שמועות, דיווחים והשערות רבות נסובו סביב פרויקט הסמארטפון המודולרי הראשון והיחיד מסוגו של חברת גוגל, ה-Project Ara וכעת, אנו מקבלים תאריך ראשוני להשקתו של הפרויקט.

בכנס המפתחים השנתי אותו קיימה החברה בקליפורניה, הכריזה החברה על התאריך הראשון באפריל 2015 (וזה לא בדיחה) כתאריך השקתו של הפרויקט, לפחות בגרסתו המצומצמת. יו"ר הפרויקט Paul Eremenko (פאול ארמנסקו) הבטיח כי החל מהשני לחודש (יום לאחר השקתו של הפרויקט) המכשיר הראשון כבר יהיה מוכן להצגתו הרשמית, ועד אז תערוך גוגל עוד מספר כנסים ואירועים מרכזיים כשהמרכזיים בהם יהיו בחודשי יולי וספטמבר, בהן ידרבנו את המפתחים למהפכה הבאה, כדבריה של גוגל.

בחודש דצמבר לערך, אמורים כל מפתחי הפרויקט להרכיב את החלקים עד לתוצר המוגמר. נציין, כי אחת המשימות המורכבות העומדות בפניהם, היא לאפשר את תמיכתה של מערכת ההפעלה אנדרואיד בחומרה הדינמית שאינה תומכת כאמור בשלב זה- משימה אותה יצטרכו להשלים כאמור עד להשקתו הרשמית של הפרויקט בחודש אפריל שנה הבאה.

ara1blogpost

פרויקט Ara מסתמן כפרויקט המהפכני הבא שיסעיר את שוק הסלולר. תכליתו של הפרויקט היא לאפשר לכל אחד ואת מאיתנו להרכיב בעצמו את המכשיר כראות עיניו, לרבות מסך, מצלמה ורכיבים שונים בחומרת המכשיר שיתחברו יחדיו על שלדת המכשיר שתעלה כ-50 דולר ותכלול את גוף המכשיר וקישוריות WiFi. אם נרצה תקשורת 3G, מסך או כל מודול אחר נדרש לשלם עליו במחיר משתנה החל מ-$50 ומעלה לחלק הבסיסי. בנוסף, יוכלו הצרכנים גם לבחור את צבעו של הגאדג'ט הנחשק מתוך ערכת הצבעים הזמינה ולהתאימו לבחירתם האישית.