השדרוג המיוחל הגיע: לאחר שבועות של שמועות, לפני שעה קלה הכריזה HTC על ה-One M9 Plus, דגם הפלוס שיהווה קפיצת מדרגה משמעותית מאשר ה-One M9 שהוכרז בחודש שעבר בברצלונה, לפחות ברובו.

מדובר במכשיר גדול יותר, למעשה הראשון מסדרת ה-One המצויד במסך LCD בגודל 5.2 אינץ’ ברזולוציית Quad HD (או 1440×2560 פיקסלים), אך גוף האלומיניום נשאר דומה למדי לקודמיו. בקדמתו ישנו חידוש נוסף בדמות כפתור בית, אשר משמש גם כחיישן טביעות אצבע ובגבו מצלמה גדולה למדי – 20 מגה פיקסל המשולבת עם מצלמה משנית למשחקי מרחק ועוד אחת קדמית UltraPixel.

HTC מייעדת את המכשיר להשקה בסין, זאת הסיבה אולי שהיא בחרה ללכת על שבב של מדיה-טק (MediaTek) מתומן הליבות MT6795T Octa-core בתדר מקסימלי של 2.2 ג’יגה-הרץ, יחד עם זיכרון עבודה של 3 ג’יגה-בייט RAM ואחסון פנימי של 32 ג’יגה-בייט. נוסף לכך, הוא יצויד ברמקולים סטריאופוניים BoomSound התומכים ב-Dolby סראונד המספקים צליל היקפי ואיכותי.

ה-One M9 Plus ירוץ על מערכת האנדרואיד 5.0 Lollipop עם ממשק ה-Sense בגרסתו הסינית, וישלב יישומים לשימוש בחיישן הביומטרי ותשלום סלולרי כמו AliPay של Alibaba, המתחרה ל-Apple Pay במזרח.

באופן מפתיע, HTC הציגה כאן מכשיר מתקדם יותר, כחודש בלבד לאחר ההכרזה של ה-One M9. מסך איכותי וגדול יותר, מצלמה טובה יותר וכפתור בית. אמנם עוד נדרש הוכחת יכולת של הביצועים בהשוואה ל-Snapdragon 810, אבל ההחלטה של החברה להביא את המכשיר לשוק הסיני בלבד בהחלט מעלה תהיות רבות.