עכשיו זה רשמי: אפל הודיעה היום לחברות הסלולר הישראליות כי ביום ראשון בעוד כשבועיים, ה-3 בנובמבר, היא תשיק את מכשירי ה-iPhone 5s ו-iPhone 5c בישראל.

המכשירים יושקו בגל השני בהשקה העולמית יחד עם מדינות נוספות, כאשר שני הדגמים יגיעו למפעילות הסלולר הגדולות: סלקום, אורנג’, פלאפון והוט מובייל, וכן הוא יגיע לחנויות גם כן בהפצה מקומית. ככל הנראה המכשירים יימכרו גם ברשת iDigital אשר יגיעו על ידי חברת פרטנר.

כפי שכתבנו מוקדם יותר השבוע, במקביל ל-iDigital, וקרוב לחודש לאחר מכן צפויה להצטרף גם C-Data, היבואנית החדשה של מוצרי אפל בישראל. איידיגיטל צפויה למכור את המכשירים ישירות דרך סניפיה ובניגוד אליה, C-Data תורשה למכור את המכשירים בסיטונאות ולא באופן ישיר ללקוחות. על אף שאיידיגיטל תחל למכור את המכשירים כבר ביום ההשקה הראשון, היא צפויה לקבל אותם תחילה באמצעות הייבוא של אורנג' ורק לאחר מכן תזכה לייבוא עצמאי משלה.

בשלב זה מחירים עדיין לא פורסמו, ועל פי הערכות מחיר ה-iPhone 5s יעמוד סביב 4,000 שקלים ואילו iPhone 5c סביב 3,000 שקלים. מחיר יקר עדיין לכל הדעות אך ההשקה תביא ירידה במחיר הממוצע כיום בארץ. המכשירים נמכרים גם בחניות הפרטיות המייבאות את המכשיר דרך השוק האפור כאשר מחירם נע סביב 4,200 שקל ל-iPhone 5s בגרסת 16GB ו-2,800 שקל ל-iPhone 5c.

בקרוב צפויות החברות הישראליות לחשוף מהם המחירים והגרסאות אשר יימכרו ברשתות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.