האחרונה להצטרף לתחום המציאות המדומה היא וואווי (Huawei) עם משקפי מציאות מדומה. היצרנית הסינית חשפה אותם היום תחת השם הלא מפתיע Huawei VR ומיועדים להציג תכני 360 מעלות במציאות מדומה באמצעות שימוש בסמארטפון, ממש בדומה ל-Gear VR של סמסונג (Samsung).

Huawei VR אינו יוכל לפעול על כל המכשירים, אלא רק על אלה של וואווי החל מהדור האחרון שהושק השנה, כלומר Mate 8 וזוג המכשירים האחרון שנחשף בשבוע שעבר, P9 ו-P9 Plus המתלבשים בתוך המשקפיים ובאמצעות העדשות (המתאימות גם לקוצר ראייה), חיישני התנועה שבמכשיר ופיצול המסך, מוצג התוכן למשתמש אם כי מעט פחות איכותי בהשוואה למכשירי ה-Galaxy S6 ומעלה המציגים ברזולוציית Quad HD לעומת Full HD שבמכשירי וואווי.

לצורך התפעול, למשקפיים יש משטח מגע ומספר כפתורים כמו שליטה בעוצמת השמע וכפתור חזרה. יש גם כניסת אוזניות כך שאפשר לא רק לצפות ב-360 אלא גם להאזין ב-360 בהנחה שהתוכן תומך בכך. אם דיברנו על תכנים אז וואווי תספק 40 משחקים תומכים ועוד 150 תמונות פנורמיות, זאת לצד סרטוני וידאו רבים.

וואווי תשיק בשלב הראשון את המשקפיים במזרח ואם המזל יאיר לה אז הם יגיעו גם למדינות נוספות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.