הערב, כידוע, צפויה פייסבוק לערוך אירוע תחת הכותרת "רעיון גדול", אך הדבר לא מפריע למאות מהנדסי התוכנה שלה להוציא בימים האחרונים שדרוגים קטנים אך מורגשים בקצב של רובה אוטומטי.

הדגמת תמונה משולבת בתגובה.
צילום: יאיר מור

אמש, בשעת ערב מאוחרת לפי שעון ישראל, השיקה פייסבוק ב"השקה שקטה" את היכולת לצרף תמונות בתגובות. עד היום, תגובות היו מוגבלות לטקסט, תיוגים או תצוגה מקדימה של תכנים שהודבקו כקישור. עתה, מוצג בצד ימין של שורת התגובה אייקון מצלמה דומה לזה המוצג בתחתית חלון העלאת הסטטוס. לחיצה עליו מאפשרת להעלות תמונה מהמחשב ישירות לשרתי פייסבוק, שתוצג בתגובה באופן גדול וברור יותר מקישור לתמונה.

בוב בולדווין, מהנדס תוכנה בפייסבוק, כתב בפרופיל שלו כי יצר את התכונה החדשה ב"האקת'ון" בו השתתפו כמה מהנדסים נוספים בחברה. לדבריו, "אני כ"כ שמח להשיק, מאחר וזו אחת מהתכונות המסעירות ביותר עבור תמונות שהוצאתי עד היום". הוא הוסיף כי "אני מקווה שזה יקנה לשרשורים עם חברים יותר הבעתיות ושיתופיות". בתגובה לשאלות שהופנו אליו מאתרים שונים אמר בולדווין כי התכונה תגיע תוך זמן קצר לכל המשתמשים באתר ובאפליקציה, אם כי טלפונים סלולריים לא יאפשרו בשלב זה העלאת תמונות לתגובות, אלא רק צפייה בהן.

כאמור, התכונה החדשה ששולבה במנגנון התגובות אינה השינוי היחיד באתר בימים האחרונים. לפני כשבוע הושקה לראשונה היכולת להשתמש בתיוגים נושאיים (Hashtags) ברשת החברתית הגדולה בעולם, שנים לאחר שהפכה לסטנדרט בכל אתר חברתי אחר, החל בטוויטר, דרך גוגל+ וכלה באינסטגרם ו-Tumblr. בנוסף, בשבועיים האחרונים עבר פייסבוק מספר שינויי עיצוב מינוריים, כאשר השני מביניהם הוצג אמש יחד עם התכונה החדשה.

שתף:
-פרסומת-
גרפומן עם קבלות (שכתב בעצמו), סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ובלוגר טכנולוגי בכל פינה אפשרית ברשת הישראלית מאז 2008.
 • ariel

  wow facebook
  פשוט כל כך הכבוד שאת מיישרת קו עם כולם
  כל כך הרבה פעמים חשבתי על הדבר הזה ורק עכשיו אתם נזכרים?
  חברה גרועה פשוט ככה.

 • בוגי

  וואוו איזה חידוש מדהיםםםםםם איך יכלנו לחיות ללא החשיפה הזאת , פשוט עלוב יורים לכל הכיוונים כדי לעצור מגמות המתרחשות בחברה.

 • יהונתן לינדל

  אני ניסיתי את זה. אבל האפשרות לא מופיעה לי בכל הסטטוטסים. יש כאלה שכן, ויש כאלה שלא. למה?