זמן רב מאוד שגוגל (Google) מסייעת ליצרניות הטלפונים החכמים מבוססי האנדרואיד עם ליין מכשירי הנקסוס (Nexus). החל מ-HTC, סמסונג, LG, HTC ולאחרונה גם וואווי (Huawei), שבזכות ייצור ופיתוח מכשיר מהסדרה קיבלו נקודות זכות רבות אצל הצרכנים. כעת, דיווח חדש טוען כי גוגל מתכננת להשתלט על ליין הנקסוסים לעצמה.

לראשונה, גוגל תיקח על עצמה לפתח ולייצר מכשיר נקסוס משלה. למעשה, זה לא יהיה שונה מהאופן שבו אפל (Apple) פועלת היום – אשר אחראית גם על מערכת ההפעלה, גם על החומרה, היצור, העיצוב, שרשרת האספקה ולמעשה כל פרט עד הגעתו לצרכן והתמיכה לאחריו.

לפי הדיווח, גוגל עדיין תחפש אחר יצרנית כזו או אחרת שתסייע לה בתהליך הייצור (OEM) וסביר כי היא גם תבקש עזרה של מהנדסים מסמסונג וקוואלקום האחראים בין היתר על השבבים ויש להם ידע ביצור ופיתוח של מכשירים. למעשה, התהליך לא ממש זר לה שכן היא עשתה זאת כבר עם מחשב ה-Pixel C או Pixel Chromebook ונראה כי אולי, התחרות בשוק עוברת למגרש של הגדולים, שכן דיווחים כי גם מיקרוסופט מפתחת מכשיר משל עצמה תחת המותג Surface.

גוגל תמכה בשנים האחרונות ביצרניות האנדרואיד השונות וכיום הן חזקות ועצמאיות, בלי הצורך בסיוע שלה. השינוי באסטרטגיה לא מאוד מפתיע שכן סונדר פיצ’אי כבר הצהיר כי החברה מתכננת לקחת חלק נכבד יותר בתוכנית הנקסוס שלה, זאת מלבד פרויקט Fi שהפך אותה למפעילת סלולר לכל דבר ועניין בארה”ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.