גוגל (Google) משיקה בהפתעה והרבה לפני הזמן המיועד, גרסת הדגמה למערכת ההפעלה הבאה שלה המכונה בשם הקוד Android N הכוללת מגוון גדול של חידושים שרובם נחשבו עד כה לשמועות בלבד.

הגרסה כבר זמינה להורדה עבור מפתחי האנדרואיד בעלי הנקסוס, בניהם Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P וגם המחשב Pixel C, כך אם ברשותכם אחד מדגמים אלה גם אם אתם לא מפתחים, תוכלו כבר כעת לנסות ולהשתמש בגרסה זו לפני כולם, אבל זה כמובן על חשבון ה'מרשמלו' שרצה כרגע.

בשלב זה, גוגל לא חושפת את כל הקלפים וכי המשתמשים יגלו שני פיצ’רים מרכזיים: האחד הוא Multi-Window המאפשר לפתוח יישומים זה לצד זה המסך ולעבוד בקביל. אפשרות כה מצופה הקיימת זה זמן רב במכשירי סמסונג ו-LG עם שלל האפשרויות הרבות כמו שינוי גודל החלון, עבודה לאורך ולרוחב ולבחור יישום באמצעות כפתור ייעודי.

הפיצ’ר השני הוא שינוי שורת ההתראות או ליתר דיוק חלונית הגלילה המציגה לנו את כל ההתראות השונות כאשר מושכים את הווילון מטה. כעת ההתראה היא לכל רוחב המסך ומנוצלת למקסימום עם מידע עשיר יותר מבעבר. האייקון של היישום הוקטן אולם כעת נרשם השם המלא של היישום שהציג את ההתראה וכי יש מקום למידע נוסף במידת הצורך. אם יתקבלו מספר התראות מאותו יישום – הן יוצגו יחדיו בהתראה בודדת.

בין השינויים הנוספים נמצא אפשרות לתגובה מהירה ישירות משורת ההתראות, יכולת שתגיע גם ליישומי צד שלישי ולא רק ליישומי גוגל כמו Hangouts, מצב Doze משופר לשמירת אורך חיי הסוללה, תמיכה ב-Java 8 ועוד.

גוגל גם הכריזה על Android Beta Program שתקל על מפתחים להתעדכן בשינויים במערכת ולקבל שדרוגים באופן מובנה (OTA) ללא צורך בהורדה והתקנה ידנית על המכשיר. על כל אלו ועוד מידע על החידושים ב-Android N נקבל בחודש מאי במסגרת כנס המפתחים השנתי של גוגל.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Coverptech

  ביזיון שלא מגיע לנקסוס 5 המקורי. המעבד שלו חזק מספיק, יש לו 2GB ראם והמעבד הגרפי גם מכובד. אין שום סיבה לא לתמוך בו מעבר לרצון למכור עוד מכשירים.

  • RuR

   כמה כבר אפשר לתמוך אחורה? מכשיר בין 3, קיבל הרבה מאוד עדכונים (הושק עם 4.4 ועודכן עד 6.0.1)

   • Coverptech

    כמה אפשר? כמה שהוא סוחב באמת. אם המכשיר היה איטי, חלש או עם חומרה מיושנת, אז מילא. אבל מדובר במכשיר חזק מאוד עד היום. אפשר לחשוב בכמה מכשירים יש לגוגל לתמוך…

    • RuR

     נקסוס S סוחב את 6.0.1 יפה מאוד, אז אתה אומר שהם היו צריכים לעדכן אותו?

     • Coverptech

      אבל המעבד שלו ישן ולא תומך בסטים חדשים של פקודות, הRAM שלו נמוך מאוד, הרזולוציה שלו ברצפה וכו' וכו'.. בקיצור, זה לא באמת מכשיר ש"סוחב יפה", בטח שלא כמו הנקסוס 5.

      סתם דמגוגיה בשקל .

      • RuR

       כמה שטויות, מה הקשר בין רזולוציה לעדכונים?

       • Coverptech

        הסבר לכך שהוא מכשיר מיושן שלא באמת תומך במערכת עדכנית. אבל אל תיתן לעובדות להפריע לך, ואתה נטפל למשהו אחד ספציפי.

 • RuR

  מעולה, חבל מאוד שאני לא מקבל אותו… מגירת יישומים יש?

  • Yossi Cohen

   ברור… אך מוזר שהם לא הביאו קישור

   • RuR

    מה ברור?