בחודש שעבר בתערוכת ה- CES 2013 בארה"ב חשפה ענקית התקשורת הסינית Huawei את הסמארטפון שקיבל מאיתנו את התואר "הענק הסיני". ה-Ascend Mate, סמארטפון עצום במימדיו, הראשון והיחיד נכון להיום עם מסך של 6.1 אינץ’, סמארטפון שאין קטגוריה להגדירו, הוא גדול יותר מכל סמארטפון שגרתי וגם מתקרב לגודלי המסכים בטאבלטים עם 7 אינץ' וה- Galaxy Note 8.0 החדש שהוכרז כאן בברצלונה עם מסך 8 אינץ', כך שהוא יכול לספק את אלה מאיתנו שמחפשים שילוב כלשהו בין שני הקטגוריות.

רזולוציית המסך שלו היא 1280×720 והמסך הוא בטכנולוגיית IPS האיכותית ומציע זוויות צפייה וצבעים עשירים. הסוללה במכשיר חזקה למדי ומגיעה בהספק של 4050 מיל-אמפר בכדי לעמוד בצריכת החשמל העצומה של המסך יחד עם המעבד מרובע הליבות מדגם Hi-Silicon K3V2 שרץ ופועם בלב המכשיר והחומרה שמסביב שכוללת מצלמת 8 מגה-פיקסל וצילום HD וזיכרון פיזי של 16 ג’יגה לאחסון. כל אלו "ארוזים" בתוך סמארטפון שעוביו הוא 9.9 מ”מ ומשקלו הכולל 198 גרם.

האם הוא כבר גדול מדי?
כאשר אחזנו במכשיר כאן בתערוכה בברצלונה היה קשה מאוד להחזיק ולתפעל אותו ביד אחת. למרות שהיצרנית ציידה אותו במגוון אפליקציות וווידג'טים מוקטנים (על מנת שיהיה נוח יותר לתפעול), עדיין הוא מרגיש כבר גדול מדי לכף ידינו, אך כמו שתוכלו לשים לב, תופעת המסכים הגדולים לא מסתיימת כאן, יצרניות הסלולר השונות ממשיכות בסדרת מכשירים "מפלצתיים" כאלה כמו שראינו בתערוכה את ה- ZTE Grand Memo וה- LG Optimus G Pro.

MWC-2013 Samsung