המאמצים הראשונים של הפייסבוק-פון, או בשמו היותר רשמי HTC First נחלו אכזבה רבה. מצד אחד הם קיבלו מכשיר עם ממשק ה-Facebook Home שנחשב בעיני רבים ככשלון הגדול ביותר של פייסבוק, ומצד שני זהו אמנם מכשיר של HTC אך גם אם יסירו את הממשק הם לא יזכו לממשק הסנס המפורסם אלא לאנדרואיד סטוק סטנדרטי לחלוטין בדומה למכשירי הנקסוס.

למזלם, האנשים של XDA באים לעזרתם וחבר הפורום jzm פרסם את הרום המותאם הראשון שמביא את חווית הסנס למכשיר ה-HTC First. הרום הזמין להורדה דרך עמוד הפורום, מכונה JmzMystJBSense ROM ומחזיר את הפיצ’רים המוכרים של מכשירי HTC גם לבעלי מכשיר הפייסבוק-פון וכולל את הלאנצ’ר המקורי, החייגן, התאמות הממשק ועוד.

על פי הפרטים שפרסם jzm נראה כי רוב הדברים פועלים כשורה ופרט לאנימציות ספציפיות ותמונות מסוימות שלא מוצגות המכשיר פועל כמעט במלואו. כחלק מתהליך ההתקנה נדרש לפרוץ את המכשיר ולהתקין ריקוברי ClockworkMod, כך שמומלץ רק למביני עניין (ובעלי המכשיר כמובן) לעשות זאת.

כזכור, HTC First היה המכשיר הראשון ששילב את ממשק ה-Facebook Home כחלק מהמערכת. הממשק משתמש בסקין, ממשק המחליף את ממשק האנדרואיד המקורי המכונה לאנצ’ר ובמקום להשתמש במסכי הבית ושורת הכפתורים הקבועה בהתאם למכשיר שברשותנו, Home משתלט על כל העיצוב בממשק המשתמש וניתן גם להורידו למכשירים ספציפיים.

פרט לממשק, המכשיר בעל מסך מגע 4.3 אינצ’ LCD ברזולוציה 720p, מעבד Qualcom Snapdragon 400 כפול ליבה, זיכרון 1 ג’יגה ראם, מצלמה 5 מגה פיקסל אחורית ו-1.6 מגה פיקסל קדמית. כיום הוא נמכר ברשת AT&T בעבור $0.99 בחוזה שירות למשך שנתיים (כן, דולר אחד בלבד).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.