הפעם על 'שולחן הניתוחים' של אתר iFixit הוא Huawei P9, מכשיר הדגל של היצרנית הסינית וואווי (Huawei) שזה עתה מגיע לחנויות בעולם ובסוף החודש יושק בישראל.

בצד החיובי מציינים ב-iFixit לטובה את העובדה שבוואווי בחרו לעשות שימוש מועט בדבק ולהחליף אותו במחברים קפיצים, שיטת הרכבה המאפשרת החלפה קלה של הרכיבים השונים. גם הסוללה ניתנת להחלפה בקלות יחסית למרות שזו כן מוצמדת אל המכשיר בעזרת דבק – ניתן להסירו אם יודעים כיצד. בצד השלילי נראה כי מסך המגע ממוזג עם זכוכית ה-2.5D המעניקה מראה קמור בקצוות, כך ששבר בזכוכית יחייב החלפה של המסך כמו-כן בגוף החיצוני בחרו בחברה לעשות שימוש בבורג מחומש-מעוגל (pentalobe), כך שיש צורך להשתמש במברג ייעודי על-מנת להוציא את אלו.

בפירוק שביצע iFixit ניתן לראות כיצד הצליחו להימנע בוואווי מ'גיבנת-המצלמה', מאפיין חוזר במכשירים דגל לאחרונה וזאת בזכות מודול-הצילום שהוא קצר יחסית.  המכשיר קיבל ציון של  7 מתוך 10 במדד של iFixit מציין כי המכשיר נוח יחסית לתיקון, אך במקרה של שבר במסך, התיקון הנפוץ ביותר במכשירים סלולרים יש צורך בפירוק מלא של המכשיר.

iFixit בוחן מכשירים שונים ומעניק ציונים על המפרט או יכולות הצילום אלא דווקא על קלות התיקון ומכשיר הדגל של וואווי של השנה קיבל כאמור ציון מכובד, אשר מציב אותו באותה רמה עם מכשיר ה-iPhone 6s של אפל (Apple).לצורך השוואה עם מכשירי דגל נוספים הוא מקבל ציון נמוך מה-G5 הטלפון המודולרי של LG, אשר זכה לציון של 8, אך גבוה משל ה-Galaxy S7 של סמסונג (Samsung) שקיבל ציון של 3.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.