לצד הכרזתה של הגרסה השמינית למכשיריה הניידים של חברת אפל, רבים טענו כי גרסה זו היא הגדולה והמשמעותית ביותר ששוחררה בתולדות מערכת ה-iOS – וזאת לאור הכמות המרובה של האפשרויות אותן היא טומנת בחובה. אולם עתה מתברר כי מספר אפשרויות נוספות שאפל אינה חשפה (בכוונה או במתכוון) בכנס ה-WWDC, עשו את דרכן אל גרסת הבטא הראשונה להפתעתם הרבה של המשתמשים.

לאורך שנים רבות ייחלו משתמשי מערכות ה-iOS לבצע שיחות וידאו קוליות ישירות ממכשירם האישי (בדומה לאפליקציות צד שלישי כגון סקייפ וויבר). אפשרות זו, שהגיעה במערכת ההפעלה הקודמת (iOS 7) ב-FaceTime אינה כללה את האפשרות לבצע שיחות וידאו קוליות מרובות, ונחסמה למספר אחד בלבד ושיחה אחת בכל פעם. מספר מפתחים שבדקו את גרסת הבטא השמינית על מכשירם האישי, הופתעו לגלות כי אפל הוסיפה את הפיצ'ר המרכזי אותו היא שכחה להוסיף בגרסה הקודמת, והוא שיחות וידאו קוליות מרובות משתמשים (שיחות ועידה).

משמעות הדבר היא שכעת כל המשתמשים שיעדכנו לגרסתה של מערכת ההפעלה השמינית, שתשוחרר בסמיכות למועד הכרזתו של האייפון 6, יוכלו לנהל שיחות וידאו קוליות מרובות משתתפים על גבי הרשת הסלולרית או האלחוטית ללא תלות במפעילה אליה הם משתייכים. מטבע הדברים, כפי שאפל נוהגת לעשות בכל שרות אותו היא משיקה, (כגון שרות ה-iMessage שהוטמע במערכת ההפעלה החמישית), השרות יהיה זמין לכלל המכשירים שיריצו את גרסתה הבאה של החברה-iOS 8, כמו גם מחשבי המק שיריצו את מערכת ההפעלה השולחנית OS X Yosemite שנחשפה אף היא בכנס.

אולם, ייתכן והשרות החדש, מטרתו בראש ובראשונה היא לקרוא תיגר על אפליקציות פופולריות ומפורסמות כגון אפליקציית סקייפ, וויבר ועוד, ובכך לגרום למעשה למשתמשי ה-iOS לנטוש את שירותם של אפליקציות פופולריות אלו ולהשתמש בשרותיה המובנים של החברה.

מערכת ההפעלה השמינית מבית אפל הוצגה לפני ימים ספורים במהלכו של כנס המפתחים WWDC השנתי אותו היא עורכת. למערכת התווספו למעלה מ-35 אפשרויות חדשות, שלא היו זמינות עד עתה למשתמשי ה-iOS ורבים נוהגים לכנותה "אם כל ההשקות"- לאור האפשרויות הרבות אותה היא מציעה. כאמור, המערכת החדשה צפויה להשתחרר לקהל הרחב במהלך חודש ספטמבר- בסמיכות להכרזתו של מכשיר האייפון 6.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.