הרבה זמן חיכו משתמשי דפדפן הכרום לבשורה משמעותית בתחום צריכת הזיכרון המופרזת תחת מערכת חלונות, והנה היא הגיעה: גוגל פרסמה אמש בבלוג שלה כי היא שפרה את מנגנון ניהול הזיכרון של הדפדפן והחל בגרסה 45 הוא יצרוך פחות משאבים.

גוגל הוסיפה שני פיצ’רים מאחורי הקלעים המבטיחים כי צריכת הזיכרון תקטן משמעותית. הראשון הוא כיצד הדפדפן משחזר לשוניות שנגרו לאחר הפעלה מחדש של הדפדפן, וכי הוא ייתן עדיפות ללשוניות שנסגרו אחרונים ולא ייטען את כל הלשוניות בבת אחת. כרום גם יזהה אם שחזור הלשוניות דורש משאבים רבים מידי והוא ישהה את טעינת הלשוניות שאינן שכיחות, כך שהמשתמש יידרש לבצע רענון ידני לחלקן.

הפיצ’ר השני שהוסיפה גוגל לדפדפן הוא זיהוי מצב הנוכחי של כל לשונית, כלומר האם האתר שאליו גלשנו סיים את הטעינה של הדף. אם כך הדבר, כרום ינקה חלקים מהזיכרון שנוצלו לצורך הטעינה ואינם בשימוש עוד.

לדברי גוגל, השינויים הללו יחסכו צריכת זיכרון ממוצעת של כ-10 אחוז וכי אתרים מורכבים כמו Gmail יצרכו 25 אחוז פחות משאבים מאשר גרסאות קודמות של הכרום.

הגרסה החדשה צפויה לצאת בקרוב לכל המשתמשים בדפדפן בגרסה השולחנית.

ראש בראש: צריכת הזיכרון בין גרסה 43 ל-45

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • user30000z

  בדפדפן הזה נהיה כבד, פיירפוקס עדיף

 • niro

  להוריד את צריכת הזיכרון על חשבון המעבד זה צעד פופוליסטי חסר הגיון
  (אני כרגע בגירסא 47.0.2501.0 ובכנות לא הרגשתי שום ירידה בצריכת זיכרון, ובשום שלב בחיים לא הגעתי ל75% זיכרון חוץ מכשאקליפס פועל)

 • רון ויצמן

  מזה משנה. המינימום כיום הוא 8GB. הכרום אפילו לא משתמש ב- 1/2GB. סתם מיותר ויהפוך אותו לפחות נוח

  • Amityt

   אז זהו שהוא כן מגיע לשימוש של ג'יגה ראם ואפילו יותר, תתפלא.

  • shimon

   נכון היום הסטנדרט זה 8 ג'
   יחד עם זאת כל מחשבי הXP נמצאים על 2G, ולכן יש בעיה עם צריכת הזיכרון של הכרום.
   מחשבים עם 1G מתקשים להריץ דפדפן כרום

 • עזרא

  כן כן. הדפדפן הזה עושה טובה שהוא זז