כבכל שנה, חברת IBM מנסה לחזות את העתיד ומציגה את פרויקט “5in5” או חמש מחמש, בו מנסים אנשי IBM לחזות חמישה שינויים טכנולוגיים אשר יתרחשו בתוך חמש שנים בתחום המחשבים והטכנולוגיה.

יריח את הסביבה
ב-IBM מעריכים כי המחשב יוכל “להריח” את הסביבה, לאבחן ובאמצעות הסמארטפון להתריע למשתמש כי הוא הולך להיות חולה או ריח של עשן באוויר. באותו האופן המחשב או הסמארטפון יוכל ל”ראות” ולמעשה לפענח את התמונה באופן טוב יותר ולהפיק ממנה נתונים בזמן אמת (כפי שישנם מספר אפליקציות העושות זאת) ולסייע לאנשים במקרים שונים.

יכיר מה אנחנו אוהבים
תחשבו על האפשרות לגעת במוצרים כאשר אנו מעוניינים לרכוש מוצר ברשת, כך נוכל להרגיש את הטקסטורה וסוג המוצג זאת על פי הרטט אשר ינסה להעביר את חוש המגע דרך הנייד. חוש הטעם יגיע לא רק דרך הפה שלנו, אלא המחשב יידע את הטעמים האהובים שלנו וימליץ על מנה נכונה במסעדה או שימליץ על אוכל המתאים לתזונה שלנו במהלך היום כדי לספק את מירב הוויטמינים הדרושים.

השילוב של החושים האנושיים בעולם הטכנולוגי הם חזיון ארוך טווח שיכול להקל על חיינו. כיום ישנם כבר מכוניות אוטומטיות, ארנק דיגיטלי ותרגום בזמן אמת, אולם רוב הטכנולוגיות שמציינים כאן ב-IBM עוד לא קיימים, אבל תודו שחלקם נשמעים לא כל כך רחוקים מהמציאות כיום.

צפו בוידאו הראשון בסדרה והקליקו בחלק העליו של הסרטון לשאר החושים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.