אחרי שפרויקט האנדרואיד (Android) הקצרצר של נוקיה (Nokia) נבלם על ידי ידי מיקרוסופט (Microsoft), זאת לאחר שענקית התוכנה השלימה את הרכישה באופן סופי, ייתכן שסדרת ה-X של החברה תזכה לחיים חדשים.

כזכור, החליטה מיקרוסופט להספיק לייצר מכשירים המבוססים על Asha וכן אנדרואיד, אבל במקרה של מערכת ההפעלה הנפוצה יותר, יש פתרון שהולך ומתגבש: CyanogenMod, בפעם המי-יודע-כמה.

צוות המפתחים של ה-ROM הכי פופולרי לאנדרואיד הצליח לפתח גרסה ראשונית לכל מכשירי הנוקיה X. כרגע הגרסה הראשונית עוד נמצאת בחיתולים, ובעקבות כך אי אפשר להשתמש ב-Wi-Fi, Bluetooth או בזיכרון המכשיר, אך כן ניתן לבצע שיחות טלפון. תיקון לבעיית ה-Wi-Fi כבר ישנו והוא יגיע בימים הקרובים דרך עדכון לגרסת ה-Nightly, ואנחנו מאמינים שלאט לאט הרום יתייצב ויהיה אפשר להשתמש בו באופן יום יומי.

לאחר ההתקנה יהיה ניתן להתקין את כל האפליקציות של גוגל, מה שאפילו בגרסה המקורית של הנוקיה X לא היה ניתן לעשות באופן רשמי. פרטים נוספים על ההתקנה באופן מלא, ניתן למצוא בפורום המפתחים הידוע, XDA.

שתף:

Nokia X

מכשיר ה-Nokia X הוא הראשון מבית נוקיה המבוסס על מערכת האנדרואיד. החברה עיצבה ממשק ייעודי וחנות אפליקציות נפרדת עבור המכשיר שמזכיר את מערכת ה-Windows Phone והוא חלק מסדרת מכשירים לשוק הנמוך.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".