חברת האלקטרוניקה הסינית וואווי (Huawei) לא עוצרת לרגע. אחרי ההשקה המוצלחת של ה-Nexus 6P, חושפת החברה פאבלט חדש וחזק במיוחד: ה-Mate 8.

המכשיר החדש של וואווי בסדרת הפאבלטים הוותיקה שלה כולל מסך בגודל 6 אינץ', ברזולוצית Full HD ובציפוי Gorilla Glass. בוואווי מתגאים בעיצוב המצומצם, שמביא לכך ששטחו של המסך עומד על 83% משטח הפנים של המכשיר כולו. הוא כולל גם מצלמה ברזולוציה של 16 מגה פיקסל, סוללה מכובדת בהספק 4,000mAh וחיישן טביעת אצבע בגב המכשיר, שמזכיר מאוד את זה שמוטמע ב-Nexus 6P.

המכשיר יכלול את המעבד Kirin 950 שוואווי השיקה מוקדם יותר החודש. מדובר במעבר עם שמונה ליבות, ארבע מהן מסוג Cortex-A72 וארבע מסוג Cotex A53. בנוסף למעבד הראשי, המכשיר יכלול גם יחידת עיבוד נפרדת ליישומים ספציפיים שמכונה i5. על פי וואווי, ה-i5 מסוגל לבצע פעולות מסויימות, כמו למשל ניגון קבצי MP3, זיהוי קול וניווט בצריכת אנרגיה נמוכה במיוחד, שתסייע לזמן הסוללה של המכשיר.

המכשיר יריץ את מערכת ההפעלה Android 6.0, עליו יותקן כרגיל ממשק המשתמש הייחודי של החברה, EMUI 4.0. השוק הסיני יוכל לקנות את המכשיר החל מהיום במחירים שנעים בין 470 דולר ל-690 דולר בהתאם לנפח האחסון וזכרון ה-RAM. הצפי להגעה לשווקים אחרים עומד כרגע על תחילת 2016, כאשר וואווי צפויה לחשוף פרטים נוספים בתערוכת CES שתערך בינואר.