אם נכנסתם לכתבה, אתם בטח יודעים למה לחצתם, סיבה אחת, לרוב צהובה מזכירה דמויות של פעם ולא אוהבת להיתקע עם הראש בתוך צינורות. אז וודאי אתם ממתינים מאיתנו למשפט "תאריך החזרה של פלאפי בירד לחנויות המובייל הוא…". אז לא, זה לא כזה פשוט לצערנו.

משחק הפלאפי בירד הגיע אלינו בסערה  וגם נעלם ממנה בערך באותו האופן. שמועות על אנשים שלא הולכים לעבודה, אמהות שלא מאכילות את ילדיהם הכל בגלל הציפור הארורה ועוד, ממש כמו שגעת ה-Candy Crush. עם ההצלחה הגדולה (שמרוויח 50 אלף דולר ביום, עד היום) מגיעות שמועות גדולות. עדיין לא הספיק לנו מנת הפלאפי והנה Dong Nguyen היוצר המוכשר של הפלאפי הודיע ממש שבוע אחרי הפריצה הגדולה של המשחק ש"נמאס לו והוא מסיר את הציפור מכל החנויות". השמועות אז גדלו למימדים מפחידים, הכל מ:"נינטדנו הגיעו אליו ואיימו עליו" ועד ל:"הוא התאבד!". אז לא, אפשר להרגע Dong שלנו חי וקיים ועדיין יוצר משחקים.

לאחרונה, אחרי הרבה זמן שהוא שתק, הוא התראיין למגזין הנחשב ה-Rolling Stone שם הוא דיבר על הפיתוח, על הפריצה ועל ההסרה, ולא רק של פלאפי בירד. מסתבר שפלאפי בירד עלה לאוויר מזמן, בחודש מאי 2013 וכמו כל הסיפורים הגדולים הפריצה התחילה כמעט בטעות. המשחק פרץ כנראה שמישהו רשם בטוויטר שלו:" F**K FLAPPY BIRD", שזה בתרגום חופשי ל:"אני ממש לא אוהב את המשחק הזה" בסביבות ינואר. השאר היסטוריה כמו שאומרים אך הסיבה להורדה עדיין לא התגלתה, עד עכשיו.

Dong מספר ל-Rolling Stone, שהוא התחיל לקבל אימיילים קשים, אישה אחת רשמה לו שהוא: "מסיח את דעתם של ילדי העולם", אדם נוסף כתב לו: "13 ילדים בבית הספר שלי שברו את הטלפונים שלהם בגללך אבל הם ממשיכים לשחק בו כי המשחק הזה הוא כמו סם!". המדיה גם לא עזרה עם האשמות כנגד תביעה המרחפת והאשמות חמורות יותר בתחום היצירתי שבעצם הכל מועתק ו-Dong לא אחראי כמעט על כלום, לבסוף הוא לא יכל יותר כאמור והסיר את המשחק.

 

כתב ה-Rolling Stone היה סקרן בדיוק כמונו לדעת האם המשחק עתיד לחזור אלינו? Dong השיב:"אני שוקל את העניין, אבל אם הוא יחזור הוא יגיע עם אזהרה: בבקשה קחו הפסקה מידי פעם!". אבל לא לאבד תקווה, גם כי Dong עובד כעת על לא פחות מ-3 משחקים חדשים (הוא התפטר מעבודתו וכעת הוא עובד במשרה מלאה בתור מפתח ומעצב משחקים). המשחקים לפי התיאור שלו הם: משחק יריות של קאבויים, משחק מסוג פעולה-שחמט (אנחנו רציניים בתיאור) בשם Checkonaut ומשחק  שיהיה כנראה Endless Runner בשם Jetpack Kitty . אחד מן השלושה יצא החודש.

המעריצים כנראה לעולם לא יפסיקו להתגעגע לציפור ולפני יומיים שלח מעריץ שאלה פשוטה לחשבון הטוויטר הרשמי של Dong, "האם אתה עומד להחזיר את פלאפי בירד לאפסטור?", Dong לא נשאר חייב וכתב בחזרה תשובה קצרה וממצה:"כן, אבל לא בקרוב". אז לפני שתשברו את המסך (שוב) בגלל תסכול רב, יש ל-Dong כעת עוד שני משחקים חינמים קשים בחנות בשם: Shuriken Block, בעל רמת קושי גבוהה אפילו משל פלאפי בירד ו-Super Ball Juggling. החודש ישתחרר כנראה המשחק הרביעי שלו גם כן, אז בנתיים מי שלא יתמכר שלא ירגיש רע, ומי שכן בטח שם את ידו על איזה חיקוי זה או אחר או ששמר את הקובץ המקורי. אנחנו ממליצים כמו כל דבר, צריך לקחת משחק ממכר שכזה במינון. כן, אז גם אנחנו מכורים (רק הביטו בתמונה מימין), וכמה דקות לפני שאנחנו עוצמים עיניים והולכים לישון משחקים לעוד מספר דקות, ואתם?

יוצר המשחק הויטנאמי, Dong Nguyen בהודעתו בחודש שעבר

כתב: אור קורץ