לא לפני הרבה שנים היתה קיימת הפרדה יותר ברורה בין החיים הפרטיים לבין העבודה, אך כשהסמארטפונים משמשים עבורנו גם ככלי עבודה וגם עבור החיים הפרטיים – נולד הצורך בכלים שידעו ליצור הפרדה בין השניים. סמסונג (Samsung) הציגה כבר בעבר את פתרון ה-Knox המיועד ליצור הפרדה מסוג זה, ונראה גם שגוגל (Google) מתכוננת להיכנס למגרש הזה: אתמול (ב') דווח כי החברה רוכשת את Divide, סטארט-אפ המתמחה ביצירת פתרון אבטחה לסמארטפונים בארגונים, תוך שמירה על פרטיות החיים האישיים. עם זאת, גוגל עוד לא הצהירה את כוונותיה בעולם האבטחה הארגוני, אך יכולות להיות לכך השלכות מעניינות.

נכון להיום אפליקציית Divide מספקת סביבת עבודה רחבה שמקפידה לייצר הפרדה בין החיים האישיים וסוגיות הפרטיות שנובעות מהם, לבין דרישות האבטחה של הרשת הארגונית איתה המכשיר הנייד שלנו מסונכרן. אפליקציה ייעודית לדואר אלקטרוני, תוכנת הודעות משופרת ולוחות שנה מופרדים – הם רק חלק מהכלים שמספקת האפליקציה המיועדת גם לאנדרואיד וגם ל-iOS.

להפריד בין החיים הפרטיים לעבודה

ארגונים גדולים הדורשים סנכרון של מכשירי הסמארטפון של עובדיהם עם שרתי הארגון, עושים מאמצים רבים בכדי להימנע מחדירת תוכנות זדוניות לרשת הארגונית דרך מכשירי הקצה. לאור זאת, נמנעו ארגונים רבים בחלוקת מכשירי אנדרואיד לעובדי הארגון, בשל העובדה שבניגוד למערכת הסגורה של אפל, הם נחשבו כפרוצים יותר עבור התוכנות הזדוניות. כאמור, סמסונג הרימה את הכפפה עבור מכשיריה, והציגה לעולם את Samsung Knox – כלי המתיימר ליצור מערכת מאובטחת ומופרדת, אך היו גם ביקורות רבות שהופנו לעבר הפתרון של החברה.

ומה גוגל מתכננת? אולי מדובר בפתרון שונה ומשודרג יותר שעומד למצב את מכשירי האנדרואיד כפרוצים פחות, אולי היא עומדת להשיק מכשירי אנדרואיד ייעודיים עבור הפרדה מסוג זה ואולי מתוכנן מהלך גדול ומשמעותי יותר אותו קשה לנו לחזות. כך או כך, יתכן ובקרוב מאוד נשמע הרבה יותר על פתרונות האבטחה והמאבק על הפרטיות, כשהסמארטפון עומד במרכז ומשרת אותנו כמעט בכל פעילות יום יומית.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.