לפני שעה קלה, גוגל שלחה הזמנה לעיתונאים לאירוע שייערך ב-15 לספטמבר לצורך “הכרזה מרגשת” כדבריה. האירוע יתקיים בהודו, וזה לא במקרה: על פי הערכות, החברה תשיק את ה-Android One, פלטפורמה למכשירים חכמים המיועדת להביא את מערכת האנדרואיד בעלויות נמוכות גם לשווקים המתפתחים.

החברה תספק פרטים נוספים על הפלטפורמה שהוצגה מוקדם יותר השנה ב-Google I/O, וכפי הנראה היא תציג שיתוף פעולה ייחודי בינה לבין יצרניות הסלולר הגדולות בהודו כמו Micromax, Spice ואחרות. למרות שכיום ישנם לא מעט מכשירי אנדרואיד זולים, המטרה של גוגל היא למסד את התחום ולהיכנס באופן רשמי לשוק הנמוך וליצור שותפות כדי לייצר מכשירי אנדרואיד מוזלים וגם איכותיים.

בשל הכיתוב “Block You Date”, טענות אחרות אומרות שגוגל תציג דווקא את פרויקט Ara, מכשיר מודולרי אשר יאפשר לנו להרכיב את המכשיר שלנו כראות ענינו, החל מגודל המסך, הזיכרון, השבב המרכזי ועד הקישוריות ועוד, אולם הערכות ראשונות דיברו על תג מחיר לא מאוד זול.

הערכה כי סונדר פיצ’אי, סגן נשיא בכיר בגוגל האחראי על מערכת האנדרואיד ודפדפן הכרום יופיע בכבודו ובעצמו באירוע, כך שיש בגוגל חשיבות רבה לפרויקט.