בעוד נמשך המאבק בין אפל וה-FBI, בנוגע לפריצת האייפון ושימוש בגישה ייעודית עבור שירותי הביטחון למכשירים ניידים ושירותי רשת, נראה כי ייתכן והישועה תגיע דווקא מחברה ישראלית.

לפי הדיווח של ידיעות, הבולשת האמריקאית נעזרת בשרותיה של חברת סלברייט (Cellebrite) מפתח תקווה, שהיא בין המובילות בעולם תחום הזיהוי הפלילי הדיגיטלי. באם אכן החברה הישראלית תהיה זו שתצליח לפרוץ את המכשיר הנעול, הבולשת האמריקאית כבר לא תצטרך את עזרתה של אפל עצמה, כך שייתכן והפרשה תגיע לסיומה בקרוב.

סלברייט חתומה על מספר הסכמים עם שרותי ביון אמריקאים, ביניהם גם ה-FBI, וסייעה בעבר לשלוף מידע ממכשירים נעולים כמו גם בפריצת הצפנות של חברות טכנולוגיה אחרות, ומסייעת למעשה לשרותי הביון באיסוף החומר הרלוונטי והבאת הפושעים לדין על סמך המידע שברשותם.

נזכיר כי הסיפור החל לפני מספר שבועות, אז פנתה הבולשת אל אפל בדרישה לספק דלת אחורית לפתוח את מכשיר האייפון 5c של המחבל שביצע את הפיגוע בסן ברנדינו שנעול בקוד גישה – שלטענתה פתיחת האייפון תוכל לקדם משמעותית את חקירת הפיגוע. משלא עשתה כן, פנה ה-FBI אל בית המשפט ואל ממשל ארה"ב בתקווה כי אלו יוכלו להכריח את אפל לספק גישה עוקפת למכשיר, דרישה שלא נענתה ואף גרמה לחברות טכנולוגיה רבות להביע הזדהות עימה.

התמונה באדיבות Shutterstock