גוגל תשיק בקרוב שירות למשתמשי האנדרואיד המאפשר לאתר את המכשיר מרחוק במקרה שאבד או נגנב. השירות אשר יכונה “Android Device Manager”, יושק לפי הדיווחים בחודש הקרוב, ובאמצעותו ניתן יהיה להתחבר למכשיר מרחוק, לצפות במיקומו על גבי המפה, לגרום לו לצלצל (גם כאשר הוא מושתק), ולבצע מחיקה של המידע האישי.

השירות יותאם לכל מכשירי האנדרואיד החל מגרסה 2.2 וישוחרר דרך שירותי ה-Google Play ללא צורך בהתקנה או הגדרה כלשהי על ידי המשתמש. זהו יהיה חלק משירותי גוגל בכל מכשיר אנדרואיד קיים באופן אוטומטי, ורק יש צורך להתחבר לשירות באתר הייעודי עם שם המשתמש והסיסמה האישית בחשבון גוגל.

גוגל מביאה תוספת זו באיחור ניכר מאוד מהמתחרה הגדולה אפל, שהציע את “Find My iPhone” כבר ב-2010 למכשירים שתמכו ב-iOS 4.2. במקביל לכך, באנדרואיד ישנם שירותים רבים המציעים פתרונות דומים ובניהם גם ליצרניות הגדולות ישנו שירות חינמי כמו במכשירי סדרת ה-Galaxy, ה-One של HTC ו-Xperia של סוני. אין ספק שתוספת זו הכרחית והייתה צריכה להיות כחלק בלתי נפרד ממכשירי האנדרואיד מוקדם הרבה יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.