כחלק מפיטורי הענק בחברת מיקרוסופט, החליטה החברה לבטל את סדרת מכשירי ה-Nokia X מבוססי האנדרואיד ולהעביר את חלקם לרוץ על Windows Phone, אולם אלו לא המכשירים היחידים שיבוטלו.

לפי הדיווח של The Verge שהצליח להשיג תזכיר פנימי שהופץ בחברה מגלה כי מיקרוסופט תפסיק לתמוך ולפתח במכשירי ה-Nokia Asha וסדרה 40 (Nokia Series 40) בתוך 18 חודשים, זאת בנוסף להפסקת פיתוח של מכשירי ה-Nokia X.

לצד מכשירי Windows Phone, סדרת Asha נחשבת למוצלחת במיוחד בשווקים מתפתחים המציעה מכשירי מגע זולים במיוחד. המכשיר האחרון שהושק הוא Asha 230 אשר נמכר במחיר של $62 בלבד. כך גם סדרה 40 אשר כללה דגמים זולים מאוד של מכשירים בסיסיים. מיקרוסופט גם תפסיק את שירות MixRadio המספק הזרמת מוזיקה ומחפשת כרגע קונה פוטנציאלי.

כחלק מהשינויים בארגון, מיקרוסופט מעוניינת להתמקד בתחום המובייל רק במכשירי ה-Windows Phone ואמרה כי היא תשיק מכשירים למגוון רמות המחיר השונות בדומה למכשירי האנדרואיד. על שינויים נוספים בחברה וודאי נשמע בזמן הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.