נדמה שסמסונג חוטפת בתקופה האחרונה מכל הכיוונים: רק לאחרונה גל של כתבות פקד את הרשת בנוגע לשריפות מסתוריות של מכשירי הדגל שלה במהלך הטענה, ואם לא די בכך – השבוע מעלה אתר הטכנולגיה Anandtech חשד לפיו סמסונג התערבה בשורות הקוד של מכשיר הדגל שלה, גלקסי אס 4 (Galaxy S4), על מנת לאפשר למבחני השוואה שונים להציג תוצאות טובות יותר של המעבד הגרפי.

Anandtech, החלו לחקור את הנושא לאחר שקיבלו פניה מגולש המכונה beyond3d. הגולש שם לב לעובדה כי הבחינות שערכו בסמסונג למעבד הגרפי מציגות תוצאות גבוהות בהשוואה לאלה שביצעו לקוחות. אפליקציות בנצ'מרק מוכרות (המיועדות להשוואה בין מכשירים) נרתמו לבדיקות שערך האתר. תוצאות הבדיקה מצאו פערים בין תדר ההפעלה של המעבד הגרפי במצב בו רץ משחק אקראי (480 מגה הרץ) לבין תדר ההפעלה המתפתח בזמן בדיקת אפליקציות בנצ'מרק  (533 מגה הרץ). ניתוח מעמיק של הסיבה לכך העלה כי קוד התוכנה של מערכת ההפעלה שונה, לטענת האתר, על ידי סמסונג ובכך מאפשר לתוכנות ההשוואה לנצל את המעבד הגרפי עד תומו ולהציג ביצועים טובים יותר מאלו המתקבלים בשימוש יומיומי.

את הבדיקות ערך האתר באמצעות אפליקציות בנצ'מרק כדוגמת GLBenchmark 2.5.1, Quadrant ו- AnTuTu הידועות בקרב משתמשים רבים וסוקרי טכנולוגיה שונים. אפליקציות אלה נועדו לערוך השוואות בין ביצועי הסמארטפונים לבין מקבילהם בשוק והן כוללות בחינת ביצועים תוכנתיים לצד בחינת ביצועים חומרתיים. אם אכן בוצע השינוי התוכנתי של סמסונג, אמינות מבחני הבנצ'מרק מוטלת בספק, אך חמור מכך, שמה הטוב של סמסונג מוכתם בכך שהיא מנסה לערוך מצג שווא בנוגע לביצועי מכשיריה.

סמסונג מצידה דאגה להכחיש את החשדות נגדה ובאתר הרשמי שלה בקוריאה כתבה את ההודעה הבאה: "בתנאים רגילים גלאקסי אס 4 תוכנן לאפשר את פעולת המעבד הגרפי בתדירות מקסימלית של 533MHz. עם זאת, פעילות המעבד הגרפי מונמכת ל-480MHz בכדי להגן על המכשיר מפני משחקים העלולים לייצר עומס יתר כשהם בשימוש לתקופת זמן ארוכה. בד בבד, אפליקציות מסוימות מסוגלות להגיע לתדר המרבי (533), כגון: דפדפן S, גלריה, מצלמה, נגן וידאו, ויישומי השוואות מסוימים, שגם דורשים ביצועים משמעותיים. התדרים השונים נועדו בכדי לספק חווית משתמש אופטימלית ללקוחותינו, ולא נועדו בכדי לשפר תוצאות בדיקות ביצועים מסוימות. סמסונג אלקטרוניקס נשארת מחוייבת לספק ללקוחותיה את חווית המשתמש הטובה ביותר ברמת האפשר".

האם מדובר בנסיון הטעיה או אולי מדובר ברצון תמים לדאוג לרווחת הלקוחות?

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • מישהו

  אני עצמי כנראה אקנה גלקסי 4 גרסת הגוגל או שאפילו אתנסה בווינדוס פון 8 לזמן מסוים

 • מישהו

  סמסונג בהתחלה הכל מהיר וחלק אחרי 3-5 חודשים מתחיל לזחול כמו לא יודע מה ראיתי כבר מספיק מכרים כאלה וזה לא נעים אבל אם ממש אוהבים את סמסונג קחו את גירסת גוגל.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לאחר כמה דקות משחק במשחק כבד יחסית בגלקסי 4 אפשר לומר שאני מבין למה סמסונג הנמיכו את מהירות המעבד הגרפי בעת משחקים – כי אם הם לא היו עושים את זה,אז המכשיר היה יכול פאקינג להתפוצץ!!!
  המכשיר מתחמם תוך כמה דקות משחק כמו אש,מי יודע כמה זה בריא לרכיבי המכשיר ואו לידיים שלנו,וכמה זה באמת רחוק מפיצוץ…
  מה לעשות שלא משנה כמה טוב המכשיר(ערכת השבבים,הובלת החום וכל טכנולוגיה אפשרית להפחתת חום) סמסונג לא יכולים פשוט "לזרוק" על המכשיר מערכת הפעלה של 8GB וגם להכפיל את רזולוציית המכשיר(וגודל המסך) ולדחוף את כל זה בגוף פלסטיקי דק וקטן ולצפות גם לביצועים הטובים ביותר בשוק וגם ליכולת תרמית טובה(מכשיר שלא נהיה אשששש)….

  • בולי

   אף אחד לא מתלונן על זה שסמסונג מנמיכה את השעון במעבד הגרפי. הבעיה היא שהיא מעלה אותו למקסימום כשמתחילים לעשות benchmark וזה בעברית פשוטה נקרא לרמות.

   • א.א.

    יותר מזה, ההסבר שהם סיפקו פשוט לא הגיוני.. אם הם מורידים את התדר של הGPU כשמגיעים ליישומים תובעניים מאוד הרצים לאורך זמן, אז בנצ'מארקים הם הראשונים שצריכים להיות מוגבלים, כיוון שהם דוחפים את רכיבי העיבוד לקצה וחלקם אורכים זמן ממושך. מעטים היישומים, אם בכלל, המאמצים את המכשיר כמו בנצ'מארקים- זו אחת הטענות נגדם, הם אינם מדמים ביצועים בחיי היום יום. לא להוריד את התדר בהם רק כי הם נמדדים כך זו אכן רמאות.

  • שימי

   סמסונג משתמשת בסוללות ליטיום איון שהן לא דליקות אז אין סכנת פיצוץ פה…אבל מה שכן המכשיר יכול להשרף קלות או במקרים מאוד…(מאווווווווווווווווווווווווד) קיצוניים לעלות באש…שוב..פיצוץ לא יהיה פה

   • א.א.

    ציטוט מתוך ויקיפדיה האנגלית בערך "Lithium-ion battery" :

    Lithium-ion batteries can be dangerous under some conditions and can pose a safety hazard since they contain, unlike other rechargeable batteries, a flammable electrolyte and are also kept pressurized. This makes the standards of these batteries high, and it consists of many safety features. There have been many reported accidents as well as recalls done by some companies.

    בפרוצדורת הטעינה נכתב:
    "Failure to follow current and voltage limitations can result in an explosion."

    תחת הקטגוריה recalls:
    "In March 2007, Lenovo recalled approximately 205,000 batteries at risk of explosion. In August 2007, Nokia recalled over 46 million batteries at risk of overheating and exploding.[134] One such incident occurred in the Philippines involving a Nokia N91, which used the BL-5C battery.[135]"

 • גג

  כשקונים נקסוס מבינים כמה סמסונג זו חר* של חברה.

 • בולי

  הרי באחד מהקבצי קונפיגורציה במכשירים של סמסונג היה רשומה בשם BenchmarkBoost.. וגם פקודה שמאפשרת לאפליקציה לקבל הרשאות רוט ולהעלות שעון למקסימום. אז איך בדיוק סמסונג מכחישים ?

 • שמעון

  אני מרגיש שהאיכות של מוצרי סמסונג בשנים האחרונות נמצאת במגמת ירידה , יש לי גלקסי S2 שכבר השקעתי עליו כ 400 ש"ח על תיקונים של חומרה , כמובן לא כתוצא משבר או נפילה או מים . לאחותי יש גלקסי מיני שכל הזמן עושה בעיות והוחלף כבר שלושה פעמים ועדיין עושה בעיות חבר קנה לפני חודש גלקסי אס 3 וכבר יש לו בעיה בספיקר שמצריך שליחה של שבוע לתיקון . אני חושש שכמיות המכשירם שסמסונג מוציאה בא על חשבון האיכות . ובכלל אני חושב שהגיע הזמן שאתרי מחשבים באינטרנט יתחילו לפרסם מדדי אמינות חומרתית למכשרים שיתבססו על משוב בעלי מכשירים .

  • א.א.

   משוב המבוסס על בעלי המכשירים, שאז יופצץ בשקרים של ילדים השונאים את חב' X ומעולם לא היו בעלים של מכשיר מתוצרתה. רק הבט בשרורי התגובות בכל אתר טכנולוגי שהוא העוסק בנושאים הנ"ל.. אם כבר, יש צורך בהזדהות מסויימת בסקר שכזה.

   • פיפוש

    +1

   • שמעון

    אתה צודק ,והרעיון הכי טוב שעולה על דעתי הוא כזה , לקחת שתים או שלוש חנויות שמוכרות מכשירי סמרטפון מכל הסוגים וכמובן שאסור לפרסם מי הם החנויות האלו כדי להמנע התערבות חיצונית , ואז כל לקוח שקונה מכשיר מבקשים ממנו את המספר הסלולרי שלו , ואז פעם בחודש למשך שנה יוצרים קשר עם אותו לקוח ומבקשים משוב קצר על המכשיר . כך פעם ברבעון מפרסם האתר את התוצאות ואז יתקבל תוצאה של אמינות המכשיר לאורך זמן עם המשוב הכי אמתי שאפשר.

  • שמעון

   איזה עולם מפתיע ,תראו מה קראתי עכשיו בYNET , ותשימו לב במיוחד לפיסקה האחרונה
   http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=995511

   • א

    שלום שמעון, לא מובן לי כיצד הקישור שלך קשור לכתבה, פרט לכך ישנם המון סקרי שביעות רצון ולא בכולם מגמה זהה, כך למשל את הJd power. האייפון לוקח בכל שנה מחדש.
    ערב טוב.

  • טיפשות בכל מקום

   לאחותי יש גלקסי 3 והוא עשה לה רק בעיה פעם אחת שהיא הכניסה כרטיס הרחבה של 32 ג'יגה אבל הוא לא היה מקורי וסתם זול אז זה לא השמעת של סמסונג.
   לאמא שלי יש מיני והוא עובד מעולה,לא הייתה בו תקלה אחת כלום.

   וגם לאבא שלי יש גלקסי 3 וגם הוא עובד מצוין.
   אז תפסיק לחרטט אשמתי שהמשפחה שלך שתי ידיים שמאליות?

   • שמעון

    דווקא השם מתאים לך . ושלושה אנשים מתוך מליון מכשרים זה לא אינדקציה כמו שמה שאני רושם זה לא אינדקציה . אבל אם לצטט את קישור הכתבה שהבאתי.
    "בסקר המקביל של ארגון NCSI הדרום-קוריאני, שנערך בקרב 44 אלף אנשים, נשאלו הלקוחות לגבי כמות התקלות במכשירים – כאשר בעלי האייפון זכו למספר התלונות הנמוך ביותר: רק 17% מהם דיווחו על תקלה כלשהי. LG התייצבה באמצע עם 25% ממשתמשיה שחוו תקלות, בעוד ש-31% משתמשי סמסונג דיווחו על תקלות. הדבר חשוב במיוחד בהתחשב בכך שדרום קוריאה הוא שוק הבית של סמסונג, והיא שולטת בו ביד רמה, עם 65% מהשוק."
    כלומר מתוך 44,000 אנשים שהשתתפו בסקר ל 28,600 מתוכם יש מכשיר של סמסונג ומתוכם 31% אחוז שדיווחו על תקלה כלומר כמעט אחד מכל שלושה טלפונים של סמסוג שנמכר יש בו תקלה . וזה מדד יותר אמין ממה שאני ואתה אומרים.

    • א

     צודק, גם לי היה נסיון לא נעים עם כמה וכמה מכשירי סמסונג.
     ערב טוב.