אינטל עושה את צעדיה הראשונים בתחום המובייל באפריקה. המפעילה הסלולרית Safaricom מקניה הציגה את Yolo – המכשיר הראשון במדינה הרץ על שבב האטום של אינטל.

במחיר של 10,999 שילינג קנייתי שהם כ-467 שקל, ה-Yolo מספק לאפריקאים מכשיר סמארטפון מעל הממוצע המביא מסך מגע 3.5 אינצ' על גבי מערכת האנדרואיד בגרסה 4.0 Ice Cream Sandwich. הוא רץ על מעבד Atom Z2420 בתדר 1.2GHz וכולל מצלמה 5 מגה פיקסל המסוגלת לצלם באיכות 1080p ובנוסף מכיל כולל רדיו FM, ומצויד בתקשורת HSPA. החברה מספקת במחיר גם חבילת 500 מכה ברשת המקומית, כך שהמשתמש הצנוע יוכל להתחבר לעולם החיצון ולנצל את יכולות הסמארטפון.

זהו המכשיר הראשון אשר אימץ את שבב האטום החדש של אינטל שהוצג לפני מספר שבועות בתערוכת CES. השבב מיועד למכשירים הזולים ומגיע עם מעבד ליבה האחת שיפעל במהירות מרבית של 1.2 ג'יגה-הרץ – לעומת ה- 2 ג'יגה-הרץ של מדפילד – יתמוך בעבודה בריבוי נימים, יאפשר שילוב של עד שתי מצלמות, באיכות של 5 מגה-פיקסלים מאחור ו-1.3 מגה-פיקסלים מקדימה לכל היותר, וצילום וידאו באיכות גבוהה מלאה בקצב 30 פריימים לשנייה. השבב הגרפי שישולב במעבד הוא ה-PowerVR SGX540, שתומך ב-OpenGL ES 2.0, והוא מגיע עם תמיכה בשני ערוצי זיכרון מסוג DDR2. ואיך הוא מבחינת ביצועים? מסתבר של רע למען האמת, ולפי סקירה ראשונית הוא מציג ביצועים של מעבדי כפול הליבה השווה ערך לגלקסי אס 2.

אינטל מתכננת להציג עוד מספר מכשירים חדשים יחד עם היצרניות השונות אשר יוכרזו בתערוכת MWC 2013 הקרובה.

>> לא נשארת מאחור: טאבלט אנדרואיד וסמארטפון תוצרת אפריקה

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.