לעיתים נדמה שהחלוקה למחנות בין משתמשי אפל לבין משתמשי האנדרואיד חזקה יותר מכל ויכוח אידאולוגי אחר. מחקר ישראלי חדש שתוצאותיו רואות אור בימים אלה בוחן הבדלים נוספים בין המחנות: על פי המחקר בעלי אייפון משתמשים יותר במשחקים שבאייפון והם גם יחזרו וישחקו באותו המשחק יותר פעמים בהשוואה למשתמשי האנדרואיד. אז אם במפגש החברתי הקרוב כולם יהיו שקועים בסמארטפונים שלהם, תדעו שהאייפוניסטים משחקים והאנדרואידים כנראה מחפשים חברים חדשים בפייסבוק…

על פי המחקר, אותו ערכה חברת AppsFlayer הישראלית, בעלי אייפון משתמשים באפליקציות המשחקים שבמכשירם 35 אחוזים יותר מבעלי אנדרואיד. ולא, הם לא מחליפים משחקים כמו גרביים אלא מביעים נאמנות חזקה יותר למשחקים: ישנו סיכוי גבוה יותר ב-27% שבעלי אייפון ימשיכו לשחק באותו המשחק לאורך זמן.

המחקר מבוסס על נתונים שנאספו ברבעון השלישי של שנת 2015 ומקורם בכ-300 מיליון הורדות של כמה אלפי אפליקציות משחקים שהחברה מודדת. "הסתכלנו על כמה Sessions בממוצע היו בימים הראשון, השביעי והשלושים. אז חילקנו בממוצע של מספר המשתמשים הפעילים ביום הנתון", מספר רן אברהמי, סמנכ"ל השיווק של החברה, כיצד הם הגיעו לממצאי השימושיות היומיומית. בנוסף, הסביר אברהמי שאת מבחני הנאמנות למשחקים ביצעו באמצעות חישוב אחוזי הפתיחה מתוך אחוזי ההורדה לאורך זמן והענקת 'ציון לויאליות' גבוה יותר ככל שעוברים הימים.

בעלי אייפון צעירים ומבוססים יותר

אז מה גורם למשתמשי אייפון לשחק יותר במכשיר שלהם בהשוואה למשתמשי אנדרואיד? "לבעלי אייפון מאפיינים דמוגרפיים שונים: הם, בממוצע, יותר צעירים ויותר מבוססים. בכל זאת, אייפון הרבה יותר יקר ממכשיר האנדרואיד הממוצע", מסבירים לנו בחברת AppsFlayer. "האייפון הוא גם מכשיר יותר איכותי מהאנדרואיד הממוצע ולכן חווית המשתמש – הסאונד, הרזולוציה והביצועים יותר טובים וזה מאוד משמעותי בעיקר במשחקים".

יוסי כהן (27) החזיק בעבר באייפון 4, חצה את הקווים לעבר מספר מכשירי אנדרואיד ולאחרונה רכש אייפון 6S. יוסי מקבל בהבנה את ממצאי המחקר וטוען שחווית השימוש באייפון פשוט גורמת לו לשחק יותר במכשיר: "אני חוזר לאייפון אחרי כמה שנים באנדרואיד. ולא שבאנדרואיד היו לי מכשירי ביניים, אבל פשוט אין תחרות לחווית השימוש שאני מקבל באייפון".

flappy-bird

מחקר נוסף שנערך בארצות הברית ושניתח מעל 300 מיליון תגובות של כ-27 מיליון גולשים מצא שבעלי אייפון מעידים שהם מכורים יותר למכשיר שלהם בהשוואה לבעלי אנדרואיד (67% אל מול 39%, בהתאמה). אותו מחקר בחן גם את המאפיינים של בעלי האייפון ומצא כי הם משכילים יותר, אמידים יותר ויש להם ייצוג גבוה יותר בעבודות מקצועיות וניהוליות. כמו כן, איכות האפליקציות שבאייפון טובה יותר ומושפעת מההומוגניות של מערכת ההפעלה – נתון בהחלט יכול להסביר את הסיבה שאייפוניסיטים משחקים יותר במכשיר.

הצרכנים ממשיכים לשחק, המפרסמים מתייעלים

אז מה עושים עם ממצאי המחקרים הללו? תלוי את מי שואלים. הצרכן הפשוט נהנה אולי מחווית השימוש אך מבין כי התמכרות או שימוש מעבר לזמן הסביר אלו תופעות שעלולות להזיק לו או לסובבים אותו.

מי שיפיק את הערך הרב ביותר מהמידע הזה הם המפרסמים ובעלי האפליקציות שעבורם כל תנועה במובייל חשובה. שוק המובייל הוא אחד השווקים החמים בעולם הפרסום ורק לאחרונה שמענו על כך שמפתחת קנדי קראש נרכשה תמורת 5.9 מיליארד דולרים. כך שכולם מבינים שקנדי קראש הוא לא סתם משחק, אלא יש בו המון פוטנציאל רווח למשווקים ולמפתח האפליקציה.

ואם נחזור לממצאים של חברת AppsFlyer בנוגע לדפוסי המשחקים באייפון, אפשר להבין עד כמה הם חשובים למשווקים. החברה מאפשרת לבעלי אפליקציות למדוד עד כמה אפקטיביים הקמפיינים השיווקיים שלהם. שילוב תחום המובייל עם תחום הביג דאטה מאפשרת לחברה לספר למפרסמים מאין הגיעו המשתמשים הרווחיים ביותר לאפליקציה שלהם – האם הגיעו מחיפוש בגוגל, מודעת פרסום ברשת, דיוור ישיר למייל או מטעם חברות אחרות. לאחר גילוי המקורות מהם מגיעים המשתמשים הרווחים, יכולה החברה לעודד את המפרסם להשקיע יותר באותם ערוצי פרסום.

ומה בדבר פרטיות הצרכנים? כיצד ניתן לשמור על פרטיות ובמקביל להמשיך ולאסוף נתונים? "מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים טכניים, היכולת לדעת שמשתמש מסוים ביצע פעולה מסוימת מתבצעת דרך מזהה אנונימי ייחודי", מסביר רן אברהמי מ-AppsFlyer. "לכן, ישנם גם מזהים שונים. למשל IDFA של אפל ו-Advertising ID של גוגל, כולם מאפיינים אנונימיים וייחודיים כך שאנו יודעים לומר שמשתמש עם IDFA 2222224444 הקליק על מודעה ולאחר מכן הוריד את האפליקציה, פתח אותה וקנה בה. זהו החוט המקשר של המדידה. פיתחנו טכנולוגיה מתקדמת שיודעת לומר בזמן אמת באיזה מזהה כדאי להשתמש בהתאם למה שקיים כדי לבצע התאמה מדיוקת", מוסיף אברהמי.

בקרוב מבטיחה החברה מחקר המשך המתמקד בשוק הישראלי – כך נוכל ללמוד על עצמנו קצת יותר, ועד אז המשיכו ליהנות ולשחק, רק שלא תגזימו.

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • Yossi Cohen

  יש עוד משהו בעייתי בסטטיסטיקה… כמות משתמשי האנדרואיד גדולה יותר לכן זה הגיוני שיהיו פחות שחקנים באחוזים.

 • Dodge

  רגע, כרגע בטיג'יספוט אמרו שלאייפון יש רזולוצייה גבוהה יותר ושמע טוב יותר?!
  איפה ההיגיון? השכל? המציאות?
  שאתר כזה גדול יסתמך על מה שילדים מושפעים ופאנבויז של אפל שחושבים שאין מצלמה יותר טובה מ12 מגה פיקסל ואין מסך טוב יותר מ326 פיקסלים לאינץ ואין סוללה טובה יותר מ1715 מיליאמפר?!
  ממכם לא ציפיתי.

  • Deadpool

   אבל הכתבה של מאקו
   LOL😜

  • RuR

   מה זה משנה מגה פיקסלים למשחקים תסביר לי?

 • Yossi Cohen

  אני מעולם לא אמרתי דבר כזה!!!!
  מכשירי הפרימיום של אנדרואיד אכן דפוקים והאייפון יותר טוב מהם במשחקים אבל זה דווקא בגלל שהרזולוציה בו נמוכה!
  מכשיר אנדרואיד עם 720P יעקוף כמעט כל אייפון.

 • RuR

  די להכניס אותה לכל כתבה שקשורה לאפל…

 • נתנאל

  באנדרואיד יש מבחר רב של אפליקציות של משחקים בחינם ובכסף, באיפון אין מבחר כה גדול.
  חצי מהאפליקציות שבחינם באנדרואיד, לא רק בקטגוריה של משחקים, עולה כסף באיפון.
  אלו הסיבות לכך שהמחקר צודק בכך שאומר כי בעלי איפון משחקים באותו משחק במשך זמן רב בניגוד לבעלי אנדרואיד שמשחקים במשחק במשך זמן קצר יותר ולרוב נוהגים להחליף כי יש מבחר רב יותר, בחינם.

 • נתנאל

  איפה קמילה בכל הסיפור?
  מה לה יש להגיד?
  (כמובן שהיא הייתה נלהבת והייתה מצדיקה את המחקר בכל תוקף ואני כמו תמיד הייתי מתנגד לדבריה ומסביר לה למה היא טועה)

 • שי למפרט

  הצחקתם אותי לאורך כל הכתבה…
  מכשיר טוב יותר? חחחחח
  לאנשים אמידים יותר? תופתעו אבל אי מכיר אנשין מהעשיריון העליון ולאף אחד כמעט אין אייפון, לעומת זאת להרבה ילדים בשכונות העניות של העיר שלי יש אייפון.
  משכילים יותר? אני בכיתת מחוננים ורק לילד אחד יש אייפון. אני מכיר עוד כיתות מחוננים וככל שהם חכמים יותר הטלפון שלהם ניהיה יותר גרוע.

  • idanbiton

   סתכל בתכלס לכיתות של חכמים שאני מכיר כמו וכאילו אנשים חכמים וגאונים ולא רק הציונים שלהם אז אין אייפון.

   אבל ילדים מטומטמים ומפונקים שיש להם ציונים סבירים וחושבים את עצמם חכמים קונים אייפון כי זה אייפון!!!!
   אייפון זה רק לילדים מפונקים נטו וגם לילדים שלא מבינים בדרך כלל בטכנולוגיה כי הם לא מסתכלים על טלפונים של חברות אחרות וזה רע מאוד

 • אפל זה חרא .

  זה בגלל שבעלי אייפון/אייפד/כל מכשיר מעפן אחר של אפל/apple watch מבזבזים כל כך הרבה כסף על אפליקציות (אי אפשר פשוט להתקין apk כמו בני אדם) אחרי שביזבזו כל כך הרבה כסף על מכשיר ולא נשאר להם כסף למחשב נורמלי .
  או שפשוט רואים את חוסר ההבנה שלהם כבר בקניית המכשיר .

  • רון וייצמן

   אתה טועה. החומרה של אפל אשר מיוצרת על ידי סמסונג אבל מתוכננת על ידי אפל היא בין הטובות בעולם. שנית המסכים של מכשירי האנדרואיד אולי מסוגלים להגיע ל2K אבל בתכלס אף אפליקציה כולל אלו של גוגל לא תומכות ברזולוציות אלה והן מגיעות עד רזולוציה של 640 על 1136 באנדרואיד מה שמאפשר למסכי האייפון 6,6+ להציג יותר פרטים על המסך כיוון שאפל כופה על המפתחות להתאים את האפליקציה לרזולוציית המסך. שלישית יש המון מכשירי אנדרואיד עם המון סוגי חומרה מה שמקשה על המפתחים להתאים את המשחק לכל המכשירים וכתוצאה מזה הם עושים התאמה למנוע גרפי מסויים מה שנותן התאמה בסיסית לכלל המכשירים לעומת אייפון שיש רק כמה דגמים בודדים דבר שמאפשר למפתחים להתאים את המשחק לאייפון ולגרום לחוויה חלקה וטובה.

   • Samsung Galaxy Note 4

    כשאתה מציג את מסכי הבית של הנוט 5 לעומת האייפון 6S אתה תשים לב לחדות.

    • רון וייצמן

     לא קשור למה שאמרתי בכלל. גם מסך ה6s plus איכותי מאוד

     • Samsung Galaxy Note 4

      לא אמרתי שלא,רק שהמסך של הנוט יותר מוצלח.
      אתה טוען שאין צורך ברזולוצייה מעל לרזולוצייה הנמצאת באייפון ואני טוען שאם לא היה צורך בכך זה לא היה קיים ועובדה שזה כן.

     • RuR

      כן, אבל לעומת זה של הנוט 5 המסך של האייפון מחוויר.

   • RuR

    מה הקשר לעזאזל?! חלאס לעשות העתק הדבק!

    • נתנאל

     חחחחחח אתה אומר את זה בתור אחד שתמיד מעתיק תגובות מוצלחות של אנשים

     • RuR

      כי בדיוק באתי לכתוב משהו דומה ופשוט לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר. אני לא מעתיק את אותה התגובה מאתיים פעם למקומות שהיא בכלל לא קשורה ולא מתאימה.

 • אור

  באמת לרוב הילדים יש אייפונים, לא מבין מה הבעיה שלהם באנדרויד.
  חוץ מזה הכל פה לא נכון.

  • Samsung Galaxy Note 4

   לפי מה שהבנתי זה בגלל השם והסמל.

   • אור

    תכלס, וגם בגלל שלכולם יש אז גם הם חייבים.

    • Samsung Galaxy Note 4

     ככה זה…כשיש לחץ חברתי אי אפשר להתנגד 🙁

     • אור

      חחח אני מבין 😉
      לפעמים אפשר

      • Samsung Galaxy Note 4

       תיקנתי 🙂

       • אור

        באמת קשה.. הילדים רוצים להתלהב ולהראות שיש להם אייפון כמו כולם אז באמת זה קשה לבחור מכשיר אחר.
        חחח זה ככה גם אצלי לא יהיה לי נעים להביא מכשיר שאף אחד לא מכיר.

        • Samsung Galaxy Note 4

         יש לי חבר ששאלו אותו איזה מכשיר יש לו והוא ענה מין שם מוזר כזה(כנראה חברה סינית).

        • אור

         חחחח
         באמת חבל שיש לחץ חברתי..

     • שוקו מן

      גם בכיתה שלי לכולם יש אייפון

 • Samsung Galaxy Note 4

  "הסאונד, הרזולוציה והביצועים יותר טובים וזה מאוד משמעותי בעיקר במשחקים".

  Sound-כנראה עוד לא נתקלו בHTC.

  Resolution-המילה Z5 Premium אומרת לכם משהו?

  Performance-נראה לי שהNote 5 ימלא את המשבצת הזו.

  עכשיו לIphone:
  סאונד?בין החלשים שקיימים(שלא לדבר על איכות),לפחות הדגמים שלפני הIphone 6/6 Plus.
  מסך?הבנו שיש לו רטינה אך הוא לא משתווה ולו במעט לSuper Amoled של סמסונג(מניסיון).
  ביצועים?2GB Ram?תעשו טובה ותראו קצת סירטונים ביוטיוב ותחסכו מאיתנו את הכאב ראש של הכתבה הזאת.

  • גיא קרויטורו

   באייפון יש את הכל ביחד

   • Samsung Galaxy Note 4

    לקחתי את הטובים שבאנדרואיד והשוויתי אותם לאייפון.
    באייפון אין איכות כמו שציינתי,בנוט 5 גם יש הכל ביחד ובנוט זה כמו שצריך.

   • Dodge

    הכול. צודק. גם המסך הגרוע, גם הסאונד הגרוע, גם המצלמה הגרועה להפליא,
    גם הסוללה הקטנה באופן שמצדיק בכי.

    • RuR

     מסך גרוע?! סאונד גרוע?!?! מצלמה גרועה להפליא?!?!?! אני מצטער, לא יודע מה נסגר איתך.

     • קוראים אותי

      לא יודע מה נסגר איתך…
      אני דיי בטוח שהוא אמר את זה בציניות…

      • RuR

       תהיה בטוח שלא.

  • אור

   כל מה שאמרת נכון אבל הביצועים יותר מהירים באייפון מאשר באנדרויד. זה שיש לזה 2gb ram לא אומר שזה גרוע.

   • Samsung Galaxy Note 4

    נכון שזה לא אומר את הביצועים בפועל…
    משחקים כמו TAMPLE RUN 2 ייפתחו מהר כי הוא מריץ אותם ברקע וגוזל מהזיכרון.

    • אור

     הוא לא מריץ, הוא מקפיא.
     למה באנדרויד הוא לא מריץ?

     • Samsung Galaxy Note 4

      באנדרואיד הוא צריך להפעיל מחדש את האפליקציה.

      • אור

       ובאייפון הוא מקפיא האפליקציות.

       • Samsung Galaxy Note 4

        צודק,לא אמרתי אחרת.
        פשוט באנדרואיד הוא לא מקפיא.

        • אור

         ולא גוזל מהסוללה***

    • Yossi Cohen

     וואו… איזה שטות אמרת… גם אנדרואיד מקפיא אפליקציות! פשוט אם סגרת אותה על מכשיר של 1 GB ראם היא תמות מאוד מהר וב4GB היא תשאר פתוחה ברקע גם יומיים.
     ולא האפליקציה לא תגזול סוללה לא באייפון ולא באנדרואיד…

     • Samsung Galaxy Note 4

      זה לא נכון מה שאתה אומר,האפליקציה הן גוזלת סוללה.

  • נתנאל

   בסאונד מוטורולה הכי טובים.
   אצל HTC הסאונד לא הכי טוב, למרות שיש לו רמקולים קדמיים דו צדדיים, הם רועשים בדיוק כמו כל השאר…
   כרגע הרמקולים הכי רועשים ואיכותיים שייצא לך להיתקל בהם בפלאפון נמצאים בנקסוס 6P שהם ממש בטיפונת יותר רועשים מהמוטו X סטייל.

   • Samsung Galaxy Note 4

    צודק,שכחתי ממנו.

  • RuR

   הכל נכון – אבל בביצועים הוא אוכל את כל מכשירי האנדרואיד בלי מלח.

   • Osher Abergel

    מישהו אמר גלקסי 6/נוט 5?
    או אפילו נקסוס..?
    תבדוק לפני שאתה זורק מילים

    • RuR

     תקרא השוואות (GSMarena הם די מקצועיים, כדאי לך להסתכל) תראה שהאייפון מנצח כל שנה מחדש, כולל השנה, בסעיף הביצועים.

  • Dodge

   גם רטינה זו לא מילה טובה.

 • R.K

  זה סתם חארטה

 • Roy

  מסכים רק עם חווית השימוש.

  • RuR

   שזה לא קשור למשחקים, שהם מספקים את אותו חווית שימוש באנדרואיד ו-iOS…

   • Roy

    לא יצא לי לבדווק משחקים באייפון..

    • RuR

     אין מה לבדוק – זה בשניהם אותו דבר (המשחק עצמו אני מתכוון; לא המהירות שבה הוא נפתח, שאז יש משחקים ספציפיים (כמו אספלט 8) שבאייפון נפתחים הרבה יותר מהר)

  • Samsung Galaxy Note 4

   זה משתנה ממשתמש למשתמש.
   נכון שיותר מהיר ונוח אך אני אישית מעדיף "לפרוץ גבולות"…

 • Deadpool

  תגידי אפל כמה שילמת למאקו בשביל הכתבה הזאת???

  • רון וייצמן

   אתה טועה. החומרה של אפל אשר מיוצרת על ידי סמסונג אבל מתוכננת על ידי אפל היא בין הטובות בעולם. שנית המסכים של מכשירי האנדרואיד אולי מסוגלים להגיע ל2K אבל בתכלס אף אפליקציה כולל אלו של גוגל לא תומכות ברזולוציות אלה והן מגיעות עד רזולוציה של 640 על 1136 באנדרואיד מה שמאפשר למסכי האייפון 6,6+ להציג יותר פרטים על המסך כיוון שאפל כופה על המפתחות להתאים את האפליקציה לרזולוציית המסך. שלישית יש המון מכשירי אנדרואיד עם המון סוגי חומרה מה שמקשה על המפתחים להתאים את המשחק לכל המכשירים וכתוצאה מזה הם עושים התאמה למנוע גרפי מסויים מה שנותן התאמה בסיסית לכלל המכשירים לעומת אייפון שיש רק כמה דגמים בודדים דבר שמאפשר למפתחים להתאים את המשחק לאייפון ולגרום לחוויה חלקה וטובה.

   • RuR

    מה הקשר?

 • RuR

  רזולוציה טובה יותר? שמע טוב יותר? כמה האתרים האלה מטומטמים.
  זה שילדים מפונקים מבקשים מההורים שלהם רק אייפון זה משהו אחר אבל זה לא אומר שהוא טוב יותר למשחקים.
  ולמה flappy bird? המשחק שלא קשור לשמע רזולוציה ומעבד….

  • רון וייצמן

   אתה טועה. החומרה של אפל אשר מיוצרת על ידי סמסונג אבל מתוכננת על ידי אפל היא בין הטובות בעולם. שנית המסכים של מכשירי האנדרואיד אולי מסוגלים להגיע ל2K אבל בתכלס אף אפליקציה כולל אלו של גוגל לא תומכות ברזולוציות אלה והן מגיעות עד רזולוציה של 640 על 1136 באנדרואיד מה שמאפשר למסכי האייפון 6,6+ להציג יותר פרטים על המסך כיוון שאפל כופה על המפתחות להתאים את האפליקציה לרזולוציית המסך. שלישית יש המון מכשירי אנדרואיד עם המון סוגי חומרה מה שמקשה על המפתחים להתאים את המשחק לכל המכשירים וכתוצאה מזה הם עושים התאמה למנוע גרפי מסויים מה שנותן התאמה בסיסית לכלל המכשירים לעומת אייפון שיש רק כמה דגמים בודדים דבר שמאפשר למפתחים להתאים את המשחק לאייפון ולגרום לחוויה חלקה וטובה.

   • RuR

    אני מודע לזה שיש באייפון חומרה ברמה גבוהה, (גילוי נאות: אני מקליד מהאייפד) אבל מכאן ועד לחשוב שהוא טוב יותר למשחקים – זה פשוט ****. וזה לא אכפת לי אם אפליקציות תומכות או לא, להגיד שהאייפון יש רזולוציה גבוהה יותר מבאנדרואיד הממוצע זה פשוט שקר.

    • Dodge

     באייפון הצפיפות פיקסלים לא השתנתה כבר 5 שנים.
     הכי טוב עאלק

 • RuR

  יש לכם את זה ביותר פרסומת סמויה? כתבה מטומטמת.

  • Deadpool

   לפחות הכתבה של מאקו ולא tgspot

  • איתי מקמל

   פרסומת למי? אפל? הו הו כן!

   • Yuval Segev

    איתי נו ברצינות, אתה יודע שלאייפון אין באמת שמע ורזולוצייה טובה יותר, אפשר להגיד על האייפון הרבה דברים, זה לא אחד מהם..

    • איתי מקמל

     או, תודה. אשמח לענות לשאלה ללא מילות גנאי או גסות רוח.

     אז ככה. קודם תבדיל בין דעת הכתב, לציטוט. זה לא דעתי האישית, אלא זה דעת עורכי המחקר ואולי באיזשהו מקום אפשר להבין את מה שהם אומרים – חווית שימוש נמדדת על פני מספר דברים, לא רק על פני סאונד, תצוגה וכו' וכמכלול, אפל עדיין יודעת לספק זאת יותר טוב מכולם. החל מהטלפון שמתחבר למחשב שמתחבר לאפל TV שמתחבר לראוטר וכו'. זה הסיבה שיותר משתמשים אצלה משלמים גם על אפליקציות, מוזיקה וסרטים.

     גוגל, סמסונג ואחרות לא מסוגלות עדיין לתת את כל המכלול יחד, ולמה? כי כל חברה אחראית על תחום משלה – אחת על החומרה, השנייה על התוכנה, השלישית על שירותים וכו'. יש כאן פער בין מכשירי אנדרואיד ל-iOS וזה פער שאמנם נסגר עם השנים, אבל הוא עדיין לטובת אפל.

     • נתנאל

      סמסונג לא מסוגלת לתת את כל המכלול?!
      להזכיר לך את מסך האמולד, מעבד האקסינוס, המצלמה *שלהם*, השירותים המתקדמים שלהם (כולל חנות אפליקציות משלהם- "Galaxy Apps"), ממשק הטאצוויז עם אפליקציות רבות ומתרבות מתוצרתם, מערכת ההפעלה Tizen OS הלא רעה בכלל לטעמי, ובקרוב נראה גוף מגנזיום מתכתי ייחודי המשולב עם מסך זכוכית איכותי בS7, מתוצרתם(!), בנוסף למכשיר פרימיום עם מערכת ההפעלה טיזן שיושק בעתיד ויכול להיות ששכחתי לציין עוד דברים.
      עכשיו תסביר לי למה היא לא יכולה לתת את כל המכלול?
      בין מכשירי סמסונג למכשירי אפל יש אולי פער קטן בכך שסמסונג עדיין משתמשת במערכת האנדרואיד במקום לעבור לטיזן רשמית, שאגב היא הבטיחה שעד 2016 יתחילו לראות יותר מכשירים מתוצרתה עם טיזן וב2020, כשאני יהיה בן 21/20.5 (! 😉), כל מכשרי סמסונג יפעלו על מערכת ההפעלה טיזן, כך שבעתיד הקרוב יהיו 3 אפשרויות שונות, איפון, גלקסי או מבחר מכשירי אנדרואיד שסמסונג לא תיכלל בהם יותר.
      תודה בזה, סמסונג ואפל נמצאים בטופ (סמסונג אפילו יותר על פי ממצאים שבדקו ומצאו שהחומרה של הS6 איכותית יותר מהאיפון 6, למרות מחירו של הגלקסי, הנמוך יותר מהאיפון ושיותר צרכנים קונים מכשירי סמסונג מאשר מכשירי אפל) ואת סמסונג אני בטוח שכבר מזמן לא מכלילים כעוד אחת ממכשירי האנדרואיד הרבים.

      • OG

       אענה לך.
       סמסונג בגדול כמו רוב יצרניות האנדרואיד ברגע שמכרו לך את המכשיר הם לא מרוויחות יותר . זהו!
       חיכיתי חודשים שלמים עד שסמסונג שחררה את גרסה 5 ל note 3. למעט נקסוס ומוטורולה אף יצרן אנדרואיד לא משחרר בזמן גרסת עדכון לאנרואיד לא כל שכן עדכון אבטחה. וכל זאת למה ? מהסיבה האמורה לעיל.

       לעומת זאת אפל , לאחר המכירה (שעליו להזיכרך היא מרוויחה המון המון כסף הרבה יותר מכל יצרניות האנדרואיד) היא ממשיכה להרוויח המון כסף מכל משתמש. אתה לא מבין כמה. אני כמשתמש אנדרואיד כבר 3 שנים נרתע מקניית מוצרים בחנות play.ממש נרתע.

       לעומת זאת כשהיה לי את האייפון קניתי כמעט כל מה שרציתי ללא חשש ובהנאה מסויימת. היה לי בטחון במערכת שהיא שלמה וסגורה עבור האייפון.
       זה תקף לגביי אשתי . לילדים שלי יש תקציב חודשי שאני מרשה להם לרכוש משחקים עבור האייפד שלהם בסכום שלא יעלה מ10 דולר בחודש.
       וזה משתמש ממוצע באייפון. לכן אפל תמשיך לדאוג לאותו צרכן כמיטב יכולתה לפחות 3 שנים. בעדכוניי אבטחה ומערכת שונים. הצרכן ממשיך להכניס לה ערמות של דינרוס והיא תשמור עליו היטב.

       זה בגדול לעניות דעתי ההבדל בין אנדרואיד לאייפון.

       • RuR

        למה אתה נרתע מקומית מוצרים בחנות פליי?

     • RuR

      תן לי דבר אחד שהאייפון עושה טוב יותר. אם תרצה אני יכול לתת לך כמה שתרצה שהאייפון עושה פחות טוב,

     • Dodge

      האייפון בקושי מסוגל להתחבר למחשב.
      שלא לדבר על להעביר אליו קבצים שזו משימה בלתי אפשרית.
      עם כל הכבוד, בנוחות לאפל יש נקודה אחת פחות.

   • OG

    חחח…איתי לא ממש מחבב את אפל ואני עדין. כך שאי אפשר לומר עליו שהוא משוחד בנוגע לאפל

 • idanbiton

  רזולוציה טובה יותר? שמע טוב יותר? כמה האתרים האלה מטומטמים.
  זה שילדים מפונקים מבקשים מההורים שלהם רק אייפון זה משהו אחר אבל זה לא אומר שהוא טוב יותר למשחקים.
  ולמה flappy bird? המשחק שלא קשור לשמע רזולוציה ומעבד….

  • RuR

   כל כך נכון…

  • Deadpool

   צודק מאוד
   באייפון הרזולוציה היא משנת 2014
   במכשירי האנדרויד הרזולוציה הרבה יותר טובה
   נכון שבאייפון יש מעבד יותר טוב אבל לא מסך יותר טוב

   • RuR

    באייפון הרזולוציה היא משנת 2011*, לא 2014.

    • בעל אייפון 5

     2010 עם השקת אייפון 4
     והיום אין טעם יותר מFHD על מסך קטן!!
     רק חברות שאין להן מה להציע עושות qhd על 5 אינץ

     • Samsung Galaxy Note 4

      כמה שאתה טועה…איך אומרים?כשיהיה לך סמסונג תבין!

     • RuR

      נו, ובאייפון גם אין FHD… עד כמה שאני יודע אף חברה לא מציעה QHD על מסך 5 אינץ.

     • Osher Abergel

      אתה עם אייפון 5,ברור שזו הדעה שלך…

     • Dodge

      העניין הוא שיש לך מסך קטן.
      האייפוניסטים פשוט תקועים בתוך בועה

    • Deadpool

     חח

     • RuR

      זה לא אמור להצחיק. מכשירים כמו הגלקסי נקסוס והגלקסי נוט הציגו רזולוציה כמו של האייפון כבר ב-2011.

      • Deadpool

       אני יודע לא התכוונתי ללעוג פשוט הסיטואציה מצחיקה

   • 369

    חחחח מצחיק…. תבדוק טוב על המעבד של אייפון הגרוטאה הזה…… אתה משווה את זה לגלקסי 6????

  • Amir Ben-shoshan

   מסכים לגמריי מי שכתב את הכתבה הזאת טיפש ממש לאייפון יש את החומרה הכי חרא שיש… רק כי הוא מותג עם תפוח אכול הוא נחשב ככ…
   קיימים ככ הרבה מכשירי אנדרואיד בשליש אם לא ברבע מחיר שטובים פי 1000 מאייפון… אסוס זנפון 2 מיוסו 5 פרו ואלו רק שניים שקפצו לי לראש…

   • רון וייצמן

    אתה טועה. החומרה של אפל אשר מיוצרת על ידי סמסונג אבל מתוכננת על ידי אפל היא בין הטובות בעולם. שנית המסכים של מכשירי האנדרואיד אולי מסוגלים להגיע ל2K אבל בתכלס אף אפליקציה כולל אלו של גוגל לא תומכות ברזולוציות אלה והן מגיעות עד רזולוציה של 640 על 1136 באנדרואיד מה שמאפשר למסכי האייפון 6,6+ להציג יותר פרטים על המסך כיוון שאפל כופה על המפתחות להתאים את האפליקציה לרזולוציית המסך. שלישית יש המון מכשירי אנדרואיד עם המון סוגי חומרה מה שמקשה על המפתחים להתאים את המשחק לכל המכשירים וכתוצאה מזה הם עושים התאמה למנוע גרפי מסויים מה שנותן התאמה בסיסית לכלל המכשירים לעומת אייפון שיש רק כמה דגמים בודדים דבר שמאפשר למפתחים להתאים את המשחק לאייפון ולגרום לחוויה חלקה וטובה..

    • OG

     מדוייק לחלוטין. יש ל note 5 לפני כן note 3. לפני כן אייפון 4 ו5 s. ולאשתי יש אייפון 6.
     גם היום כמשתמש אנדרואיד דיי וותיק אני עדיין מרגיש טוב יותר לשחק באייפון. למעשה אני מופתע כל פעם מחדש כשאני מוריד את אותו משחק ב2 הפלפורמות ורואא את ההבדלים לאייפון.

     עוצמת מחשוב ורזולציית מסך זה רק מספרים בדיוק כמו כמות המגה במצלמה.

     אני לא אחזור לאייפון בעתיד הקרוב אבל אני טוען שראש בראש לאייפון יש יתרון כללי על כל אנדרואיד אולי למעט הנקסוס וגם שם הנקסוס מפסיד לאייפון.

     ובכלל היום כשרוב יצרניות האנדרואיד הולכות בעקבות אפל וסוגרות את המכשיר עע החלפת סוללה וכרטיס זיכרון אז למעט המחיר הזול יותר שלהם ועוד אי אלה אפשרויות זעומות של פתיחות במערכת , אני ממש לא רואה תחרות מול האייפון בכל מה שהוגע לאיכות מכשיר אסטטיות המערכת , מסך מגע, ועוד המון .
     אני ממש אוהב את הnote שלי ודיי אוהב את האנדרואיד גרסה 5 ממש טובים. אבל בשמחה הייתי מחליף לאייםון 6s+.
     בלי להניד עפעף

     • RuR

      אני משתמש במקביל בגלקסי טרנד פלוס כטלפון (שוק נמוך של סמסונג מ-2013) ובאייפד אייר כטאבלט (שוק גבוה של 2013) ואין ספק שהגלקסי, עם כמה שהחומרה שלו חלשה יותר, והוא לא מקבל עדכונים כבר ממזמן, ואפשר למצוא אותו היום ב-500 שקל, והרזולוציה שלו נמוכה – מציע חווית שימוש הרבה יותר טובה, בזכות היכולות של האנדרואיד.

      • Dodge

       אכן. גם לי

    • Dodge

     640 על 1136?
     אין מכשירי אנדרואיד עם רזולוצייה גרועה כזו
     ובטח שגוגל תומכת ברזולוצייה הזו
     יש יוטיוב, גימייל וכול אלה שתומכים גם ב4k

     • רון וייצמן

      תיקח טלפון 2K ותיקח מכשיר אייפון 6 ואתה תראה יותר פרטים על מסך האייפון. תיקח מכשיר אייפון 5 וטלפון 2K ותיווכח שבשני המכשירים רואים בדיוק את אותם הפרטים על המסך. תנסה דפדפן כרום. סרטונים זה משהו אחר. הם כן תומכים ברזולוציה האמיתית של המסך.

    • Yossi Cohen

     מה??? WTF???
     ברור לך שאפליקציות אנדרואיד לא עובדות לפי רזולוציה נכון?
     אפליקציית אנדרואיד עובדת לפי DPI שזו בעצם רזולוציה וירטואלית שקובעת את הגודל הפיזי של דברים על המסך.
     טקסטאובייקט בגודל מסויים יראה באותו גודל ב2K וב320X320
     אתה יכול לשנות את הDPI של המכשיר שלך ובכך לגרום לכך שיותר דברים ייכנסו במסך(אפקטיבית לגרום לאנדרואיד לחשוב שיש לך מסך גדול יותר).

     לכל משחק המכבד את עצמו יש סליידר של איכות רינדור הרזולוציה(ראה לדוגמא את RIPTIDE GP2) מה שמסדר את רוב הבעיות בקצב הפריימים.

     האייפון לא מיוחד אלא פשוט יש לו 720P וזה גורם לכך שקל לו לרנדר משחקים חלק תסתכל על האייפון 6S+ ותראה שהוא מקרטע באנימציות מערכת הבסיסיות מכייון שהוא 1080P.
     וכמובן שמשחקים פועלים בו ברבע עד חצי מהמהירות של האייפון הקטן יותר.

     גם באייפאד ובאייפון חלק מהמשחקים לא פועלים על מירב הרזולוציה של המסך מטעמי ביצועים.

     לסיכום הבעיה היחידה של אנדרואיד היא לא אנדרואיד אלא היצרניות המטומטמות עם המלחמת "למי יש גדול יותר" שלהן מסך 2K=חרא טלפון שבקושי זז. מה שקובע כמה הטלפון יעבוד חלק זה הכרטיס הגראפי ולא המעבד עצמו.

     לאייפון 6 יש 120 GFLOPS על 720P שזה טוב.
     לHTC ONE X שלי יש 11 GFLOPS על 720P שזה סביר(הכל פועל חלק 60FPS בלוליפופ אך משחקים נופלים קשות)
     לגלאקסי 6 יש איזה 300 GFLOPS על מסך 2K שזה רע מאוד!
     לנקסוס 5 יש בערך 150 על 1080P והוא פועל מהר אך הוא סובל במשחקי 3D.
     לעומת כל אלו לXPERIA COMPACT יש מעבד וכרטיס גראפי מטורפים 320 gflops שזה כמו PS3 על 720P מה שהופך אותו לטלפון הכי מהיר כיום שהכי טוב לגיימינג.

     להשוואה לאייפון 6S יש 250 GFLOPS על 750P

     • RuR

      תעבור שוב על התגובה שלך.
      איך יכול להיות, ש- 320 GFGLOPS ב-Xperia זה מטורף, ולעומת זאת ה-300 GFGOLPS בגלקסי S6 זה רע מאוד? זה נשמע כמו נתון מעולה.
      נ.ב. איך משנים את ה-DPI? צריך רוט?

      • Yossi Cohen

       הרזולוציה של המכשיר נמוכה יותר לכן הגלאקסי מתקשה להפעיל משחקים בעוד הסוני רץ כמו כלום.
       2k מול 720p
       Dpi אכן דורש רוט בדרך כלל אולי יש חלק מהמכשירים שלא דורשים רוט בשביל זה.
       זה שינוי מאוד קטן ומאוד פשוט

       • RuR

        אז איך זה שהגלקסי S6 עושה 300 שזה גרוע, והסוני עושה 320 שזה מצוין? זה הפרש קטן

   • RuR

    אסוס זנפון 2 לא מתקרבים לאייפון באף פרמטר, מייזו פרו 5 עולה בערך 2/3 מהאייפון (ולא רבע כמו שאתה אומר)

    • Dodge

     עדיין יותר זול ויותר טוב