בשקט בשקט בלי שנדע, חברת Corning (קורנינג) יצרנית ה-Gorilla Glass שיתפה פעולה עם סמסונג (Samsung) והשיקו יחדיו את הדור הרביעי של הזכוכית העמידה והמפורסמת.

החברה חשפה כי מכשיר הפאבלט החדש של סמסונג, ה-Galaxy Note 4 והמכשיר המתכתי הראשון Galaxy Alpha כבר מגיעים עם הזכוכית הגורילה 4, זאת למרות כי השניים כבר משווקים מספר חודשים בשוק.

בקורנינג אומרים כי הדור הרביעי של הזכוכית הוא החסין ביותר לנזקים ולשריטות כיום, ומשפר דרמטית את העמידות והחוזקה של המסך כנגד נפילות. בחברה הוסיפו כי נעשו עשרות ניסויים על מכשירים אמיתיים כדי להבין כיצד יש לעצב ולתכנן את הזכוכית שתמנע את הנזק הכואב, ולדבריהם כ-80 אחוז מהנפילות זכוכית הגורילה 4 תוכל למנוע את הנזק.

למרות שעובייה זהה לדור הקודם (0.4 מ”מ), היא מספקת עמידות כפולה מהדור הקודם ונחשבת לחזקה ביותר שיש כיום. ה-Galaxy Alpha מצויד במסך 4.7 אינץ’ ובעובי כולל של 6.4 מ”מ וה-Galaxy Note 4 בעל מסך 5.7 אינץ’.

נכון להיום אלו המוצרים הראשונים המשתמשים בזכוכית החדש, אבל באתר החברה מקפידים לעדכן על כל מוצר חדש שיוצא לשוק עם זכוכית הגורילה.

וידאו: Gorilla Glass 4 במבחן

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Amit

  יהיה אפשר לקנות את הנוט עם הגורילה גלאס 4 בחודש חודשיים הקרובים?

  • אנונימי

   לללללאאאא!!!
   בעוד חודשיים הגורילה תחליט שנמאס לה.
   כאילללללוו דהההההה!

  • amit

   לא הבנת את הכתבה … הנוט 4 כבר מגיע עם הגורילה גלאס 4

 • Yossi Cohen

  למה כזה דק? לאף משתמש לא יהיה איכפת מעוד 0.2 מ"מ אולי אפילו 0.5 מ"מ שיכפילו את החוזק…

  • ערן

   דבר בשם עצמך , אתה אולי נהג משאית, אבל לי ולרוב האנשים זה כן משנה.

   • Yossi Cohen

    טעות בניחוש… אני סטודנט.
    אני מעדיף פונקציונאליות על פני מראה. אני רוצה שהמחשב הקטן הזה יעבוד כמה שיותר מהר ויהיה כמה שיותר עמיד.
    ברגע שירדו מתחת ל10 ממ זה כבר לא משנה.

   • מאיר כהן

    תצדיע לנהגי המשאיות יא נייבך.

 • kw@

  וואו ! אחלה הפתעה !