ביום רביעי בשבוע שעבר חשפה וואווי (Huawei) בלונדון את זוג מכשירי ה-P9 החדשים שלה. במכשירים אלו בולט בעיקר שיתוף הפעולה של החברה סינית עם לייקה (Leica), יצרנית המצלמות מגרמניה שלראשונה נכנסת לשוק הטלפונים. מכיוון שכל, אין זה מפתיע שהחברה התמקדה בעיקר בתחום הצילום באירוע ההשקה כי מבחינתה זה יהווה גורם מבדל בינה לבין היצרניות המתחרות. ואם המשפט הזה נשמע לכם מוכר, אז כן, זה הכיוון בו צעדה החברה עם ההשקה של שני מכשירי הדגל הקודמים באפריל לפני שנה ולפני שנתיים.

כשמביטים במכשיר אי אפשר לטעות, ומובן מייד כי מדובר במכשיר מסדרת ה-P של וואווי. העיצוב החיצוני מזכיר בהחלט את העיצוב של ה-P8 עם מסגרת וגב מכשיר שמיוצרים ממתכת. בגב המכשיר ניתן למצוא את חיישן טביעת האצבע ומעליו פס זכוכית עם הכיתוב Leica שבו ממוקמות זוג המצלמות – אחת עם חיישן RGB ואחת עם חיישן מונוכרומטי (שחור-לבן), ולצידן זוג נורות ההבזק בצבעים שונים. התרשמנו במיוחד מהעובדה שלמרות שהמכשיר מצוייד בזוג מצלמות באבחנה של 12 מגה-פיקסל הן אינן בולטות, ולמכשיר עובי של 6.95 מ״מ. בניגוד למכשירים של יצרניות מתחרות ל-P9 ו-P9 Plus אין ׳גיבנת׳ כלל.

בצידו הימני של המכשיר ניתן למצוא את כפתור ההפעלה וכפתורי עוצמת-השמע, ובתחתית מחבר ה-USB Type-C, רמקול ושקע האוזניות. את המכשיר מעטרת מסגרת בעלת קצוות מעוקלים שבחזית זכוכית בסגנון 2.5D, הגימור המבריק שבשוליים לצד הזכוכית המעוקלת מקנים למכשיר אחיזה נוחה לצד הרגשה יוקרתית. החזית עשוייה כולה זכוכית, שבחלקה העליון חריר לרמקול ולמצלמה הקדמית.

קרא עוד:  וואווי צפויה לקבל הארכה של 90 יום נוספים

Huawei P9 front hands on

ה-P9 מצוייד במסך בגודל 5.2 אינץ׳, בעוד מכשיר ה-P9 Plus מצוייד במסך AMOLED בגודל 5.5 אינץ׳, שניהם באבחנה של 1080×1920 עם בהירות מרבית בעוצמה של 500 ניטים. בעוד דגמים של יצרניות מתחרות משתמשות במסכים באבחנה של QHD, בוואווי שוב מסתפקים ב-1080p מתוך כוונה לשמור על חיי סוללה ארוכים. ובכנות, למרות שמדובר במסך באבחנה ׳נמוכה׳ יותר, לא ניתן להבחין בפיקסלים או בקצוות משוננים.

את המכשיר מניע מעבד Kirin 955 מתומן-ליבה תוצרת HiSilicon, חברת בת של וואווי, המחולק בין 4 ליבות במהירות של 2.5 ג׳יגה-הרץ ו-4 ליבות במהירות 1.8 ג׳יגה-הרץ באכיטקטורה של 64-ביט. גרסת ה-32 ג׳יגה-בייט זיכרון אחסון של ה-P9 מצוידת ב-3 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה, וגרסת האחסון של 64 ג׳יגה-בייט של ה-P9 ו-P9 Plus ב-4 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה. בשתי המהדורות לא הרגשנו איטיות או כבדות בעת הפעלה של מספר יישומים במקביל.

על-גבי המכשיר רץ ממשק ה-EMUI הקנייני של החברה, בגרסה 4.1. אהבנו בגרסה זו של הממשק את האפשרות לבצע פעולות מהירות בעזרת חיישן טביעות האצבע – בהחלקה מטה של האצבע על-גבי החיישן ניתן להציץ בפס ההתראות ולנקות התראות על-ידי טפיחה כפולה, בגלריית התמונות ניתן לעבור תמונות על-ידי החלקה של האצבע מימין לשמאל. מעבר לכך לא הבחנו בשינויים נוספים בממשק המשתמש.

הפלוס של לייקה

כאמור, באירוע ההשקה של מכשירי ה-P9 ניתנה תשומת-לב מיוחדת לתחום הצילום, זוג המצלמות באבחנה של 12 מגה-פיקסל, האחת בעלת חיישן RGB לצילום צבע ושניה בעלת חיישן מונוכרומטי, לצילום שחור-לבן, שלטענת החברה, רגיש יותר לאור ואידאילי ללכידה והבחנה בין פרטים קטנים במיוחד אור וצל. כשצילמנו תחת שמי לונדון נראה כי המצלמה הצליחה להפיק תמונות טובות חרף מזג האוויר המעונן.

קרא עוד:  האם זה Galaxy A20S של סמסונג?

Huawei P9 Lecia camera

על-מנת להתמקד מערך הצילום של מכשיר ה-P9 מצוייד בטכנולוגיה אותה החברה מכנה ׳מיקוד משולב׳ (Hybrid Autofocus) בה המכשיר עושה שימוש בחיישן לייזר ובזוג המצלמות על-מנת להשיג מיקוד ולצלם במהירות. ואכן, כשצילמנו אוטובוס בתנועה נראה שהוא נלכד ללא טשטוש.

עוד יכולת של זוג המצלמות הוא מתן אפקט בּוֹקֵה (Bokeh) או טשטוש של אזורים בתמונה המאפשר לטשט את העצמים בחזית או ברקע. בעת בחירת אפשרות צילום בוקה ניתן לבחור את מידת הטשטוש ואף לשנות אותו לאחר לכידת התמונה.

 photo IMG_20160407_215628_zps0ikan5qy.jpg

 photo IMG_20160407_210059_zpsfweiiuos.jpg

 photo IMG_20160408_024338_zpshari3mrr.jpg

 photo IMG_20160407_214218_zpsesxaiy2t.jpg

כדי לבחון את המכשיר לעומק באמת נאלץ להמתין להגעתו לישראל, ואז כמובן נספק לכם סקירה מעמיקה יותר. מכשירי ה-P9 יושקו בעולם באפריל במחיר שמתחיל מ-599 אירו עבור ה-P9 ו-749 אירו למכשיר ה-P9 Plus.

הכותב היה אורח של חברת וואווי באירוע

Huawei P9

ה-Huawei P9 הוא מכשיר הפרימיום של וואווי המצויד במסך 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD, רץ על מעבד מתומן ליבות בשבב Kirin 955, זיכרון עבודה של 3 או 4 גיגה-בייט, עיצוב מתכתי ודקיק וגולת הכותרת היא מצלמה כפולה בגבו עם אופטיקה של Leica עם חיישן כפול של 12 מגה פיקסל. ה-P9 רץ על מערכת האנדרואיד ומצויד בסוללה של 3,000mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.