שירות התמונות הוותיק Picasa (פיקאסה) סוגר את שעריו לטובת Google Photos, שירות האחסון ושיתוף התמונות של גוגל שהושק בשנה שעברה. “אנחנו מאמינים כי אנחנו יכולים ליצור חווית שימוש הרבה יותר טובה בהתמקדות בשירות שהוא יותר פונקציונלי ועובד במובייל ובשולחני, מאשר לחלק את מאמצנו בין שני מוצרים דומים.” נאמר בבלוג של גוגל.

החל מ-15 למרץ גוגל תפסיק לתמוך בתוכנת Picasa Desktop ואת התמונות שיש למשתמשים בשירות ניתן למחוק ולהוריד אך לא להעלות תמונות חדשות והם נדרשים להעבירם עד ל-1 למאי 2016 – תאריך סגירת השירות באופן סופי. אך אל דאגה, כי גוגל מבטיחה כי כל התמונות הקיימות ב-Picasa Web Albums כבר קיימות בחשבון Google Photos האישי ולכם נותר רק לוודא זאת.

Picasa החלה את דרכה עוד בשנת 2002 תחת השם Lifescape, וסיפקה דרך נוחה לניהול ועריכת תמונות על גבי מגוון פלטפורמות, זאת עד רכישתה בשנת 2004 על ידי גוגל שהוסיפה לה גם יכולת אחסון תמונות ואלבומים בענן. בשנה שעברה השיקה גוגל את Google Photos המבטיח לספק אחסון ללא הגבלה לכל דורש הזמין דרך האפליקציה למכשירים ניידים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.