אם חשבנו שמרוץ התביעות בין סמסונג לאפל הסתיים לו, היום נודע כי בית המשפט בארה”ב קבע כי סמסונג מפרה פטנטים של אפל ועל כן הוציא צו מניעה זמני למכירת מכשיר הגלקסי טאב 10.1 ברחבי המדינה. שופטת בית המשפט המחוזי בסאן-חוזה קליפורניה, לוסי קו אשר קבעה את הפסיקה, דחתה את אפל בעבר לבקשה דומה גם לסמארטפונים, אולם בית המשפט הפדרלי ביקש לדון בבקשה בשנית בנושא הטאבלטים ובכך אישרה השופטת כי סמסונג השתמשה בפטנטים השייכים לאפל וכי הגלקסי טאב 10.1 דומה בעיצובו לאייפד.

“למרות שלסמסונג יש את הזכות להתחרות, אין לה זכות להתחרות בצורה לא הוגנת, על ידי הפצת השוק עם מוצרים המפרים פטנטים”, אמרה השופטת בדיווח של  AllThingsD והוסיפה כי בעוד סמסונג סובלת מהמכירות מהוצאת צו המניעה, הקשיים של אפל להתחרות במוצר של סמסונג עולה על הנזק של סמסונג. השופטת אף קבעה כי אפל נדרשת להפקיד ערבות בסכום של 2.6 מיליון דולרים במידה ויידרש לפצות את סמסונג עקב הערעור.

שלא במפתיע, אפל מרוצה מההחלטה של בית המשפט היום: “לא במקרה המוצרים של סמסונג נראים כמו האייפון והאייפד, החל מהצורה, המראה, ממשק המשתמש ואפילו האריזה”, אמר דובר החברה. “זו העתקה בוטה ואסורה, כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנחנו צריכים להגן על הקניין הרוחני של אפל, כאשר חברות גנבות לנו את הרעיונות.”

סמסונג כמובן לא יושבת בשקט ותגיש בקרוב ערעור על הצו. בחברה אומרים כי הפרשנות של השופטת ואפל על הפטנטים אינם הגיוניים: “אפל ביקשה צו מניעה ראשוני של הגלקסי טאב 10.1, בהתבסס על פטנט עיצובי בודד המתייחס רק על אספקט אחד של העיצוב הכולל של המוצר”, אמרה החברה בהצהרה והוסיפה: “באם אפל תמשיך ולטעון  טענות משפטיות על בסיס כה כללי כמו עיצוב, ההתקדמות והחדשות בענף יכולה להיות מוגבלת.”.

קרא עוד:  הדלפה: כך נראית מערכת האנדרואיד על המכשירים הפשוטים של נוקיה

יש לציין כי סמסונג כבר הציגה בתחילת השנה את הגלקסי טאב 2 (10.1), שעוצב באופן כזה שלא יעלה חשד בהפרת פטנטים של אפל ואחרים, ולמרות הפעלת הצו, סמסונג כבר החלה בשיווק הטאבלט החדש בארה"ב.