כמו כל מכשיר חדש, גם ה- One M9 החדש של HTC זכה לאזכורים רבים ברשת לפני ש-MWC 2015 יצאה לדרך, אם זה בשמועות ואם בהדלפת תמונות רבות. יום לאחר ההשקה לקחנו את המכשיר לנסיון קצר כדי לבדוק האם, כמו במכשירים החדשים של סמסונג (Samsung), האם היה משתלם לחכות.

במבט ראשון מרגישים אכזבה מאוד גדולה. שלא כמו סמסונג, HTC לא שינתה הרבה בעיצוב והדגם החדש, ה-One M9, נראה בדיוק (למעט מספר שינויים קטנים) כמו ה- One M8. רק לאחר ששמנו את שני המכשירים אחד ליד השני, הצלחנו להבחין בכמה שינויים; אם זה בדופן העליונה ובגב המכשיר, ואם במצלמה שזכתה לעדשה אחת, גדולה יותר ומבזק כפול.

עוד בנושא

לעומת העיצוב, מפרט ה-One M9 זכה לעדכון משמעותי לעומת קודמו: מצלמת 20 מגה-פיקסלים עם מייצב תמונה, מערכת על שבב Snapdragon 810 עם שמונה ליבות, 4 במהירות 2 ג'יגה-הרץ ו-4 במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ ב-64 ביט, זיכרון פנימי של 3 ג'יגה-בייט בטכנולוגיית ה-DDR4 החדשה, וזיכרון אחסון של 32 ג'יגה-בייט שניתן להרחבה בעד 128 ג'יגה-בייט נוספים, לכל היותר, באמצעות כרטיס microSD. המכשיר יגיע גם עם מחבר MHL 3.0 להזרמת וידאו החוצה באיכות של 4K, ורמקולי BoomSound עם תמיכה מלאה ב-Dolby Audio 3.

המכשיר עובד תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד לוליפופ (5.0) וממשק Sense 7 החדש. אחת התכונות המעניינות בממשק היא האפשרות לעצב את דף הבית של המכשיר ולהציג את האפליקציות והווידג'טים השימושים ביותר לכל מצב במהלך היום: עבודה, חוץ או בית. שינוי זה מבוצע בצורה אוטומטית לפי מיקום או באמצעות לחיצת כפתור פשוטה בדף הבית. בנוסף לכך, ניתן למצוא את האפליקציות החדשות של HTC, כדוגמת Zoe אשר עורכת בצורה אוטומטית מספר קבצי וידאו לסרטון אחד עם מוזיקה מתאימה, ואפליקציית הגלריה החדשה, One Gallery, המאחדת את כל התמונות מהטלפון, מהרשתות החברתיות וגם אלו הנמצאות בענן לתוך גלריה אחת עם אפשרות לסינון לפי תאריך, מיקום, אירוע או אלבום.

ה-One M9 יחל להימכר כבר בחודש הקרוב במחיר הקרוב ל-600 דולרים. לא נמסר מידע לגבי תאריך הגעתו של המכשיר לארץ, ובכמה יימכר.

צפו: מכשיר ה- One M9 של HTC בהצצה ראשונה

HTC One M9

ה-HTC One M9 הוא ממשיכו של ה-M8 שהוכרז בפברואר 2015. המכשיר זוכה לעיצוב זהה אך עם שדרוג קל במפרט הכולל מסך 5 אינץ' Full HD, שבב מרובע ליבות Snapdragon 810, זיכרון עבודה 3 ג'יגה-בייט, אחסון פנימי 32 ג'יגה-בייט עם אפשרות הרחבה, מצלמה משודרגת של 20 מגה פיקסל וסוללה בהספק של 2840mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.