פייסבוק (Facebook) אמנם הרחיבה לאחרונה את אפשרויות התגובה לפוסטים, והוסיפה אפשרויות נוספות מעבר ל-'אהבתי' הוותיק, אבל לעיתים קרובות התגובות הגרפיות הללו – או אמוג'י – לא ממש מצליחות לתאר את מצב הרוח המדויק. אבל ככל הנראה גם לזה יהיה בקרוב לפייסבוק פתרון. לפי פטנט שהגישה הרשת החברתית לרישום היא מתכוונת ליצור מערכת שתאפשר החלפת האמוג'י הקיימים בכאלו שמכילים את הפרצופים הפרטיים של המשתמשים.

התהליך עצמו יתבצע באמצעות תוכנת זיהוי הבעות הפנים של האפליקציה אשר תהיה מסוגלת לסרוק את הפנים בתמונות, כמו גם את האמוטיקון שמשוייך להן, ולפי זה ליצור אמוג'י מיוחד עם ההבעה הרצויה בו ניתן יהיה להשתמש במקום הקיימים. למשל, תוכלו לסרוק במאצעות המערכת תמונות עם פרצופים מחייכים ולפי זה היא תיצור אמוג'י מחייך שלכם. כפי שניתן לראות, מדובר למעשה במעין תמונה ממוזערת של המשתמש.

faceEmogiבנוסף, המשתמש לא יצטרך לבחור ידנית באיזה אמוג'י להשתמש, שכן המערכת תדע לזהות מראש כשהוא מקליד ":)" למשל, ולהכניס אוטומטית את האמוג'י המתאים. כאמור, בשלב זה מדובר על אישור פטנט בלבד, ואין לדעת אם הוא אכן יתפתח לכדי פיצ'ר ממשי ברשת החברתית.