו יורק, ארה"ב, ירדו מקרי גניבת המכשירים הסלולריים בקרוב ל-20 אחוזים אחוזים בחמישה החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף דווח גם כי מקרי השוד בערים נוספות בעולם כגון סאן פרנסיסקו ולונדון צנחו במהלך השנה הנוכחית עד לרמה של 38 ו-24 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • רן

  היתרון בכך הוא שגנבים ידעו מראש שהם לא יוכלו לעשות כלום עם הטלפון שיגנבו, ולכן יימנעו מלגנוב אותו. כשהתכונה הזו מגיעה ברמת מערכת ההפעלה, זה תופס לכל המכשירים, ולא תלוי אם הבעלים החוקיים התקין תוכנה זו או אחרת, ואז הגנב לא יודע מראש אם הוא גונב משהו שווה או סתם לבנה.

 • יריב

  ומה ימנע להשמיש את המכשיר מחדש?
  באייפון נכנסים למצב DFU מתקינים מחדש… והמכשיר כאילו ויצא מהקופא.
  ובאנדרואידים כבר כל זב-חוטם יודע כיצד להיכנס אל HARD RESET. או להתקין ROOT.
  בקיצור כל עוד אין "מתג" להוציא את המכשיר מכלל שימוש שאפילו לכוון שעון מעורר הגנב לא יוכל …
  אני לא מתלהב.

  • גיא

   לא הבנת את הנקודה. באייפון גם אם תכניס למצב dfuותעשה התקנה מחדש של המערכת. המכשיר עדיין יהיה לא שמיש כי הוא לא עבר אקטיביים וכבר 12 חודשים שלא הצליחו לפרוץ את זה. זה פשוט עובד. ורואים את התוצאות של זה בשטח. זה למה אפל החברה הטובה בעולם שחושבת תמיד על הצרכן. וחותמת על הסכם שיתוף עם כל החברות ומשתפת את הפטנט שלה לשימוש בכל המכשירים.

 • יוגב

  אם הטלפון שלי נגנב מה אכפת לי מהמחיקה שלו? כמובן שאני לא רוצה שלגנב שלי יגיעו פרטים אישיים, אבל אם הטלפון שלי נגנב, היצרניות צריכות לפתח כלי שישבית את הטלפון אחת ולתמיד ביחד עם חברות הסלולר. באייבי למשל נמכרים הרבה מכשירים שהם נחסמו לרשתות כמו ספרינט, אבל מכשיר גנוב צריך להיות חסום בכל העולם! שלגנבים לא תהיה שום סיבה לגנוב מכשיר, כי הוא לא יהיה שווה כלום.
  אם רק נמחק לגנבים את המכשיר, זה רק יקל עליהם להיפטר ממנו.

  • שלומי

   אתה מפספס את נקודה: כאשר מישהו ינסה למחוק מכשיר שנגנב הוא לא יוכל – המכשיר ידרוש את סיסמת המשתמש המקורי. השאלה איך יממשו את זה באנדרואיד כי באפל זה עובד מצוין.

 • מורן

  יש תוכנות צד ג' שהן מבצעות יותר מזה..
  שווה גם אם הן בתשלום…