כבר מזה מספר שנים גוגל (Google) עובדת במרץ על מכונית ללא נהג, אך עד כה היה מדובר ברכב שהוסב לשם מטרה זו. בתחילת השנה היא הפתיעה את כולם כאשר הציגה דגם ראשון המיועד לשימוש מסחרי, רכב אשר לא מכיל כל הגה, דוושות ובלם. בעוד השוק היה סקפטי בנוגע ליכולת של החברה להביא את הרכב האוטונומי לכדי יצור המוני, היום כבר נראה כי היא זו שהולכת להוביל את התחום.

בתוך 7 חודשים בלבד מאז שהציגה את הדגם הראשון, גוגל הודיעה כי האב טיפוס מוכן וכי הוא עבר מספר שינויים. בין היתר הושלמו החוסרים שכל רכב זקוק להם וכן הוא נצבע מחדש. השינוי הגדול הוא במצלמה שבגג הרכב אשר עברה התאמה למבנה המקורי שלה ועיצוב מחדש.

עוד אמרו בחברה : “אנחנו הולכים לבלות את החגים סביב מסלול הבדיקות שלנו, ואנו מקווים לראות את המכונית ברחובות של צפון קליפורניה בשנה הבאה”.

המכונית נבנתה באמצעות שימוש ברכיבי מדף (Off the shelf), חלקים מותאמים אישית עשויים קצף ומנוע חשמלי קטן שמציע מהירות מרבית של 40 קמ"ש למצבר טווח נסיעה של 150 ק"מ. בכוונת החברה לייצר עד כ-100 דגמי אבי-טיפוס אך אלו עשויים להיות מצוידים באמצעי נהיגה, וזאת על-מנת לאפשר שליטה ידנית במידה ומשהו משתבש. השליטה מתבצעת, איך לא, באמצעות יישום ייעודי המותקן על-גבי הטלפון, הנוסע בוחר להיכן לנסוע והמחשב המותקן במכונית מנווט "בכוחות עצמו", בעזרת הנתונים שמתקבלים מהחיישנים המותקנים על-גבי הרכב וכאלו שנמצאים במאגר החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.