מוזילה הייתה בין הראשונות להשיק מערכת הפעלה חדשה לשוק הנמוך. ה-Firefox OS באה להתחרות בעיקר בשווקים בהם המרדף אחר הטכנולוגיה נחשב לדבר שולי, ומיועד ללקוחות שאין ברשותם אמצעים או שלא מעוניינים להשקיע רבות במכשיר סלולרי.

בסיסית אך מתקדמת
ב-Firefox OS לא נמצא ווידג’טים, מגירת אפליקציות או ממשק עשיר, אלא צורה בסיסית מאוד של רשימת אפליקציות במסכי הבית. יש כאן את בר ההתראות המוכר מהאנדרואיד ושורה של קיצורים מהירים בחלק התחתון, אבל מעבר לכך האפשרויות אינן רבות.

יש לה חנות אפליקציות ייעודית שכרגע אינה מכילה יותר מיד אפליקציות, אך כן ישנן מספר אפליקציות מוכרות כמו Facebook, Twitter, מפות נוקיה HERE, יוטיוב ועוד.

זוג המכשירים שנתקלנו בהם בברצלונה הם ה-Alcatel One Touch Fire ו-ZTE Open. מדובר במכשירים פשוטים מאוד, עם מפרט בסיס. כך ב-Alcatel קיים מסך מגע 3.5 אינצ’ עם מעבד 1Ghz, זיכרון 256 מגה ראם, מצלמה 3.2 מגה פיקסל, אחסון בכרטיס microSD ותומך דור 3 עם WiFi ו-GPS. ה-ZTE Open בעל מפרט כמעט זהה, ויש לציין כי המסך באיכות נמוכה מאוד, וקשה לראותו באור יום.

המתחרים מתחממים
אובונטו כבר נושפת בעורפה של מוזילה עם האובונטו לסמארטפונים וטאבלטים שכבר הוצגה בשבוע שעבר, וגם סמסונג מתכננת על מערכת הטיזן שאמורה להגיע השנה למכשירים הנמוכים. אבל עד שזה יקרה, מוזילה מתכננת כבר על מכשירים נוספים שיגיעו לשווקים ועם LG ו-Huwawi שכבר הכריזו כי ישיקו מכשירים בקרוב, העתיד נראה מבחינת Firefox OS מבטיח.

קרא עוד:  עדיין כאן: HTC תכריז על טלפון חדש בשבוע הבא

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.