סמסונג? סוני? אפל? אל תתפלאו אם בעתיד הטלפון הבא שלכם יהיה תוצרת Huawei. החברה הסינית בעלת השם הקשה לביטוי (חוואוי) כבר ממוקמת במקום השלישי בעולם במכירת סמארטפונים ברבעון האחרון של השנה הקודמת והיא מתכננת להיות במקום הראשון ולעקוף את כולם.

החברה גדלה בשנה האחרונה ב-73.8 אחוז ומכרה 27.2 מיליון סמארטפונים ברבעון האחרון של השנה. זה עוד לא סמסונג עם 64.5 מיליון סמארטפונים, אך זו גדילה משמעותית ליצרנית הסינית. “אם מסתכלים 5 שנים אחורה, אפל הייתה קטנה, סמסונג לא גדולה במיוחד. אתה לא יכול לדעת מה יהיה בעוד 5 שנים מהיום. לפחות בשלוש הגדולות, אולי במקום הראשון.” אמר לטלגראף וואן ביאו, מנכ”ל Huawei. לדבריו, לפחות 10 אחוז מהרווחים הולך למחקר ופיתוח עבור מכשירים.

המהפכה הסינית
בתערוכת MWC שהתסיימה בשבוע שעבר הציגה החברה את ה-Ascend P2 עם מפרט מרשים הכולל תמיכה בדור 4 LTE עד מהירות של 150 מגה-ביט לשנייה. בכלל ל-Huawei היה ביתן גדול יחסית בברצלונה ממש מול סמסונג וליד ZTE, ושם הציגה מגוון גדול מאוד של מכשירים ובניהם טאבלטים וסמארטפונים לכלל פלחי השוק. אחד מהם היה Ascend Mate עם מסך ענק של 6.1 אינצ’ והראשון להציג מסך כה גדול בשוק הניידים.

לחברה מוצרים משלימים כמו מודמים, תשתיות תקשורת, מוצרי אבטחה, שירותי ייעוץ ועוד והיא מעסיקה כיום למעלה מ-10,000 מהנדסים אשר עובדים על טכנולוגיות הרדיו בלבד ו-45,000 מהנדסים על מכשירים סלולריים.

בשנה הקרובה Huawei תציף את השוק במכשירים ותתחרה ראש בראש בסמסונג גם על פלח השוק הבינוני והגבוה. לצד מכשירי אנדרואיד נראה גם מכשירי Windows Phone 8 ובמקביל לכל “מכשיר דגל” של יצרנית מוכרת נראה גם מכשיר זהה אם לא טוב יותר של Huawei. בעוד דעת הצרכנים על החברה כי היא יותר מוכרת בתחום מכשירי ה-Low End, היא דווקא ניסתה להציג בתערוכה את המכשירים הבינוניים והגבוהים ולהביע חותמת כי היא כאן כמתחרה לא פחות טובה מכולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.