גוגל הציגה היום את החזון שלה למכונית האוטונומית, הפעם לא מדובר ברכב שהוסב שלו נוספו מצלמות וחיישנים אלא עיצוב שהוא כולו של גוגל וכיאה לחברה – הוא מעט מוזר.

ידוע כבר מזמן שגוגל עובדת על מכונית-ללא-נהג, אלא שהרכב עליו בוצעו הניסויים היה רכב שהוסב למטרה, היום גוגל חושפת בבלוג הרשמי דגם שעוצב בחברה – ממנו נעדרים: הגה, דוושות הגז והברקס, בלם היד וההילוכים ולמעשה נראה כמו גרסה של מכונית ה'סמארט' אשר כוללת זוג מושבים נוסעים בלבד. השליטה מתבצעת, איך לא, באמצעות יישום ייעודי המותקן על-גבי הטלפון, הנוסע בוחר להיכן לנסוע והמחשב המותקן במכונית מנווט "בכוחות עצמו", בעזרת הנתונים שמתקבלים מהחיישנים המותקנים על-גבי הרכב וכאלו שנמצאים במאגר החברה.

על-פי סרגיי ברין (Sergey Brin), המכונית נבנתה באמצעות שימוש ברכיבי מדף (Off the shelf), חלקים מותאמים אישית עשויים קצף ומונעת באמצעות מנוע חשמלי קטן בעל מהירות מירבית של 40 קמ"ש וסוללה בעלת טווח נסיעה של 150 ק"מ. בכוונת החברה לייצר עד הקיץ כ-100 דגמי אבי-טיפוס אך אלו כן עשויים להיות מצויידים באמצעי לשליטה, על-מנת לאפשר שליטה ידנית במידה ומשהו משתבש. המכונית האוטונומית היא חלק מפרוייקטים של מעבדת 'גוגל איקס', אשר עובדת על פרויקטים שונים שבראשם החל Google Glass. החברה לא מתכוונת לייצר את הרכבים בעצמה אלא לחבור ליצרניות הרכב השונות והאב-טיפוס מהווה הפגנת יכולת ולא מוצר שיגיע בסופו של דבר אל הצרכן.

סרטון 'נסיעה ראשונה' המציג את הדגם החדש

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.