במסגרת צעד נוסף במלחמה של גוגל נגד האקרים חטטנים ותוכנות ריגול מרושעות, מעדכנת החברה את מנגנוני הבטיחות של שרת הדואר שלה, Gmail, לפחות בגירסה הדסקטופית שלו. במסגרת הצעד הוסיפה גוגל "מדיניות אבטחת תוכן" (CSP) חדשה, שמונעת מתוספים חיצוניים לג'ימייל ותוכנות צד שלישי לגשת למידע הפרטי של המשתמשים, ביניהם הודעות דואר ומידע על אנשי קשר.

בהודעה שנכתבה בבלוג הרשמי של החברה טוענת גוגל: "יש הרבה תוספות נהדרות לג'ימייל, אבל לצערנו חלק מהן מתנהגות בצרה רעה, טוענות קודים שמפריעים לעבודה שלכם ומתקינות תוכנות זדוניות שמשבשות את אבטחת הדואר שלכם. CSP מסוגלת להגן עליכם על ידי מניעת התוספים הללו מלהריץ קודים שאינם בטוחים".

פרוטוקול האבטחה החדש יעודכן אוטומטית בדף הג'ימייל של המשתמשים, וגוגל טוענת שלתוספים חוקיים לא תהיה בעיה לעבור את מחסום האבטחה שלו. משמעות הדבר היא שכל מי שהתקין תוסף חיצוני לג'ימייל, כמו למשל צ'אט של פייסבוק, קיצור דרך לטאמבלר או עגלת קניות מזורזת של אמזון, עלול למצוא שהתוסף פשוט לא עובד. סביר שלא מדובר בתוסף מזיק, ולכן הוא מעודכן בהגדרות האבטחה החדשות של גוגל. כל שצריך לעשות הוא לשדרג לגרסה החדשה ביותר שלו, או פשוט לנסות להתקין אותו מחדש. אם זה עדיין לא עובד – כנראה שהוא עושה לכם יותר נזק מתועלת.