איזו רזולוציה בדיוק יש למסך של המכשיר שלכם? מה ה-DPI האמיתי שלו? והמעבד, של איזו חברה, ועל איזו טכנולוגיה מדויקת הוא מבוסס? ובכלל, מה מצב החיישנים של המכשיר, מה הם אומרים?

אם שאלות מעין אלו מטרידות אתכם לעתים קרובות או פחות, כנראה שאתם מאותם חובבי טכנולוגיה שלא מסתפקים במה שמספרים לכם על מכשיר האנדרואיד (Android) שלכם, באתר הזה או אחר או אפילו היצרנית בעצמה, ואתם רוצים לבדוק את העניינים מקרוב לבד. כדי להיות בטוחים במידע שבידיכם, כדי להשוות בין מכשירים או בגלל כל מטרה אחרת.

בזמנו, לפני חודשיים לערך, כבר הזכרנו כאן את CPU-Z יישום המידע המפורסם שעשה הגירה מתחום ה-PC אל האנדרואיד. היום אנו מציגים בפניכם את MyDroid System Info שלוקח את מה שעושה ה-CPU-Z צעד אחד קדימה: לא רק שהוא מציג את המידע, וגם קצת יותר, הוא גם עושה את זה באופן נאה לעין וברור. הוא מנגיש את המידע שהוא מחלץ מהמכשיר, מחלק זאת היטב לקטגוריות וקטגוריות משנה, וגם מציע את הנתונים בדרך שקשה לא לאהוב. לפחות לדעתנו.

כאמור, היישום מציע 4 קטגוריות ראשיות: Device שבה תמצאו פרטים טכניים יותר כמו החומרה של המכשיר; System Dashboard שבה תמצאו פרטים אודות מצב המערכת בכל רגע נתון, כולל מצב העומס על המעבד, הזיכרון והסוללה; Sensors Monitor בה תמצאו פרטים אודות הפעילות של החיישנים השונים שמותקנים במכשיר האנדרואיד שלכם, החל מחיישני סביבה ועד חיישני מיקום ותנועה; ו-Logs בה תוכלו לראות באופן מילולי פעולות שונות שמבוצעות במכשיר וגורמות לרישום יומן.

מעבר לכך, כאמור, כל קטגוריה ראשית מחולקת גם היא למספר קטגוריות משנה. כך, לדוגמה, תחת Device תראו ארבע קטגוריות, אחת שמתייחסת ל-SoC על נגזרותיו, אחת שמתייחסת לתצוגה, אחת שמתייחסת לזיכרון ואחת שמתייחסת למצלמה.

ואם זה לא מספיק לכם, בכל קטגוריית משנה רלבנטית תראו חצים קטנים שלחיצה עליהם פותחת פירוט נרחב על כל רכיב שמוצג בו. כך, לדוגמה, לחיצה על Telephony בחלק של החומרה תחת Device תציג פרטים אודות היכולות הטלפוניות של המכשיר. כך למשל, בבדיקה במכשיר שלנו הופיע סוג הטלפון GSM, סוג רשת UMTS, מפעיל 42508, מדינה il, מספר הגישה לדואר הקולי… וכדומה.

בחלק מהקטגוריות יש גם צלמי קטנה בצד ימין, בצורת גרף בדרך כלל. לחיצה על הצלמית הזו מעבירה את המשתמש באופן אוטומטי לדף הרלבנטי במערכת האנדרואיד עצמה. כך, לדוגמה, לחיצה על הצלמית בקטגוריית המשנה RAM תחת System Dashboard מובילה למנהל היישומים של אנדרואיד בו רואים אלו יישומים פעילים.

דבר נוסף שמאוד אהבנו הוא שהיישום מבין לבד האם הוא עובד בסביבה של טלפון או טאבלט. מדובר אמנם בשאלת If… Then פשוטה, שכמובן בודקת את גודל המסך, אבל בכל זאת טוב שחשבו על כך. בתצורת הטאבלט תפריט הקטגוריות הראשי מוצג לצד קטגוריות המידע המשניות, כך שהמעבר ביניהן קל יותר. לא מדובר בתכונה שמקבעת סדרי עולם חדשים, אבל זה נראה אפילו טוב יותר.

למי מיועד היישום הזה? נו, ברור שרק למי שמתעניין בדברים הללו. אם אתם מסתובבים כאן באתר שלנו, כנראה שאתם לקוחות פוטנציאליים טובים עבורו. יש גם גרסה ללא מודעות שעולה 7 ש"ח אם אתם מעוניינים. ובכל מקרה, אם אתם רוצים להוריד את MyDroid System Info, אז לחצו כאן.

היישום נבדק ב-Samsung Galaxy Note II. קראו כאן את הסקירה המלאה שלנו.