Galaxy Nexus לא זמין לרכישה בארה"ב

עד כה תביעות הפטנטים של אפל הופנו ישירות אל יצרניות החומרה והחברה נמנעה מלפגוע ישירות בגוגל, אך נראה כי התביעה האחרונה של החברה מגיעה אל המגרש האחורי של גוגל בעקבות ההחלטה לאסור על מכירת הגלקסי נקסוס בארה"ב.

מכה לספינת הדגל של גוגל
השופטת בית המשפט המחוזי של מחוז קליפורניה, לוסי ה. קו (Lucy H. Koh) נענתה לבקשתה של אפל ואישרה את צו מניעה זמני, האוסר על מכירת הגלקסי נקסוס (Galaxy Nexus) המיוצר על-ידי חברת סמסונג בארצות הברית.

זאת בהמשך לצו המניעה שהתקבל קודם לכן האוסר על מכירת מחשב הלוח, גלקסי טאב 10.1, בטענה כי הוא מפר פטנטים בתחום התוכנה השייכים לחברת אפל. בעוד שהאיסור על מכירת מחשב הלוח של סמסונג לא נראה מהותי, מכיוון שצו המניעה אינו חל על מכירת הגלקסי טאב 2, הדגם החדש המוצע למכירה בארצות-הברית.

על-פי טענת אפל, המכשירים של סמסונג מפרים פטנט הקשור לטכנולוגיית החיפוש המשולב, המסוגל להציג תוצאות חיפוש מרחבי הרשת והן מתוך היישומים המותקנים על-גבי המכשיר.

תוקפו של צו המניעה נכנס לתוקף היום ואפל העמידה את שטר הערבות בסף 96 מליון דולר והבקשה של סמסונג לדחות את תוקפו של צו איסור המכירה נדחתה. השאלה היא מה יעלה בגורלו של מכשיר הדגל הנוכחי החדש סמסונג, הגלקסי אס 3, אשר מכירתו רק החלה בארצות-הברית שכן גם בו קיימת אפשרות החיפוש המשולב.

הוסר מה-Google Play Store

כזכור בסוף חודש אפריל איפשרה גוגל לרכוש את מכשירי הנקסוס דרך חנות הפליי סטור (Play Store), אך בתוך הסערה המשפטית המתחוללת הסירה החברה את האפשרות לרכוש את הגלקסי נקסוס. כעת בעמוד הרכישה רשום כי המכשיר יהיה זמין לרכישה בקרוב ביחד עם גירסא 4.1 הידועה בשם הקוד סוכריית גומי (Jelly Bean) ורוכשים פוטנציאלים יכולים לקבל אל תיבת הדוא"ל שלהם עדכון כאשר הגלקסי נקסוס יהיה זמין למכירה.

דובר של גוגל הודיע כי החברה עובדת על עדכון תוכנה שישלח אל כלל מכשירי הנקסוס בארה"ב, אשר "יסרס" את אפשרות החיפוש במכשיר כך שתציג רק תוצאות מהרשת. העדכון צפוי להיות זמין להורדה עוד הלילה, אם כי לא עדיין לא ידוע אם העדכון יהיה עדכון שקט או כזה שמשתמשים יוכלו לבחור שלא להתקין על המכשיר.

לא זמין לרכישה בארה"ב, Galaxy Nexus

למרות זאת, טרם התקבלה תגובה מגוגל המבהירה האם החברה השעתה את מכירת הגלקסי נקסוס דרך החנות המקוונת על-מנת לעדכן את מלאי המכשירים הקיים טרם שליחתם ללקוחות בעקבות צו איסור המכירה, או שמא מתכוונת החברה להשהות את מכירת המכשירים על-מנת לשלוח אותם אל הלקוחות כשהם כבר מעודכנים לגירסא 4.1.

מפגינים (בצורה ווירטואלית)
בתוך כך מעריצי אנדרואיד זועמים, מוחים על הפסיקה של בית המשפט ואופן רישוי הפטנטים הקשורים לתוכנה בארצות הברית, בדרך היחידה שהם מכירים – אלו החלו קמפיין ברשתות החברתיות כגון: טאמבלר, טוויטר וגוגל+ הקורא להחרים את מוצרי אפל השונים. הקמפיין נושאת את התגית #BoycottApple שאף הפכה לתגית הפופלארית ביותר בגוגל+, שניה רק להיגס בוזון, ה"חלקיק האלוהי".

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אורביט

  יושבת שופטת שיש לה דוקטורט אני מניח ואנשים שמגיבים לה מקסימום תואר ראשון.
  התירוץ הכי טוב שלהם זה שהיא מושחטת

 • אורביט

  אתה מגיב כאילו אתה גר באמריקה. איזה סיפורים אתה מביא סחטיין. !!!!!

 • יוסי כהן

  WTF החיפוש המשולב זה חלק מגוגל SEARCH!
  מה הקשר לסמסונג?
  חוץ מזה זה קיים בכל מכשיר אנדרואיד! ואיזה זכות יש לאפל לתבוע חברה על שימוש בתוכנה שהיא בחינם והיא קוד פתוח?
  כמו שגוגל לא תבעה את אפל על כל IOS שהוא מעל IOS 2 ככה לאפל אין זכות לתבוע את גוגל וסמסונג!

 • סוסון

  חברים תבינו המשחק מכור מראשוהכל זה אינטרסים.אפל היא חברה אמריקאית וסמסונג היא קוריאנית. אפל דאגה שבמדינתה יאסרו את מכירת הסמסונג מכיוון שהמתחרה הרצינית שיש לה בשוק היא סמסונג אך כדיי שלא יאשיימו שהשופט הוא פטריוט או לחלופין בובה על החוט שמקבל תכתיבים מגורמים אמריקאים .אז שמו שופטת אסיאתית. "שכיבכול " היא אמורה להיות לטובת סמסונג אבל היא פועלת על פי " צדק" בלבד.זה כמו שיש אצלנו במדינה שיש מקרה בבית משפט על פינוי התנחלןיןת תמצאו שם שופט חובש כיפה או במקרה של אלימות של נשים ישימו שופט ולא שופטת על מנת שלא יגידו שהיה נגיעה אישית….מה שסמסונג צריכה לעשות זה לאסור את מכירת מוצריי אפל בקוריאה ובמדינות נוספות שיש להם אינטרס נגד ארה"ב.בנוסף להפסיק למכור להם אף חלקים ןלתקוע אותם עם האספקה של חלקים לאייפון לאייפד ולמחשבים ניידים…..

 • מישהו

  לאפל יש את החוצפה לתבוע את ענקית החיפוש על חיפוש?! צריך לאסור את המשך פעילות החברה הנוראית הזאת!!!!!

  גוגל צריכה לתבוע את אפל על הנוטיפיקיישן בר ועל עוד המון דברים! החיפוש באייפונים שייך לגוגל! אפל זו חברה נוראית ודוחה שצריכה להיכחד מהעולם הזה!!!

  • מישהו

   ובנוסף צריך לפטר את השופטת שלקחה שוחד…

   אני מתערב איתכם שאם תבדקו איזה טלפון יש לה תגלו שיש לה אייפון 4s

   • ibling

    או יותר נכון 5s 🙂