שירות התמונות הוותיק Picasa (פיקאסה) סוגר את שעריו לטובת Google Photos, שירות האחסון ושיתוף התמונות של גוגל שהושק בשנה שעברה. “אנחנו מאמינים כי אנחנו יכולים ליצור חווית שימוש הרבה יותר טובה בהתמקדות בשירות שהוא יותר פונקציונלי ועובד במובייל ובשולחני, מאשר לחלק את מאמצנו בין שני מוצרים דומים.” נאמר בבלוג של גוגל.

החל מ-15 למרץ גוגל תפסיק לתמוך בתוכנת Picasa Desktop ואת התמונות שיש למשתמשים בשירות ניתן למחוק ולהוריד אך לא להעלות תמונות חדשות והם נדרשים להעבירם עד ל-1 למאי 2016 – תאריך סגירת השירות באופן סופי. אך אל דאגה, כי גוגל מבטיחה כי כל התמונות הקיימות ב-Picasa Web Albums כבר קיימות בחשבון Google Photos האישי ולכם נותר רק לוודא זאת.

Picasa החלה את דרכה עוד בשנת 2002 תחת השם Lifescape, וסיפקה דרך נוחה לניהול ועריכת תמונות על גבי מגוון פלטפורמות, זאת עד רכישתה בשנת 2004 על ידי גוגל שהוסיפה לה גם יכולת אחסון תמונות ואלבומים בענן. בשנה שעברה השיקה גוגל את Google Photos המבטיח לספק אחסון ללא הגבלה לכל דורש הזמין דרך האפליקציה למכשירים ניידים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • עזרא

  נכנסתי ל picasa ויש לי שם תמונות וסרטונים אבל לא זכור לי שהעליתי אותם לשם. אבל העליתי אותם ל google photos מזמן. איך אני יכול לדעת שהם בטוחים או איך להעביר אותם? זה ממש לא מובן

 • Mikel

  החסרון של פוטוס לעומת פיקסה הוא חוסר היכולת שלה להעלות תמונות תוך שמירה על ספריות ותיקיות, בפוטוס יש לי 15 אלף תמונות ככה בבלאגן, לעומת פיקאסה שיש לי 115 תיקיות מסודרות ..

  • James Crow

   אתה יכול לעשות כמוני.
   גיבוי בגוגל פוטו ואז פשוט לסדר את הכל לתיקיות בדרייב.
   *יותר נוח לעשות סנכרון אוטומטי למחשב ואז אתה מסדר את הכל במחשב.

   • Mikel

    הפוטוס לא מעלה בתיקיות אלא כל התמונות מכל המחשבים בתיקיה אחת מבולגנת
    גוגל דרייב מוגבל בנפח. פוטוס לא מוגבל בנפח
    אם היה אפשרות לסדר בתיקיות עם העלאה ולא ידנית זה היה הופך אותי למאושר

    • James Crow

     כל התמונות עולות לתיקיית פוטוס בגוגל דרייב (צריך לאשר בהגדרות)
     אחרי זה נכנסים לתיקיית פוטוס ופשוט מסדרים שם לתיקיות.
     זה נפרד מהדרייב למרות שנמצא בדרייב .

     אין בעד מה.