אלפא טלקום, נציגת וואווי (Huawei) בישראל, החלה בשליחת הזמנות לעיתונאים על אירוע ההשקה הרשמי שייערך בארץ ל-Huawei P9, המכשיר החדש של החברה שנחשף בחודש שעבר באירוע שנערך בלונדון. ההשקה הרשמית תתרחש ב-18 למאי, אז ייחשף מחירו של המכשיר, כאשר הוא יגיע לחנויות מספר ימים לאחר מכן. הדור הקודם, ה-P8, נמכר ב-2,400 שקל כך שסביר כי תג המחיר של הדגם החדש יעמוד סביב מספרים אלו.

וואווי חשפה למעשה שני דגמים, ובעוד ה-P9 מצוייד במסך בגודל 5.2 אינץ׳, ה-P9 Plus מצוייד במסך AMOLED בגודל 5.5 אינץ׳, שניהם באבחנה של 1080×1920 פיקסלים. המכשיר רץ על מעבד Kirin 955 מתומן-ליבה תוצרת HiSilicon, חברת בת של וואווי, המחולק בין 4 ליבות במהירות של 2.5 ג׳יגה-הרץ ו-4 ליבות במהירות 1.8 ג׳יגה-הרץ באכיטקטורה של 64-ביט. גרסת ה-32 ג׳יגה-בייט זיכרון אחסון של ה-P9 מצוידת ב-3 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה, וגרסת האחסון של 64 ג׳יגה-בייט של ה-P9 ו-P9 Plus ב-4 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה.

החידוש המשמעותי השנה הן זוג המצלמות באבחנה של 12 מגה-פיקסל עם עדשות בשיתוף פעולה של לייקה (Leica), האחת בעלת חיישן RGB לצילום צבע ושניה בעלת חיישן מונוכרומטי, לצילום שחור-לבן, שלטענת החברה, רגיש יותר לאור ואידאלי ללכידה והבחנה בין פרטים קטנים במיוחד אור וצל.

עוד פרטים נדע באירוע ההשקה והאם יגיע לארץ גם דגם הפלוס. עוד על המכשירים החדשים בהצצה ראשונה בדיווח שלנו מלונדון.