כבר מזה מספר שנים גוגל (Google) עובדת במרץ על מכונית ללא נהג, אך עד כה היה מדובר ברכב שהוסב לשם מטרה זו. בתחילת השנה היא הפתיעה את כולם כאשר הציגה דגם ראשון המיועד לשימוש מסחרי, רכב אשר לא מכיל כל הגה, דוושות ובלם. בעוד השוק היה סקפטי בנוגע ליכולת של החברה להביא את הרכב האוטונומי לכדי יצור המוני, היום כבר נראה כי היא זו שהולכת להוביל את התחום.

בתוך 7 חודשים בלבד מאז שהציגה את הדגם הראשון, גוגל הודיעה כי האב טיפוס מוכן וכי הוא עבר מספר שינויים. בין היתר הושלמו החוסרים שכל רכב זקוק להם וכן הוא נצבע מחדש. השינוי הגדול הוא במצלמה שבגג הרכב אשר עברה התאמה למבנה המקורי שלה ועיצוב מחדש.

עוד אמרו בחברה : “אנחנו הולכים לבלות את החגים סביב מסלול הבדיקות שלנו, ואנו מקווים לראות את המכונית ברחובות של צפון קליפורניה בשנה הבאה”.

המכונית נבנתה באמצעות שימוש ברכיבי מדף (Off the shelf), חלקים מותאמים אישית עשויים קצף ומנוע חשמלי קטן שמציע מהירות מרבית של 40 קמ"ש למצבר טווח נסיעה של 150 ק"מ. בכוונת החברה לייצר עד כ-100 דגמי אבי-טיפוס אך אלו עשויים להיות מצוידים באמצעי נהיגה, וזאת על-מנת לאפשר שליטה ידנית במידה ומשהו משתבש. השליטה מתבצעת, איך לא, באמצעות יישום ייעודי המותקן על-גבי הטלפון, הנוסע בוחר להיכן לנסוע והמחשב המותקן במכונית מנווט "בכוחות עצמו", בעזרת הנתונים שמתקבלים מהחיישנים המותקנים על-גבי הרכב וכאלו שנמצאים במאגר החברה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • נהג יהודי

  אם המכונית ללא נהג של גוגל תגיע למדינה שלנו אז לא יהיו יותר הרוגים ותאונות דרכים. היא תהיה כמו "WAZE" בסמארטפונים: גלקסי (סמסונג) ו-LG, אייפון בכיוון ביעדים שאנחנו נרצה להגיע ואם נרצה לעצור ברמזור באדום ואם נרצה להתחיל לנסוע באור ירוק אפשר יהיה שהפעולות תתבצענה באוטומטיות ובאוטונומיות .

 • נהג ישראלי

  הלוואי ויאשרו להם ו נראה את הרכב בכבישים, ככה שכל הנהגים החותכים נתיבים, גונבים מסלולים ורמזורים יעלמו, הכי מעצבן שכולם מחכים בנתיב שלהם כי הוא חסום ואז איזה נהג מעצבן מתקדם בנתיב ליד עד לראש התור ונכנס לנתיב, הלוואי ונראה סוף לתופעה זו, ולכל טעויות האנוש של הנהגים

 • Avihai Cohen

  אני כבר רואה נהגים תובעים את גוגל על זה שהם קיבלו דוח חחחחחח

  ד"א איך לאזעזאזל זה מוצא חנייה וחונה לבד?