אייפון 7

אפל (Apple) תפחית את ייצור מכשירי iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus עם תחילת הרבעון הראשון של שנה הבאה. הסיבה, כך נראה, טמונה בעובדה שמכירות צמד המכשירים אינן עולות על המצופה.

אפל לפי הדיווחים, לא הצליחה למנף השנה את הפסדה של סמסונג (Samsung) בעקבות הריקול למכשירי Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) שהוסר מהמדפים בשל תקלת הסוללה. כפועל יוצא מכך ראתה גם האטה מסוימת במכירות – בעיקר בתקופת חג המולד. אחת הסיבות היא גם העובדה שאפל לא שינתה את עיצוב מכשירי הדגל הדגל שלה מזה 3 שנים, כשלמעשה, עדיין דבקה באותו קו עם השקת מכשירי iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus.

"כל מי שרכש או רצה לרכוש את ה-Note 7, חיפש לעצמו מכשיר אחר כמו Galaxy S7 Edge." אמר סטפאן בייקר, מחברת האנליסטים NPD Group. "סמסונג הצליחה להדוף מעליה את המתחרים בגזרת האנדרואיד וגם את אפל, הודות לחוסר אפקט ה'וואוו' במכשיר האחרון שלה."

יחד עם זאת מצוין כי למרות ההיערכות של אפל לייצור של שנה הבאה, בחג המולד האחרון היא רשמה מספר גדול יותר של מכירות (אקטיבציות) למכשירים חדשים. לפי נתונים מעודכנים, 44% מהמכירות בארה"ב לטלפונים חכמים היו של אפל, וכי סמסונג במקום השני עם 22% ובכל מקרה לשתי החברות מדובר במספרים נמוכים בהשוואה לשנה שעברה.

וידאו: iPhone 7 בסקירה מלאה