בהתאם למגמה הכללית בעולם האינטרנט של דחיקת טכנולוגיית הפלאש (Flash) החוצה מכלל שימוש, גם גוגל (Google), מפתחת דפדפן האינטרנט כרום (Chrome) הודיעה כי עד סוף הרבעון הרביעי של שנת 2016, היא תסיר את התמיכה האוטומטית באתרים שמשתמשים בטכנולוגיית הפלאש.

משמעות הדבר היא שהתמיכה בפלאש תבוטל עבור רוב אתרי האינטרנט, כך שפרסומות או אתרים מבוססי פאלש לא יוצגו כלל. ואולם, גוגל עוד נותנת הזדמנות לאתרים המשתמשים אך ורק בפלאש ואין שום דרך אחרת להציג אותם (לא כולל פרסומות) ותאפשר להפעיל את מנגנון הפלאש באופן ידני וכי באתרים שכאלה הדפדפן יתריע בפני המשתמש כי עליו להפעיל זאת. לאחר מכן יוכל הדפדפן לזכור את בחירת המשתמש, ולטעון את אותם האתרים עם פלאש בכל פעם שיגלוש אליהם שוב.

בנוסף, יכיל הדפדפן רשימה "לבנה" של עשרה אתרים פופולריים שנוטים להשתמש בפלאש, אשר להם תופעל אופציית הפלאש באופן אוטומטי בכל מקרה. האתרים הם, בין היתר, יוטיוב, פייסבוק, אמזון ועוד. יחד עם זאת, חלק מהאתרים הללו כבר עברו ל-HTML5, לכן יוכל המשתמש לבטל את אופציית הפלאש גם בהם.

גורמים מעריכים כי זה יהיה למעשה סופו הבלתי נמנע של הפלאש בדפדפן, כאשר גם דפדפנים אחרים כמו פיירפוקס ואופרה יאמצו גישות מגבילות כלפיו בקרוב.