חודשים ארוכים מלווים אותנו הדיווחים על כוונתה של גוגל (Google) לנטוש את מותג מכשירי ה-Nexus (נקסוס) לטובת מותג חדש – Google Pixel. עתה, לאחר שהוכרזו מכשירי Pixel ו-Pixel XL החדשים, מתקבלת גם ההודעה הרשמית בנוגע להחלפת מותג הדגל.

בשיחה שערך TheVerge עם בכירים בחברה נאמר לאחר ההכרזה כי "לא קיימות תכניות למכשיר Nexus בעתיד", כלומר אין לגוגל כוונה לעבוד על מכשירי Nexus בזמן הקרוב-רחוק, מה שאמת את הדיווחים בנושא ומאשר באופן רשמי כי מותג מכשירי Nexus לא ימשיך איתנו יותר.

מותג מכשירי Nexus החל ב-2010 עם Nexus One שיוצר לראשונה בשיתוף עם HTC, כמכשיר למפתחים. מאז התפתחה הסדרה וגוגל מצידה הקפידה לגוון ולשתף פעולה עם חברות שונות כמו סמסונג (Samsung), חברת LG, מוטורולה (Motorolla) ואף וואווי (Huawei) במוצרים שונים כמו טלפונים, טאבלטים ומזרימי מדיה.

מכשירי Nexus מריצים את גרסת האנדרואיד העדכנית ביותר המקבלת עדכונים ישירות מגוגל, מה שהפך אותה לפלטפורמה נוחה למפתחים וחלופה עבור אלו שמחפשים מערכת נקייה ובלי תוספות. מותג Pixel החדש אינו מתבדל מ-Nexus מבחינה זו וגם הוא מגיע עם הממשק הנקי של גוגל לצד כל יתרונותיו, אילו הפעם המכשיר משווק תחת ייצורה של גוגל ומציע עוד מספר פיצ'רים בלעדיים כמו Google Assistant ואת Pixel Lancher.

שתף:
-פרסומת-
כותב על טכנולוגיה, iOS ואנדרואיד בפרט, כבר מספר שנים וצורך תוכן מסוג זה על בסיס יומיומי. באופן כללי מעדיף את ממשק האנדרואיד, ועם זאת מוקיר כבוד רב גם לאפל עוד מימיה תחת ניהולו של סטיב ג'ובס.
 • גוגל

  שאלה למומחים- איזה סמארטפון חזק ואיכותי יש לקנות שהוא לא ממבוסס על אנדרואיד? -המחיר לא משנה

  על איזה דפדפן מהיר ומאובטח אתם ממליצים למחשב שהוא לא גוגל כרום

 • Somebody

  את Pixel לאנצ'ר אפשר להסיר מהמכשיר?

  • Yossi Cohen

   אפשר להתקין כבר על מכשירי נקסוס ותמיד היה אפשר להחליף (ואף להשבית) לאונצ'ר באנדרואיד… אין שום סיבה שהפעם זה יהיה שונה. נובה פועל יותר חלק מהפיקסל לאונצ'ר, לפרוטוקול, ובזה אני משתמש כרגע ב 6p

 • Osher Abergel

  R.I.P Nexus 😞

 • גלקסי S7

  מה זה משנה אם מאחורה מוטבע נקסוס או לא? מצדי שסמסונג תייצר מכשיר עם סמל של תפוח!!!
  .
  .
  .
  .
  .
  .טוב, את זה לא אבל… זה לא באמת משנה מה מוטבע מאחורה

 • iphone1000

  מה זה משנה העיקר שיהיה מכשירים עם אנדרואיד נקי

  • CoolR2

   זה משנה היות וגוגל יכולה להוריד באיכות מכשיריהם..