Evernote הכריזה על עדכון היישום שלה למשתמשי אנדרואיד (Android) ולמשתמשי Windows Phone. הגרסה החדשה של היישום, גרסה 5, ניתנת כבר להורדה מ-Google Play וכן מחנות היישומים של חלונות, והיא התשובה להכרזה של גוגל (Google) על Keep, יישום הפתקים של ענקית החיפוש.

החידוש העיקרי שמציעה הגרסה החדשה עבור אנדרואיד היא אפשרות לשמור מספר תמונות לאותו פתק, באמצעות צילום התמונות אחת אחרי השנייה, תוך אפשרות לבחור בפועל את התמונות שיישמרו בפתק ממש לפני השמירה, ומחיקת התמונות שלא יצאו טוב או שצולמו בטעות. אפשרות נוספת שמוצגת בעת צילום תמונה היא Page Camera שבעצם מתפקדת כסורק אישי בכיס. ברגע שמפעילים את המצב הזה, היישום מנסה לפענח את הטקסט הכלול ולשמור אותו כמסמך. תכונה זו, לפי הצוות של Evernote, יודעת לזהות את קצוות הדך, להסיר צללים ואף לשפר את הניגודיות בשביל לעזור בפענוח הטקסט.

תכונה אחרת, חדשה ביישום לאנדרואיד, אך כזו שכבר קיימת בגרסת המקינטוש של היישום, היא קיצורי דרך במסך הראשי. בעזרת קיצורי דרך אלו, אותם יוצר המשתמש בעצמו, ניתן לגשת ישירות אל פתקים, מחברות ותגיות. כדי להוסיף פריט לרשימת קיצורי הדרך מבצעים החלקה מהקצה הימני של המשחק ובוחרים את קיצור הדרך בו רוצים להשתמש.

שתי הגרסאות מציגות מסך בית משופר ומחודש שמקל על הגישה לפתקים השמורים וליצירת פתקים חדשים. כמו כן שופרה עוד יותר האפשרות לתייג את הפתקים ולהציג את הפתקים לפי רשימת תגים. כמו כן נוספה אפשרות להוסיף רשימות תיבת סימון לפתקים.

החברה הוסיפה גם תכונות חדשות לגרסאות הפרמיום, והן כוללות בין השאר אפשרות לבצע חיפושים בפתקים השמורים.

לרשימה המלאה של האפשרויות החדשות לחצו כאן (אנדרואיד) וכאן (חלונות).

 

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • דן

  אין להם סיכןי להתחרות מול גוגל.
  *קודם כל יש ב evernote רק 1GB מקום שלפחות לטעמי זה מעט מידי לעומת GOOGLE שנמצא על השטח איחסון של GMAIL שאם אני זוכר נכון זה 10GB.
  *ברגע שרשמתי את הפתק שלי ב google keep הוא מסתנכרן לחשבון גוגל ואני יכול לפתוח אותו ב GMAIL או ב DRIVE בשונה מevernote שאני צריך להיכנס לאתר שלהם.
  *הממשק של גוגל פשוט יותר, מניסיון עבר אם evernote הוא היה טיפה מסורבל ולא נוח לעבודה.
  בגוגל יש לי בסך הכל 4 כפתורים פשוטים (אולי פשוטים מידי) אבל הוא פשוט עושה את העבודה.
  אין שם את כל הזבל שלא משתמשים בו.
  ושלא תחשבו שאני חסיד של גוגל או משהו אני אוהב את התחרות של החברות שמביאות לנו הרבה יותר

 • פיקאסו

  google keep טובה ומעוצבת יותר.
  אבל! לא תומכת בגירסאות הישנות של אנדרואיד.
  גוגל משאירה הרבה יתומים לחברות אחרות.
  לכל מי שיש ולו מכשיר אחד עם מערכת ישנה אין ברירה אחרת טלהמשיך להנות מתוכנות כמו Evernot.
  לטעמי מסורבלת ועם פיצרים מיותרים כשיש חשבון גוגל בוקס משותף ועריכת מסמכים ברשת.
  אבל גוגל שמישהו יעיר אותם לעשות התאמה, לאפליקציות המייל הכרום וכיו"ב ולא להפקיר כמות הולכת וגדלה של מאוכזבים.
  הלוווו גוגגלללל

  • …..

   זה לא שגוגל לא תומכת בגרסאות ישנות, זה שהחברות לא מעדכנות את המכשירים לגרסאות האחרונות