היצרנית הסינית פוקסקון (Foxconn) הולכת לחשוף בשבוע הבא מכשיר חדש בשיתוף עם מוזילה (Mozilla) אשר יריץ את מערכת ה-Firefox OS, כך על פי דיווח של אתר Focus Taiwan אשר צוטט מקור פנימי בתעשייה כי ההכרזה תתרחש כבר ביום שני הקרוב בתערוכת Computex 2013 ותחשוף טאבלט ראשון הרץ על המערכת החדשה.

דיווח זה מצטרף לדיווח נוסף מאמש בו נאמר כי פוקסקון עושה את צעדיה הראשונים בתחום הסלולר מייצרנית עבור חברות אחרות לייצור תחת המותג שלה ומתכננת להשיק קו מוצרים חדש של מכשירים סלולריים ואביזרים שונים וגם  להפוך למשווקת מוצרים במזרח. בכך פוקסקון מתרחבת לתחומים נוספים, ואף למעשה מתחרה בלקוחה הגדולה שלה  – אפל, אשר מייצרת אצלה את רוב המכשירים במפעלים ברחבי העולם.

לצעד שכזה ישנם השלכות מרחיקות לכת מבחינת אפל ופוקסקון, שכן אפל ייתכן ולא תהיה מוכנה להמשיך ולייצר אצלה את מכשירי האייפון, דבר שיכול לפגוע בהכנסותיה של פוקסקון.

Firefox OS מבית קרן מוזילה היא מערכת בקוד פתוח מבוססת HTML5 ומיועדת לשווקים מתפתחים. מכשירים ראשונים כבר הושקו בעולם בניהם של חברת GeeksPhone בספרד, וכן ZTE, LG ו-Alcatel כבר הציגו מכשירים נוספים שאותם כבר סקרנו במסגרת תערוכת הסלולר בברצלונה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.