וואווי (Huawei) חשפה הבוקר (ה') בסין מערכת על שבב מתוצרתה – Kirin 950. השבב החדש כולל מעבד שמונה ליבות, כשארבע מהן Cortex-A72 ומגיעות למהירות שעון של 2.53 ג'יגה-הרץ וארבע האחרות Cortex-A53 מגיעות למהירות מקסימלית 1.8 ג'יגה-הרץ. מכשיר הדגל הבא של החברה, Mate 8, צפוי לכלול את ערכת השבבים החדשה.

ערכת השבבים כוללת גם מעבד גרפי Mali-T880MP4 ומודם LTE Cat.6. השבב מבוסס על טכנולוגיית big. LITTLE שנועדה לחסוך משמעותית בצריכת הסוללה והוא מצטרף למעבד A9 של אפל (Apple), שניהם כוללים את טכנולוגיית 16nm FinFET של TSMC המשפרת את הביצועים ומפחיתה את צריכת המשאבים. כמו כן ייהנו המשתמשים משיפור באיכות השיחות הקוליות, מהירות גראפית של 60 פריימים לשנייה ומוזיקה משופרת.

ועד כמה חזקה Kirin 950 במבחני הביצועים? כנראה שיותר מ-Exynos 7420 של סמסונג (Samsung). במבחן השוואה שנערך בינהם קיבל השבב החדש 1,710 נקודות בפעילות של ליבה בודדת, ו-6,245 נקודות בפעילות מרובה ליבות. השבב של סמסונג, לצורך השוואה, קיבל 1,486 בפעילות ליבה בודדת ו-4,970 במצב מרובה ליבות. במבחן אחר הציגה החברה ניקוד של 80,000 נקודות באפליקציית Antutu, וזה מרשים למדי בהשוואה לשבב Kirin 935 הקיים ב-Mate S.

על פי הדיווחים, צפויה וואווי להכריז על מכשיר הדגל הבא שלה, Mate 8, ב-26 בנובמבר. מעניין יהיה לראות את המכשיר החדש ואת היכולות הטכניות שיציג אם ישולב בו ה-Kirin 950.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.