המשקפיים החכמות של גוגל הן העתיד בהתהוותו. זה הרי ברור לכולם – הטכנולוגיה הלבישה היא הטרנד החם הבא שיתחיל לתקוף אותנו מכל כיוון בשנים הקרובות. החל מטבעת חכמה ועד לשעון חכם, בקרוב כל פריט שנלבש יהיה "חכם" ונקנה אותו גם אם אין לנו ממש שימוש בו. בשעה שהחברות רק מתרגלות למחשוב הלביש, נראה שגוגל כבר נמצאת כמה צעדים לפני כולם ויתכן בהחלט כי נראה בקרוב את המשקפיים החכמים של החברה מגיעים לשוק – הבעיה? המחיר. גרסאות הניסיון של המשקפיים נמכרו בכמות מצומצמת מאוד (זה לא אומר שלא הצלחנו להשיג ולבחון אחד) ועלו כמה מאות דולרים לכל נסיין. חשבתם שהמחיר ירד כשהן יגיעו לשוק?

רוברט סקובל, אחד מהנסיינים הראשונים, לא אופטימי בקשר לסוגיית המחיר. לטענתו, יש לו מקור מגוגל לפיו החברה לא יכולה להרשות לעצמה להוריד את מחיר המשקפיים אל מתחת ל-$500, וסביר להניח שמחיר של $600 זה מה שנראה בסופו של דבר וזה נכון להיום, זול יותר מאשר $1500 שמחירם בשוק. הוא גם מאמין שמחיר המשקפיים יצנח לחצי ב-2016, אבל מוקדם מידי מכדי לדבר על זה, וספק אם זה יקרה.

למרות מחיר שעתיד להיות מוגזם, רוברט מתאר את חווית השימוש שלו במילה אחת – התלהבות. במשך שמונת החודשים בהם התנסה במשקפיים, הוא נתן ליותר מ-500 אנשים להשתמש בהן, וקיבל, לטענתו, תגובות חיוביות בעיקר. גם אלו שפחדו וחששו לפרטיותם, הורידו את החששות במהירות. יש גם דברים רעים במשקפיים – אין הרבה אפליקציות תואמות, התכנה עוד לא מושלמת והחיישן שאחראי על הקליטה של תזוזת העין עדיין לא מדוייק מספיק, אך חשוב לזכור שזו עדיין גרסאת ניסיון.

אין ספק שלגוגל בהחלט יש עוד עבודה על המשקפיים אך נראה שהשחרור מתקרב וללא ספק יתרחש השנה. אך האם המחיר, שצפוי לעמוד על $600 (כ-2,050 ש"ח נכון להיום), יעצור, גם את הרוכשים הלהוטים ביותר, מלרכוש אותן? רק הזמן יגיד.

 

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.