מזה זמן ניתן לאבטח את חשבון גוגל (Google) על-ידי הפעלת דרישה לאימות דו-שלבי, אפשרות המקנה שכבת הגנה נוספת על-ידי דרישה לספק פרט אימות נוסף מעבר לשם המשתמש והסיסמה. עד כה עבור חשבונות גוגל היה מדובר בהודעה כתובה הנשלחת אל מכשיר הטלפון הנייד: קוד אימות מתוך יישום אימות (Authenticator) או התקן USB המתחבר למחשב.

Google Promptאמש הכריזה גוגל בבלוג Google Apps על Google Prompt. מדבור למעשה באפשרות נוספת שאמורה להקל על המשתמשים להשתמש באימות כפול. כיום בעת כניסה לחשבון בו מאופשרת יכולת האימות הדו-שלבי יש צורך בהקשה של קוד שהתקבל באפלקציה או בהודעה כתובה באופן ידני באתר, אפשרות שעבור משתמשים מסויימים יכולה להראות כמסורבלת ומיותרת. כעת גוגל מאפשרת להוסיף מכשיר טלפון מהימן אשר יציג בפני המשתמש תיבת דו-שיח המאפשרת בלחיצה אחת לאפשר, או למנוע, כניסה לחשבון, זאת מבלי להקיש קוד נוסף.

האפשרות זמינה לבעלי מכשיר iOS על-ידי שימוש ביישום החיפוש של גוגל ומשתמשי אנדרואיד בעלי גרסת Google Play Services עדכנית. על המכשירים להיות עם חיבור פעיל לרשת ולא ניתן להשתמש בהודעה הקופצת והתקן ה-USB באותו הזמן. האפשרות החדשה נמצאת בפריסה הדרגתית ותהיה זמינה לכל המשתמשים תוך מספר ימים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.